dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 629

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    A to do ewaporacyjnego wody filtrować nie trzeba?
    Z tego co wiem, nawilżacz będzie standardowy, rezystancyjny ze zintegrowanym systemem oczyszczania.
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...d2&oe=5F178B0C
    Czyli nie dla kogoś kto co miesiąc podlicza koszty użytkowania domu.
    dokladnie to taki jak na zdjeciu - mam juz ulotke - tyle,ze ta biala skrzynka ma te dwie rurki karbowane i to idzie do takie ksztaltki w ksztalcie jakby malo zwezonej klepsydry. Klepsydra ma 86cm dlugosci i 29cm wysokosci (z kroccem pod rure fi 200) i zrobiona jest z EPS (zakladam o bardzo duzej gestosci) - thessla wypusci wlasnie rury wentylacyjne wlasnie zrobione z tego EPS co ma niby dawac mniejsze opory i brak dodatkowej izolacji. Nawilzacz jest wyposazony w spiralna grzalke (tak to wyglada) a moc elektryczna to 2.2kW (z pradem 10A) i ma membrane osmozy tyle,ze nie wiem ile faktycznie zuzywa pradu - co ile sie zalacza itd- choc niby sprawnosc ma miec 96%. Dziala niezaleznie z jakim cisnieniem i moze dzialac i z reku 300m3/h i z 800m3/h.Nie wiem czy nie bedzie potrzebowal dodatkowej pompki obiegowej do podlaczenia wody...Nawilzacz ma automatyke ale mozna go sterowac tez przez airmobile, air++ albo automatyke domu - ma modbus.

    BTW a w ewaporacyjnym niby w jaki sposob sie zmienia ciecz w pare....nie przez podgrzanie grzalka?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wiesz, ile kosztuje sensowny nawilżacz?
    https://ecofan.com.pl/nawilzacz-higr...na-p-3319.html

    To cena tego mniejszego - do 250m3/h.

    Chcesz porozstawiać nawilżacze? U mnie nie wyrabiały w największe mrozy w pokojach dzieci. Można na to przymknąć oko i te kilka dni w roku przeboleć z wilgotnością <40% - bo w innych warunkach dawały radę. Żeby cały dom obskoczyły potrzebowałbym takich 11 i każdy ciągnie na pełnej mocy ponad 30W - niech średnio będzie nawet 15W/szt (optymistycznie - raczej więcej) to mamy 165W x 24 x 220 dni = 871,2kWh prądu.
    Do tego koszt nabycia 11x https://www.ceneo.pl/16690959 to 1914zł. Do tego osmoza i wychodzi 2,5K zł. Ale najgorsze to bieganie i napełnianie tego. Trzeba też myć, bo jakiś glut się robi i zaczyna śmierdzieć.

    ERV kosztuje mniej, niż sam nawilżacz kanałowy. Obsługi nie przybywa, podłączenie prostsze bo nie trzeba odpływu, nie zamarza, nie zalewa się, odzyskuje też suchość (tak jak z ciepłem - działa w dwie strony i nie wie, czy wilgotniej jest wewnątrz, czy na zewnątrz).
    wiem ile kosztuje i wiesz tez,ze poleciales po bandzie i pokazales taki mercedes apropo nailzaczy

    Ja nie napisalem,ze chce rozstawiac tylko,ze ludzie tak sie ratuja-> wiele osob to robi bo nie maja ERV albo maja zle dobrane jednostki. ERV bedzie dzialal jak bedzie mial z czego odzyskiwac wilgoc jak jej nie bedzie w wyciaganym powietrzu albo bedzie za malo to i tak d*pa zbita. W/W nawilzacz i podobne bedzie dawal potencjalnie 100% gwarancji, ze bedzie dobra wilgoc w domu tylko pytanie o koszty - choc jak pisal John dla niektorych moga miec drugorzedne znacznie jesli chodzi o komfort specjalnie, ze nawiecej ich bedzie w sezonie grzewczym. Z ulotki widze,ze niby bedzie mozna sterowac tym nawilzaczem za pomoca airmobile ale nie wiem jeszcze czy bedzie mial automatyke w sobie gdzie sam bedzie dobieral "wilgotnosc" albo dobrze jakby mozna go bylo zintegrowac z Thessla.

    Kaizen spojrz na to z tej strony, Ty dzialasz, zmeniasz ustawienia kombinujesz itd ale wiekszosc ludzi sie nie zna, wlacza i chca aby dzialalo albo nie beda umieli zrobic i taka jest przewazajaca grupa gdzie jak im nie bedzie dzialac kupia w markecie nawilzacz albo postawia miske z woda.
    Podsumowujac jesli zuzycie pradu nie bedzie duze to moze warto miec nawilzacz zamiast ERV i wtedy ma sie pelen komfort a tak mimo, iz ERV (sam bardzo powaznie rozwazam) bedzie potencjalnie dawalo jakies szanse nad panowaniem nad wilgocia tez nie bedzie do konca idealne.
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 23-06-2020 o 07:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony