dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie Zasypywanie fundamentów

    Hej. Co sadzicie o zasypywaniu fundamentów ręcznie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Dla spragnionych fitnesu przy łopacie jak znalazł.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Czy wrzucisz piach Ty czy koparka żadna różnica. A zagęszczać czym będziesz? Woda czy skoczkiem?

  4. #4

    Domyślnie

    mi weszło 230 ton, nawet sobie nie wyobrażam jakbym miał ręcznie zasypywać fundamenty

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Koparka zasypie w ciągu godziny. Ile to kosztuje 300zl? Moim zdaniem szkoda pleców żeby wiosłować ręcznie.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Pytam z ciekawości czy w ogóle jest to wykonalne. Narazie zastanawiam się jak dobrze rozplanować zasypywanie tak aby koparka nie stała i nie czekała, podczas zagęszczania. Muszę zagęszczać do 30 cm, gdybym więcej nasypał, to ziemi nie zagęszcze.
    Planowałem wynająć skoczka do ubijania. Podczas ubijania polewać wodą czy nie ? Najlepiej po deszczach zacząć zasypywać czy jak jest sucho ?
    Ile czasu zajęło wam zasypywanie ?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Wszystko jest wykonalne.
    Połowa domów na wsiach budowana w latach 50-80 nie widziała koparki ani nawet gruszki z betoniarni

    Kwestia jest czy to się opłaca, czyli ile musisz wydać a ile czasu poświecić samemu.

    Rozumiem że mówimy o zasypaniu całej powierzchni domu? Wszędzie masz wybrane do jednego poziomu i jest np wszędzie do wrzucenia 30-40 cm piasku?
    Piaskiem który będzie obok domu i trzeba go tam wrzucić? W ile osób?

    Moim zdaniem się nie opłaca, chyba że naprawdę koszt koparki wzrośnie o parę stówek postojowego - ale wtedy też bym chyba wolał to dzielić np zasypać część samemu, ubić i dopiero na drugi dzień resztę koparką i znowu ubić.
    To jest parę godzin roboty minimum aby zrobić to ręcznie, do tego ciężkiej roboty, szczególnie jeśli jest ciepło.

    Nie wiem czy bym chciał to robić samemu, a ja to robiłem u siebie sam, a miałem na bank 1/3 tego co ty do roboty i jeszcze pomoc.
    Teraz nawet wykop pod rurę z woda chce robić koparką bo uważam że kopać 25m to szkoda mojego czasu i lepiej żebym tę energię oraz czas poświecił na inne prace budowlane.
    A ja naprawdę liczę na budowie każdą złotówkę przed wydaniem i to parę razy

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajprzeznet Zobacz post
    Wszystko jest wykonalne.
    Połowa domów na wsiach budowana w latach 50-80 nie widziała koparki ani nawet gruszki z betoniarni
    Nie wiem skąd masz te dane, ale na wsiach w tym okresie to śmiało można podać że 90 % budów nie widziało koparki a 99% gruszki.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie wiem skąd masz te dane, ale na wsiach w tym okresie to śmiało można podać że 90 % budów nie widziało koparki a 99% gruszki.
    Fakt - uogólniłem po prostu, bo masz racje że spokojnie były to takie ilości.
    Ale właśnie o to mi chodziło - było robione ręcznie. A to czy teraz się opłaca to inna sprawa.

  10. #10

    Domyślnie

    Niedawno skończyłem zasypywać. Weszło mi 90 ton i nie wyobrażam sobie robić tego ręcznie. Wsypywałem warstwami po około 17ton na wysokość jednego bloczka, po czym ubijałem 70kg zagęszczarką. Koparka była u mnie 5 razy, każdy zasyp jednej warstwy zajmował koparce niecałe pół godziny. zapłaciłem w sumie 350zł za koparkę. Wiadomo nie zawsze koparkowemu pasowało przyjechać kiedy potrzebowałem, dlatego trwało to ponad tydzień. Gdybym chciał robić to ręcznie to pewnie też zajęło by to tyle czasu, ale uważam że w tym wypadku szkoda zdrowia i kręgosłupa w porównaniu z poniesionym kosztem.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    u mnie ręcznie było zasypane. Roboty na 4 osoby z 6 godzin przy czym jedna ubijała. Wszystko zależy czy samochód da rade podjechać ci blisko fundamentu z kilku stron wtedy kipuje juz do środa i masz 2/3 roboty mniej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony