dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Elektrozawory Toro EZ-Flo Plus - podłączenie do sterownika

    System nawodnienia ogrodu zrobiony jakoś 3-4 lata temu, w trakcie budowy domu temat ogrodu i nawadniania był u mnie traktowany gdzieś tam z boku, jako najmniej istotny, głowy nie miałem żeby poczytać i zaczerpnąć wiedzy co i jak wykonać w tym temacie.

    Teraz mam tak, że skrzynka z 4 zaworami jest w ogrodzie, każdy zawór odpowiada za podlewanie jednego sektora trawnika. Odkręcam je ręcznie i podlewam. Firma która mi to zakładała już nie istnieje. ale teraz, już po budowie mam więcej czasu i zauważyłem że elektrozawory maja wyciągnięty kabel i podprowadzony pod ziemią aż do garażu. Czyli można byłoby podłączyć to pod jakiś sterownik. Tylko ja w tym temacie wiedze mam zerową.

    Gdyby to było jednak łatwe proszę o pomoc jak to wykonać, jeśli to bardziej skomplikowane, proszę o info jaka firma z woj. łódzkiego podjełaby się podpięcia tego wszystkiego. Trzeba podpiąć no i wybrać sterownik jakiś porządny. Przy czym nie chcę jakis czujników deszczu czy wilgotności gleby. Chciałbym po prostu móc sobie ustawić np. podlewaj przez 40 minut sektor nr 1, następnie 25 minut sektor nr 2, itd
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	445227   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	445228  
    pozdr

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Podłączenie proste - masy razem do masy, plusy do poszczególnych kanałów.
    Więcej zabawy pewnie będzie z programowaniem. Ale jedno i drugie masz opisane w instrukcji.

  3. #3

    Domyślnie

    No tak, ale jaki sterownik do moich potrzeb ?, do moich elektrozaworów. Jest tego OGROM, do tego jakieś moduły, do tego sterownik i cewka elektrozaworu musza mieć odpowiednie napięcia, takie same, do tego czy musze miec bateryjny bez zasilania czy z zasilaniem? Czy zasilanie musi iść od skrzynki czy wystaczy tam gdzie będzie sterownik (czyli w garażu)? Rozumię że potrzebuje jakiś 4-sekcyjny ale jaki wybrać żeby napewno był kompatybilny z moimi zaworami.
    pozdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony