dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bumar1

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    60

    Domyślnie Nietypowy problem z posadzką. Keramzyt wystający z betonu.

    Witam,
    dobudowuję piętro . Obecnie nadszedł czas na kładzenie podłogi na dobudowanym piętrze. I tu pojawił się problem. Kiedyś było tam poddasze, jako podłoga były użyte płyty OSB 18 mm. Po zerwaniu starych płyt (ok.15 lat) okazało się, że pod nimi były trociny wysypane na papę przyklejoną do betonowego stropu. Po zerwaniu papy okazało się, że jet tam na całości (ok. 60 m2) wylewka betonowa z "kulkami" keramzytu i kamykami. Najgorsze jest jednak to, że ten keramzyt nie jest zatopiony całkowicie w wylewce ale wystaje ponad wylewkę na wysokość połowy orzechów laskowych. Dla mnie to dramat. Robię wszystko systemem gospodarczym i raczej nie chcę inwestować w nową wylewkę. Nie ma tam też być ani ocieplenia ani wygłuszenia. Moje pytanie :
    Czy mogę na to co jest przykręcić nowe płyty OSB lub paździerzowe 18 mm. zakołkować je do posadzki. Nawiercić w nich co 50 cm otwory, tak żebym mógł przez nie wprowadzić pianę małorozprężarną. Ta wstrzyknięta piana utworzyłaby takie lacki" o średnicy ok. 30 cm. Tak więc pod jedną płytą 120 x 240 byłoby 10 takich placków. Na te płyty podkład pod podłogę panelową no i panele podłogowe. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się ?. Czy piana po latach nie zacznie się kurczyć.
    Bardzo proszę o Waszą opinię.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał bumar1 Zobacz post
    Witam,
    dobudowuję piętro . Obecnie nadszedł czas na kładzenie podłogi na dobudowanym piętrze. I tu pojawił się problem. Kiedyś było tam poddasze, jako podłoga były użyte płyty OSB 18 mm. Po zerwaniu starych płyt (ok.15 lat) okazało się, że pod nimi były trociny wysypane na papę przyklejoną do betonowego stropu. Po zerwaniu papy okazało się, że jet tam na całości (ok. 60 m2) wylewka betonowa z "kulkami" keramzytu i kamykami. Najgorsze jest jednak to, że ten keramzyt nie jest zatopiony całkowicie w wylewce ale wystaje ponad wylewkę na wysokość połowy orzechów laskowych. Dla mnie to dramat. Robię wszystko systemem gospodarczym i raczej nie chcę inwestować w nową wylewkę. Nie ma tam też być ani ocieplenia ani wygłuszenia. Moje pytanie :
    Czy mogę na to co jest przykręcić nowe płyty OSB lub paździerzowe 18 mm. zakołkować je do posadzki. Nawiercić w nich co 50 cm otwory, tak żebym mógł przez nie wprowadzić pianę małorozprężarną. Ta wstrzyknięta piana utworzyłaby takie lacki" o średnicy ok. 30 cm. Tak więc pod jedną płytą 120 x 240 byłoby 10 takich placków. Na te płyty podkład pod podłogę panelową no i panele podłogowe. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się ?. Czy piana po latach nie zacznie się kurczyć.
    Bardzo proszę o Waszą opinię.
    Jeżeli potrafisz zachować poziom płyt, to możesz je przykręcić na kołki rozporowe do podłoża. Nie potrzebna jest pianka. Problem w tym, że keramzyt wystający zacznie się kruszyć i podczas chodzenia możesz zsłyszeć chrzęszczenie pod płytami. Sprłóbuj ostrym szpadlem pościnać keramzyt i kamienie. Akcja fitness -samo zdrowie. Następnie kręcić płyty, byle równo.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bumar1

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    rdzo dziękuję za pomoc. Nie brałem pod uwagę kruszenia się keramzytu. Spróbuję go wygładzić tak jak Kolega radzi. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bumar1

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    jeszcze jedno pytanie. Gdybym jednak musiał w niektórych miejscach wypełnić puste przestrzenie między płytą OSB a tą betonową krzywą posadzką jakiej pianki użyć. Chodzi mi o niskoprężną i bardzo twardą po wyschnięciu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony