dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Sciany murowane parteru - czy zawieraja dzialowe

    Hej, prosze o pomoc, bo mamy problem z wykonawca. Co wg. Was oznacza:
    - sciany murowane parteru
    - sciany poddasza?

    Bo taki zapis mamy w ofercie.

    Rozmawialismy nawet pare razy, ze chcemy przeniesc jedna sciane w kuchni, czy tez zmienic u gory z karton-gips na normalne.

    Wczoraj dowiaduje sie, ze on twierdzi, ze robi u nas bez dzialowych i az mnie zmrozilo.

    Prosze nie pisac tylko, ze trzeba bylo pilnowac, ze zawalilem, bo to moj pierwszy dom i tak jestem juz zalamany...

    Taka mialem oferte i wg. mnie gdyby nie bylo dzialowych, to powinno to jasno pasc podczas jakiejkolwiek rozmowy, a nigdy nie padlo.

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    A jakie masz ściany działowe w projekcie? I czy wykonawca wycenijac robotę widział, miał dostęp do projektu ?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, mial projekt przez tydzien czy wiecej.

    Na parterze sa murowane, na pietrze karton-gips. Jednak mowilismy mu w trakcie wyceny, ze nie chcemy kg, tylko normalne. Nie powiedzial wtedy nic, ze on dzialowek nie robi. Moim zdaniem jak tego nie mial w zakresie, to nalezaloby przy rozmowie o tym wspomniec.

  5. #5

    Domyślnie

    Po co pytasz tutaj, jak można zapytać wykonawcę?
    Jeżeli z jakiś względów nie chcesz tego zrobić, to albo Ty jesteś chory, albo nie nie jest to wykonawca dla Ciebie...

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba nie zrozumiales kolego. Ja chce aby to bylo zrobione w ustalonej cenie lacznie z dzialowkami, a od wykonawcy slysze, ze wg. nirgo zakres ich nie zawiera. Juz stan zero zrobil, jestesmy na kolejnym etapie.

  7. #7

    Domyślnie

    Z wykonawca bede jeszcze rozmawial, ale z tego co mi mowil, to on tego nie zawarl. Pytam Was pod katem jak byscie taki zapis zinterpretowali w wycenie. Ja jako laik "murowane sciany parteru" zinterpretowalem jako wszystkie sciany parteru.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smyq999 Zobacz post
    Z wykonawca bede jeszcze rozmawial, ale z tego co mi mowil, to on tego nie zawarl. Pytam Was pod katem jak byscie taki zapis zinterpretowali w wycenie. Ja jako laik "murowane sciany parteru" zinterpretowalem jako wszystkie sciany parteru.
    Jeżeli tak jest w projekcie to dla mnie to samo znaczy że masz całość parteru wycenioną. Wykonawca nie zastrzegł np "ściany murowane nośne "

  9. #9

    Domyślnie

    Ściany parteru...jest przyjęte że to ściany nośne bez działowych. Tak było od zawsze, to że nie wspomniał ci o tym nie jest w porządku z jego strony . W umowie jeżeli nie ma osobnej pozycji ,ściany działowe, to powinno być to sprecyzowane ,nośne parteru,.
    Czyli formalnie w twoim wypadku działówki są zawarte w cenie, a nieformalnie wykonawca ma rację.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smyq999 Zobacz post
    Z wykonawca bede jeszcze rozmawial, ale z tego co mi mowil, to on tego nie zawarl. Pytam Was pod katem jak byscie taki zapis zinterpretowali w wycenie. Ja jako laik "murowane sciany parteru" zinterpretowalem jako wszystkie sciany parteru.
    Dobrze zinterpretowałeś- niech nie wymyśla w takim razie.

  11. #11

    Domyślnie

    Andrzej 773: a sciany poddasza? W wycenie jest tez sciany poddasza. Rozmawialem z nim, ze jest KG i ze nie chce takich, tylko zwykle. Jak mozna mowic, ze sie zmieni KG na zwykle i nie wspomniec, ze beda dodatkowo platne? Dla mnie to zatajenie waznej informacji.

  12. #12

    Domyślnie

    Co wiecej w mailu z uwagami do umowy pisalem mu:
    "Zmiany odnośnie oryginalnego projektu:
    - przeniesienie jednej ścianki na parterze z łazienki/kuchni, chociaż materiałowo to wyjdzie identycznie (żona ostatnio pokazywała)"

    Tak wiec w mailu chcialem przed podpisem przenosic jedna scianke, a wczesniej moja zona mowila, ze zadnych zmian scian oprocz tego nie planujemy. Wtedy tez ani slowa o tym, ze one nie wchodza w zakres.

  13. #13

    Domyślnie

    W tym mailu pisalem jeszcze:
    "Generalnie to tak jak wspominałem, zależy mi na tym aby zamówić usługę na realizację SSZ i nie musieć się przejmować jakimś sprzątaniem, HDSami, koparkami, czy czymkolwiek innym."

    Wiec nawet pusze, ze chodzi o SSZ, widc z dzialowkami. On robi w tym zakresie tez okna dachowe, wiec to nie jest SSO.

  14. #14

    Domyślnie

    Tak jak pisałem zawsze działowe to osobna pozycja .
    Do umowy włącza się załącznik pod nazwą " szczegółowy zakres prac" lub podobny, w nim rozpisane jest dokładnie co , jak i czym.Np. ściany parteru....w załączniku (izolacja pozioma, pierwsza warstwa na zaprawie następne na klej , ściany zbrojone murforami co druga warstwa w strefie podokiennej, sztraby przy rdzeniach, nadproża niezbędne do wykonania ściany, zabezpieczenie materiału powierzonego do wykonania, posprzątanie gruzu i resztek zapraw) .
    U ciebie brak tego,i wykonawca to wykorzystuje.
    w rozmowie z nim nie podeprzesz się forum muratora

  15. #15

    Domyślnie

    Tak, brak tego w umowie, ale to on ja tak skonstruowal i zatail (specjalnie lub nie) ten fakt. Ja jestem laikiem i uwazam, ze to wprowadzenie mnie w blad. Jesli rozmawiamy o tym wczesniej i przesunieciu scianki czy zmiany kg na normalne, to powinno sie mowic, ze nie bedzie tego w zakresie. Umowa ustna tez obowiazuje i czuje sie oszukanym. Nigdy przy rozmowach nie wspomnial, ze to bedzie cos dodatkowego. Jeszcze mu pokazywalem kartke od drugiej firmy, gdzie widze ze sa jako oddzielna pozycja wymienione. Pytalem specjalnie, czy na pewno ma to samo w zakresie, bo jablka do jablek chce porownac, a nie jablka do gruszek. To mowil, ze tak tak, to to samo. Dla mnie to naciaganie.

  16. #16

    Domyślnie

    Poza tym piszesz o parteru. Co wg. Ciebie oznacza zapis "sciany poddasza"?

  17. #17

    Domyślnie

    ściany poddasza to to samo co na parterze.
    Wykonawcy powiedz to co tutaj piszesz, pokaż mu maile, przytocz treści rozmów.
    Nie znam waszych ustaleń, a że umowa nie jest precyzyjna celowo lub nie to takie kwiatki są.

  18. #18

    Domyślnie

    Oczywiscie tak zrobie. Jutro chce zadzwonic i na spokojnie spotkanie umowic. Na razie chcialem aby ktos na chlodno obok spojrzal na to.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Ściany parteru...jest przyjęte że to ściany nośne bez działowych. Tak było od zawsze, to że nie wspomniał ci o tym nie jest w porządku z jego strony . W umowie jeżeli nie ma osobnej pozycji ,ściany działowe, to powinno być to sprecyzowane ,nośne parteru,.
    Czyli formalnie w twoim wypadku działówki są zawarte w cenie, a nieformalnie wykonawca ma rację.
    Jeżeli ścianki działowe nie są dookreślone to nie mieszczą się w zakresie ścian parteru.
    Ale każda ze stron ma swoje racje czyli @Andrzej733 ma rację.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #20

    Domyślnie

    Ale gdzie tak jest przyjete? Jakas podstawe prawna mozna prosic? Czy to w takiej nieformalnej notacji tak sie przyjelo okreslac, czy stanowi o tym prawo budowlane.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony