dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 26
Pokaż wyniki od 501 do 516 z 516
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

Domyślnie

Nie kojarzę żebym pisał, że mam max 500ppm.

Mam ustawione, że od 800 w strefie dziennej wentylacja zwiększa moc.
    W nocy mam ustawione na stały wydatek ustawiony pomiarami, żeby nie przekraczać w nocy 1000ppm.

Dzisiaj rano po całej nocy 600ppm - otwieram dzwi od sypialni i po chwili w salonie robi się 700ppm.

Przepustnica:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...te-drzwi/page2

Na sypialnie też niałem 60m3/ ale przy 460m3/h. Nie doceniłem działania dyfuzji i wpływu zamkniętych drzwi... Stad wpadła przepustnica. Domyka 90% dołu i kieruje cały strumień do 3 sypialni. Dzięki temu przy 150m3/h nie przekraczam raczej 1000ppm.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu [email protected] - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) [email protected] ~8kW.

Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Domyślnie

Co do moich 500ppm, to już pisałem kiedyś, że tyle pokazywał u mnie MH-Z19. Też nie wierzyłem, ale kalibrowałem go na zewnątrz kilka razy i w gabinecie pokazuje już wysokie wartości. I nadal nie wiem czy w odczyty w sypialni wierzę. Po prostu kolejnego kupować narazie dla porównania nie planuję, a wyniku tego jako pewnik bym nie traktował.

Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

5

Domyślnie

MHZ19 skalibrowany pokazuje u mnie całkiem spoko. Ale są z nim cyrki. Działał sobie kilka dni z SCD30 w tym samym pomieszczeniu.
    Miały różnicę koło 30ppm, ale tak samo reagowały na zmiany. Nagle MHZ30 zjechał o 100ppm w dół - ABC wyłączone.

Zabrałem go na zewnątrz, 3 razy kalibrowałem i ciągle to samo. Zabrałem więc SCD30 i wymusiłem kalibrację punktu 0. Po tym zabiegu nadal taki sam rozjazd. Mimo wszystko bardziej ufam SCD30 i planuję się na niego zmigrować z automatyką.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu [email protected] - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) [email protected] ~8kW.

Domyślnie

Zainstalowałem wczoraj do AP3 wymiennik entalpiczny https://www.filtryaero.pl/zern-erv-3...436610751.html i faktycznie od razu widać dużą różnicę w wilgotności w domu ( wzrost o około 13%) Od tygodnia wyrzut powietrza zużytego z reku mam przełączony do garażu. Przed wymianą wymiennika wilgotność w garażu wykosiła ok 58% , dziś po około 20 godzinach od wymiany jest 41%,
    Jednak wyczuwam dziwny , trochę oleisty zapach w domu. Nawet jak wyjąłem ten nowy wymiennik z opakowania to też miał taki trochę dziwny zapach . Czy u Was też tak było i czy po jakimś czasie ten zapach ustąpił ?

Domyślnie

Owczar, wygląda na to że faktycznie wszystko obija się tutaj o kwestię dyfuzji. Wczoraj w nocy zamknąłem drzwi do gabinetu i dzis nad ranem czujnik pokazywał tam 405ppm. Czyli wcześniej schodził max do tych 600 lub trochę mniej właśnie dlatego, że poprzez otwarte drzwi wpadało CO2 z sypialni która jest obok.

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Roman Filtry
    Kod pocztowy
    05-830

Domyślnie

Cytat Napisał merchel Zobacz post
    Zainstalowałem wczoraj do AP3 wymiennik entalpiczny https://www.filtryaero.pl/zern-erv-3...436610751.html i faktycznie od razu widać dużą różnicę w wilgotności w domu ( wzrost o około 13%) Od tygodnia wyrzut powietrza zużytego z reku mam przełączony do garażu. Przed wymianą wymiennika wilgotność w garażu wykosiła ok 58% , dziś po około 20 godzinach od wymiany jest 41%,
    Jednak wyczuwam dziwny , trochę oleisty zapach w domu. Nawet jak wyjąłem ten nowy wymiennik z opakowania to też miał taki trochę dziwny zapach . Czy u Was też tak było i czy po jakimś czasie ten zapach ustąpił ?
    Nie powinno być żadnego długotrwałego efektu zapachu nowego wymiennika. Gdyby był, to prosimy o kontakt - to będzie pierwszy tego typu przypadek.

Domyślnie

Witajcie posiadam home 500v energy (z extension) tak z jedna grzalka,dom nowy lecz po nocy mam strupy w nosie tj zbyt sucho dla mnie 34%.Wymiana powietrza ustawiona dla 4 osob -120m3/h, w ktora strone isc? Wymiana wymiennika na enthalpy, czy dac sobie spokoj i zakupić jednak wanasa umecto 600? ( ze wzgledu na dobra cene)?

Domyślnie

Tez jestem ciekawy REST API moze by zaprzegnac jakiegos mozga do rozpracowania tej najnowszej wersji jak sie tam dostac

Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

5

Domyślnie

Jak nie patrzysz na koszty to nawilżacz. Ustawisz sobie tyle ile chcesz, ale każdy l odparowanej wody to będzie 0.7-1kWh w zależności od ustawień. Dodatkowo centrala będzie musiała chodzić na wyższych obrotach bo zaleje się wodą.

Jakie rest api? Nie ma modbus?

Domyślnie

Dzieki za odp tez tak myslalem by isc w nawilzacz acz kolwiek roznica mieczy hydroplusem a wansen jest ogromna
    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Jak nie patrzysz na koszty to nawilżacz. Ustawisz sobie tyle ile chcesz, ale każdy l odparowanej wody to będzie 0.7-1kWh w zależności od ustawień. Dodatkowo centrala będzie musiała chodzić na wyższych obrotach bo zaleje się wodą.

Jakie rest api? Nie ma modbus?

Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

5

Domyślnie

Koszty zakupu, to jedno, ale koszty eksploatacji to 2 aspekt.

Różnica w zakupie higroplus i umecto wynika z budowy tych urządzeń. Higroplus to przemyślana i bardzo wydajna konstrukcja. Umecto bazuje na zwykłych nawilżaczach z matą ewaporacyjną.

Domyślnie

A jak wyglada u Was oczujnikowanie? Z jakich korzystacie? Tak by miec historie?

Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

5

Domyślnie

Home assistant spięty po modbus z centralą, czujniki bme280 na nodemcuv3 z esphome, influxdb i grafana.

Domyślnie

Owczar, po co masz dodatkową bazę influx i grafanę? Nie wystarcza historia z HA?

Domyślnie

Recorder w HA nie nadaje się do trzymania danych długookresowych. Szybko zacznie mulić.
    Jest jeszcze rozwiązanie pośrednie https://github.com/Expaso/hassos-add...er/timescaledb ponieważ sam syntax SQL w influxie jest mega biedny.

Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

5

Domyślnie

Mam trochę starą wersję HA i tam przeglądanie historii czy zbieranie danych to koszmar. A ich wizualizacja jest ograniczona.

Mam VPS do VPN-a i na niej postawiłem sobie influx i grafanę. Dodatkowo monitoruję sobie sieć domową od strony VPN-a. W tym tygodniu się migrowałem z płatnej aruby na oracle cloud - póki co za free Roczna baza z HA wciąga 12GB

Strona 26 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia