dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 32
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 629
  1. #341

    Domyślnie

    dziś rano na dworze -4 a w domu wilgotność 25% ...

  2. #342
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nieco ponad 2 doby, a u mnie już 19kg wody odzyskane i 3l odparowane żeby utrzymać min 45% wilgotności.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #343

    Domyślnie

    Idą mrozy, to powtórzę eksperyment z wiadrem. Dwa lata temu w zimę było to pełne 10l wiadro skroplin na tydzień. Czasem się przelało, czasem było ~9l. Zobaczymy teraz.

    Narazie mam jeszcze 55% w domu. Nawilżacze asekuracyjnie chodzą, ale na minimum, albo wcale. Odparowują łącznie max 2l wody na dobę.

  4. #344
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Roman Filtry
    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    @Roman Filtry
    Są szanse na wymienniki entalpiczne do starszych modeli O3ozon, które miały proste wymienniki krzyżowe?
    A jaki to jest wymiennik? Może zdjęcia i wymiary?

  5. #345
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Roman Filtry
    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dziś rano na dworze -4 a w domu wilgotność 25% ...
    Na standardowym wymienniku plastikowym czy entalpicznym?

  6. #346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman Filtry Zobacz post
    Na standardowym wymienniku plastikowym czy entalpicznym?
    standardowym, a teraz 23% wilgotności...

  7. #347
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman Filtry Zobacz post
    A jaki to jest wymiennik? Może zdjęcia i wymiary?
    Ten kubiczny: https://wentylacja.com.pl/news/plyto...pla-63582.html

    Mam centralę z dwoma takimi wymiennikami. Oczywiście jak będą potrzebne dokładne wymiary, to podam.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #348
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzisiaj najsuchsze powietrze na zewnątrz tej jesieni. 4g/M3.

  9. #349
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Roman Filtry
    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Dzisiaj najsuchsze powietrze na zewnątrz tej jesieni. 4g/M3.
    A u mnie 50%

  10. #350
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie 45%, ale trochę nawilżacz wspomaga co nie zmienia faktu, że wymiennik robi robotę.
    Na zewnątrz 3.43, wywiew 9.95 a za rekuperatorem 8.55. Gdyby nie erv za reku byłoby 3.43 - ponad 5g w każdym M3 mniej.

  11. #351

    Domyślnie

    Witajcie. Dzisiaj zainstalowany wymiennik ERV od filtryaero w AirPaku drugiej generacji. Trzeba było oklejać tak jak oryginalny, ale się udało. Wymiennik pracuje już od około 3 godzin. Odzysk spadł - nawiewanie powietrze chłodniejsze o ok 1 stopień w porównaniu do oryginalnego wymiennika. Wilgotność narazie na tym samym poziomie (nie mam zaawansowanych czujników, pomiar za pomocą stacji pogodowej). Czy powinienem się już martwić??

  12. #352

    Domyślnie

    Przecież dopiero pisałem o tym samym w kwestii sprawności. Ale po co cofnąć się i przeczytać?

    W kwestii wilgotności, to czego się po 3h spodziewałeś?

  13. #353

    Domyślnie

    O, widzę ze przyjazne nastawienie to twoje drugie imię. Znam zalety i wady ERV zatem różnica w temp nawiewanej nie jest dla mnie zaskoczeniem. Napisałem posta żeby odpowiedzieć posiadaczom starszych modeli TG ze się da zaadoptować ERV. A odnośnie wilgotności liczyłem na konkretne wskazówki użytkowników którzy mają doświadczenie z ERV. Twój post w żaden sposób mi nie pomógł, brak jakiejkolwiek merytoryki z twojej strony.

  14. #354
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Powietrze pewnie było już mocno wysuszone. Po kilku dniach zobaczysz różnice.

  15. #355
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Enriquez

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cześć. To mój pierwszy post tutaj. Od wczoraj mam przyjemność użytkować TG Airpack4 Entalphy. Poprzednio miałem zwykły TG 300h. To, co od razu rzuca się w oczy po zmianie, to brak nawiewu zimnego powietrza (poprzedni reku wiał mi 14-16 stopni do pomieszczeń w obecnych warunkach) - teraz jest cały czas 21 stopni - tak wiem, co 7 minut odpala się grzałka ERV, ale w pierwszej dobie reku zużył jedynie 0,86 kWh. Wilgotność względna, jaką mam po 24h od instalacji to 45% przy temp. 23,5 st.C, co uważam za wynik super. Cena może nie jest za niska za ten zestaw, no ale coś za coś... Pozdrawiam wszystkich. Sledzę temat.

  16. #356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman Filtry Zobacz post
    Na standardowym wymienniku plastikowym czy entalpicznym?
    zainstalowałem kupiony u Was wymiennik entalpiczny ) - za parę dni opiszę rezultaty. Tak przy okazji jak przechowywać wymiennik ? (na lato wrócę do tego, który miałem wcześniej) - trzeba go szczelnie zapakować w folię czy też powinien mieć jakąś możliwość "oddychania" ? - będę wdzięczny za poradę

  17. #357
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Różnicy mu warunki nie zrobią. Jeśli dobrze wytrzepałeś wodę to może i na strychu na mrozie leżeć. To tworzywo sztuczne, więc wilgoć mu nie zaszkodzi.

    Mój leży w kotłowni w kartonie, ale pójdzie na strych właśnie, bo w jego miejsce wjedzie agregat.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Różnicy mu warunki nie zrobią. Jeśli dobrze wytrzepałeś wodę to może i na strychu na mrozie leżeć. To tworzywo sztuczne, więc wilgoć mu nie zaszkodzi.

    Mój leży w kotłowni w kartonie, ale pójdzie na strych właśnie, bo w jego miejsce wjedzie agregat.
    dzieki, własnie go suszę z wody

  19. #359
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Roman Filtry
    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinKoc Zobacz post
    Witajcie. Dzisiaj zainstalowany wymiennik ERV od filtryaero w AirPaku drugiej generacji. Trzeba było oklejać tak jak oryginalny, ale się udało. Wymiennik pracuje już od około 3 godzin. Odzysk spadł - nawiewanie powietrze chłodniejsze o ok 1 stopień w porównaniu do oryginalnego wymiennika. Wilgotność narazie na tym samym poziomie (nie mam zaawansowanych czujników, pomiar za pomocą stacji pogodowej). Czy powinienem się już martwić??
    Wilgotność sama z siebie się nie podniesie. Wymiennik entalpiczny nie jest nawilżaczem ale pozwala jedynie (lub aż) na odzysk wilgoci z wywiewanego powietrza. Innymi słowy musisz jakoś zwiększyć wilgotność w domu - gotując, susząc pranie, kąpiąc się itp.

  20. #360

    Domyślnie

    Wilgotność w domu wzrosła o ok. 10 proc. Dla mnie rewelacja. Służę pomocą użytkownikom starszych TG odnośnie przystosowania wymiennika 366x366x300 dostępnego na filtryaero.

Strona 18 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony