dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zadaszenie tarasu - zmiana w projekcie przed budową

    Dzień dobry,
    na początek chciałbym się przedstawić, bo to moja pierwsza wiadomość na forum. Mam na imię Grzegorz, w 2021 roku planuję budowę własnego domu jednorodzinnego. Zagadnienie budowlane są mi raczej obce (na razie!).

    Chciałbym poprosić o rady w kwestii zadaszenia tarasu. Mój projekt to Arosa II z pracowni Lipińscy Domy. Projekt jest na etapie adaptacji przez architekta. Taras w projekcie jest niezadaszony:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-domu-parterowego-arosa-ii-lipinscy--dcb115a_detal_ag1.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	445119

    Usytuowanie domu względem stron świata:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt strony.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	445121

    Czyli taras od strony południowo-zachodniej, a właściwie bardziej od zachodniej.
    Przeszkadzam mi brak zadaszenia w projekcie. Ze względu na położenie tarasu, spodziewam się, że latem będę miał szklarnię w salonie. Rozwiązania jakie widzę to, budowa zadaszenia tarasu będącego przedłużeniem dachu z podparciem na kolumnach (zmiana w projekcie), instalacja peragoli lub montaż wysuwanej markizy. Skłaniam się ku pierwszej opcji, ponieważ porządna peragola będzie kosztowała pewnie więcej niż przedłużenie dachu natomiast markizy wydają mi się delikatne i nieestetyczne w porównaniu do dwóch poprzednich opcji.

    Generalnie myślę o czymś takim (projekt domu z pracowni Z500):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tarazz500.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	445120

    Lub dwuspadowe zadaszenie z kalenicą prostopadle do budynku - tylko w tym przypadku będzie to pewnie zdecydowanie droższe i nie wiem czy zmieści się w obrębie dozwolonych zmian w projekcie.

    Mój architekt adoptujący projekt stanowczo odradza mi rozwiązanie takie jak w projekcie z Z500 argumentując, że zimą będę miał ciemno i będzie mi brakowało słońca i nie będę dogrzewał słońcem domu. Jednak moim zdaniem, po pierwsze zimą słońce jest nisko, a już od zachodniej strony bardzo nisko więc i tak, będzie się przedostawało do salonu przez zadaszenie wysunięte na ok 3 m, po drugie latem jest więcej słońca niż zimą i zdecydowanie bardziej będzie mi dokuczał nadmiar słońca latem niż jego brak zimą.

    Chętnie poznam zdanie innych użytkowników forum i tarasów Dziękuję za zainteresowanie.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz_ST Zobacz post
    zdecydowanie bardziej będzie mi dokuczał nadmiar słońca latem niż jego brak zimą.
    Z tym się zdecydowanie zgadzam, mimo że nie mam jeszcze nawet tarasu, nie mówiąc o zadaszeniu.
    Mój taras będzie narożny i też właśnie skierowany na południe i na zachód, co spowoduje, że na takim tarasie nie da się przebywać w gorące wiosenne i letnie dni.
    Z tym że ja mam dom z poddaszem użytkowym, czyli poniżej normalnego dachu zmieszczę jeszcze osobne zadaszenie nad tarasem, ale moje zadaszenie nie będzie połączone z dachem i mam nadzieję je wykonać dopiero po zakończeniu inwestycji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony