dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 19
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 371
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dany90 Zobacz post
    Rzeka nie zamarza, ani nie wysycha. I nawet latem jest ku****ko zimna.
    Bardzo skomplikowany jest dobór kolektora? Spodobała mi sie idea wrzucenia grzejników do wody - czy mógłbym je zamulić w dnie?
    Po mojemu, jeśli prawdą jest to podkreślone, to przyjąłbym wydajność kolektora jak w kurzawce 35-40W/m.
    Zakładając, że potrzebujesz (a nic nie napisałeś jakiej mocy PC rozpatrujesz) ok. 7 kW mocy chłodniczej (dla ok. 9,5 kW mocy cieplnej) to bym wpakował w tą rzekę dwa zwoje po 150 m.

    Zakładając (ponownie) ok. 25m dobiegu w jedną stronę do domu, będziesz miał 200 m rury PE 32 w wodzie płynącej.

    Jakikolwiek układ czerpnia-zrzut bym sobie darował. Kupa zabawy, z przewagą kupy....

    Ale położenie kolektora w wodzie? Czemu nie? Choć przyznam, że przypadek ciekawy i z takim się nigdzie nie spotkałem. Nie widzę natomiast jakiejś różnicy do ułożenia kolektora w warstwie wód gruntowych przy glinie, kurzawce.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  2. #182
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tak zrobiono bardzo duuży hotel , zatopiono rury ok 100mm w jeziorze i podłączono pod gruntówkę , w tv pokazywali , lepszego źrudła nie ma aż ci zazdroszczę chociaż z drugiej strony w tym kraju naszych dziwaków nigdy nic nie wiadomo bo znów od 2021 pompy ciepła będą na lekkim cenzurowanym gaz zresztą też a do łask wraca biomasa czyli pellet oraz drewno ,hm .

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dany90 Zobacz post
    W takiej konfiguracji na pewno woda w tych rowach by zamarzła - praktycznie zerowy ruch wody. (Rozpatruję tylko kolektor zamknięty).
    Jaka głębokość przemarzania gruntu u ciebie? W górskiej rzece naprawdę trzeba to zrobić solidnie i pewnie taniej będzie z gruncie. W górach parę godzin deszczu i masz powódź i całkowite dno przemieszczone. Dasz radę to zabezpieczyć? Jakbyś miał rzekę na nizinie z meandrami to tam takiego dużego ryzyka nie ma.

  4. #184
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Z naturą żartów nie ma. Ja mieszkam na nizinach, ale niedaleko rzeczki, która ma status górskiej - szybko przybiera w czasie deszczu i szybko opada. Lata temu gmina dostała kasę na uregulowanie i wymyślono by małymi tamami zatrzymywać wodę. Najpierw położono na dnie kamienie w metalowych koszach. Kilka dni deszczu i woda je poprzesuwała więc powbijano blachy wystające ok 25cm nad dno i to się sprawdziło.

  5. #185

    Domyślnie

    Jak rzeka obeschnie -to będzie miał wymiennik powietrzny, tylko wentylator trzeba dodać

  6. #186

    Domyślnie

    Nieco czasu minęło, w tym dość mroźna zima i zimna wiosna - jakieś obserwacje, doświadczenia z koszowym DZ od konceptusa?

  7. #187
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Podbijam

  8. #188
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafal1990

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Więcki
    Kod pocztowy
    42-110
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów. Również chciałbym uzyskać więcej informacji na temat działania całego systemu pompy od Konceptusa. Jestem zainteresowany montażem ich pompy. Aktualnie czekam na ofertę od nich, którą powinienem otrzymać po weekendzie. W międzyczasie fajnie byłoby uzyskać nieco więcej informacji. Może ktoś z użytkowników Konceptusa podzieli się swoją opinią i wrażeniami?

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ja nie mogę...
    Ja je robię i instaluję...
    (używam?)

    Według mnie - dobre są , jak poprawnie policzone.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #190
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal1990 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów. Również chciałbym uzyskać więcej informacji na temat działania całego systemu pompy od Konceptusa. Jestem zainteresowany montażem ich pompy. Aktualnie czekam na ofertę od nich, którą powinienem otrzymać po weekendzie. W międzyczasie fajnie byłoby uzyskać nieco więcej informacji. Może ktoś z użytkowników Konceptusa podzieli się swoją opinią i wrażeniami?
    Badziew. Znajdziesz taniej i lepiej

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Badziew. Znajdziesz taniej i lepiej
    Podpowiesz co i gdzie i za ile?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Podpowiesz co i gdzie i za ile?


    Adam M.
    Nie znam waszego rozwiązania więc nie podejmuję się oceny rozwiązania, ale przestań czarować, że nie jest drogo wystarczy wejść na waszą stronę i przeanalizować cennik.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #193
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Podpowiesz co i gdzie i za ile?


    Adam M.
    Każda markowa pompa powietrze-woda będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem.

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Normalka...
    Nie znasz więc się wypowiesz...
    Ekspert!!!

    O cenach nie wspominałem, bo to nie moja działka.
    Ja jestem od tej technicznej strony.

    Działasz jak przedszkolak rzucajac gównem!
    Może coś się przylepi?!

    Zostaw ocenę produktu tym, co sobie zadali trud dowiedzenia się co to jest, co robi i jak.
    Sami zdecydują czy to jest coś dla nich.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Każda markowa pompa powietrze-woda będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem.
    Daj juz sobie spokój z badziewnymi opiniami, ignorancie!
    Wypowiadaj się o PC jak już kilka zbudujesz...

    PC powietrzna moze być tańszym rozwiązaniem, ale NIGDY nie bedzie lepszym! (technicznie)
    Bo?
    Bo akurat wtedy, gdy najbardziej potrzeba to jej dolne źródło praktycznie nie istnieje!
    Czysta fizyka.
    Powietrzna PC załacza wtedy grzałki i staje się bardzo drogim kotłem elektrycznym.
    Ale jak ktoś takie lubi - to czemu nie?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Coś jeszcze...
    Jak nie da się zrobić tak, aby powietrzna PC dobrze robiła robotę to można, i nawet powszechnie sie tak robi, dodac jej gadzety.
    Wifi, srifi, pogode w Tokio, czas Nowego Yorku, namiary na najlepsze hamburgery w okolicy itp.
    Do tego obsługę 20 jezyków...
    Umie wszystko, z wyjatkiem grzania jak najbardziej potrzeba!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #197
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Daj juz sobie spokój z badziewnymi opiniami, ignorancie!
    Wypowiadaj się o PC jak już kilka zbudujesz...

    PC powietrzna moze być tańszym rozwiązaniem, ale NIGDY nie bedzie lepszym! (technicznie)
    Bo?
    Bo akurat wtedy, gdy najbardziej potrzeba to jej dolne źródło praktycznie nie istnieje!
    Czysta fizyka.
    Powietrzna PC załacza wtedy grzałki i staje się bardzo drogim kotłem elektrycznym.
    Ale jak ktoś takie lubi - to czemu nie?

    Adam M.
    Bzdura,bzdurą pogania.
    Moja p-w od 8 lat grzałki nie uświadczyła a przez ten czas niejednokrotnie było i -25st.C.
    Bo... ?
    Bo technicznie jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż gruntowa.

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Normalka...
    Nie znasz więc się wypowiesz...
    Ekspert!!!

    O cenach nie wspominałem, bo to nie moja działka.
    Ja jestem od tej technicznej strony.

    Działasz jak przedszkolak rzucajac gównem!
    Może coś się przylepi?!

    Zostaw ocenę produktu tym, co sobie zadali trud dowiedzenia się co to jest, co robi i jak.
    Sami zdecydują czy to jest coś dla nich.

    Adam M.
    Chłopie !!!!!!!!!! Daj sobie już spokój z tymi pompami. Wasza era minęła a ty dalej będziesz tu stawiał swoje.
    70 lat minęło i jak się nie dorobiłeś za młodu to tak musi być >Arturo 72 dobrze ci napisał A ty jak ten rzep 1/2 roku czy tam rok przerwy i od nowa. Załóżcie sobie płatną stronę i wciskajcie kity. Co Już was nie stać na stonkę płatną na MF
    Jakoś czołowi producenci PC PW nie muszą nagabywać do swych produktów .Dobry produkt nie potrzebuje nachalnej i brudnej reklamy. MAMY WAS DOŚĆ ZA NACHALNOŚĆ Jeden zacznie a drugi zaraz pisze ---PODBIJAM .Dziwne jest to że już było o tym i administrator już upominał i dalej to samo. CO z tym jest.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Daj juz sobie spokój z badziewnymi opiniami, ignorancie!
    Wypowiadaj się o PC jak już kilka zbudujesz...

    PC powietrzna moze być tańszym rozwiązaniem, ale NIGDY nie bedzie lepszym! (technicznie)
    Bo?
    Bo akurat wtedy, gdy najbardziej potrzeba to jej dolne źródło praktycznie nie istnieje!
    Czysta fizyka.
    Powietrzna PC załacza wtedy grzałki i staje się bardzo drogim kotłem elektrycznym.
    Ale jak ktoś takie lubi - to czemu nie?

    Adam M.
    Przestań KŁAMAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #200
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @adam_mk, nie wiem czy #194 to do mnie czy do Arturo ale ty jednak jesteś agresywny i niestabilny. Zawsze tak było?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 10 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony