dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 32
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 629
  1. #361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Różnicy mu warunki nie zrobią. Jeśli dobrze wytrzepałeś wodę to może i na strychu na mrozie leżeć. To tworzywo sztuczne, więc wilgoć mu nie zaszkodzi.

    Mój leży w kotłowni w kartonie, ale pójdzie na strych właśnie, bo w jego miejsce wjedzie agregat.
    agregat prądotwórczy ?, co planujesz ?

  2. #362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinKoc Zobacz post
    Wilgotność w domu wzrosła o ok. 10 proc. Dla mnie rewelacja. Służę pomocą użytkownikom starszych TG odnośnie przystosowania wymiennika 366x366x300 dostępnego na filtryaero.
    Chcesz powiedzieć że wsadziłeś wymiennik odzyskujący wilgotność do centrali w której oryginalnie był taki?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8044147
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  3. #363
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Roman Filtry
    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Chcesz powiedzieć że wsadziłeś wymiennik odzyskujący wilgotność do centrali w której oryginalnie był taki?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8044147
    Z tego co zrozumiałem to właśnie tak to się odbyło. W starych AP2 jest wymiennik bez bocznych profili prowadzących i dodatkowo oklejony pianką. Aby zainstalować dokonać wymiany na oferowany przez nas wymiennik należy:
    - odciąć boczne profile prowadzące (one służą do "podwieszenia" wymiennika w modelach AP3
    - dokleić w odpowiednich miejscach piankę
    - dorobić (albo zsunąć z istniejącego wymiennika i założyć) plastikowe opaski do wyciągania elementu z rekuperatora.
    Gabaryty wymiennika są identyczne.

  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman Filtry Zobacz post
    Z tego co zrozumiałem to właśnie tak to się odbyło. W starych AP2 jest wymiennik bez bocznych profili prowadzących i dodatkowo oklejony pianką. Aby zainstalować dokonać wymiany na oferowany przez nas wymiennik należy:
    - odciąć boczne profile prowadzące (one służą do "podwieszenia" wymiennika w modelach AP3
    - dokleić w odpowiednich miejscach piankę
    - dorobić (albo zsunąć z istniejącego wymiennika i założyć) plastikowe opaski do wyciągania elementu z rekuperatora.
    Gabaryty wymiennika są identyczne.

    Właśnie tak zrobiłem jak napisał Pan Roman

  5. #365
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    No to jestem zainteresowany szczegółami. Profile odcięte kątówką czy wystarczy coś mniej inwazyjnego? Pianka jakaś konkretna? Coś może pójść nie tak? Moje zdolności manualne są raczej przeciętne

    Panie Romanie jakaś szansa że wprowadzicie usługę przeróbki za dopłatą? W tym roku już raczej odpuszczę, bo dwa nawilżacze pracują a czekam na ekipę od PV więc budżet na ten rok zamknięty ale byłbym mocno zainteresowany zakupem tego na kolejny sezon.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  6. #366
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinKoc Zobacz post
    Wilgotność w domu wzrosła o ok. 10 proc. Dla mnie rewelacja. Służę pomocą użytkownikom starszych TG odnośnie przystosowania wymiennika 366x366x300 dostępnego na filtryaero.
    Tak to mniej więcej dodaje +10%.

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    agregat prądotwórczy ?, co planujesz ?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...-takiego/page9

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    No to jestem zainteresowany szczegółami. Profile odcięte kątówką czy wystarczy coś mniej inwazyjnego? Pianka jakaś konkretna? Coś może pójść nie tak? Moje zdolności manualne są raczej przeciętne

    Panie Romanie jakaś szansa że wprowadzicie usługę przeróbki za dopłatą? W tym roku już raczej odpuszczę, bo dwa nawilżacze pracują a czekam na ekipę od PV więc budżet na ten rok zamknięty ale byłbym mocno zainteresowany zakupem tego na kolejny sezon.
    Za chwilę przez nawilżacze będziesz miał problem z wodą w wymienniku. Przerabiałem temat i chyba był najbardziej upierdliwy
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #367
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Za chwilę przez nawilżacze będziesz miał problem z wodą w wymienniku. Przerabiałem temat i chyba był najbardziej upierdliwy
    Śledzę sprawność odzysku czujnikami by w porę go przedmuchać. Jak coś to klepnięcie automatyzacji na to to kilka minut i będzie się sam pilnował.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  8. #368
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Miałem automatyzacje. Ale jak mi co 2h w nocy szumofon się robił, to przestało mi się podobać. Dodatkowo przy największych mrozach tego roku (styczeń) przymorziło mi wymiennik ze 3 razy i zmieniałem algorytm. FPX ma pewną bezwładnośc (pisałem o tym do thessli i wysyłame wykresy).Gdy nagle włącza się wietrzenie, to przy -15 na zewnątrz na wymiennik wpada ujemna temperatura. Dodatkowo podczas wyłaczania wietrzenia mamy efekt przegrzanej grzałki. Ktoś mi pisał na FB że grzałka przytopia mu lekko wentylator.

    Zrobiłem stopniowe zwiększanie wydajności, a potem zmniejszanie. Napisałem do TG, że może warto zmienić ten algorytm, odpisali że się przyjrzą, ale nie wiem czy w najnwoszych coś się zmieniło.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #369

    Domyślnie

    Tak to wyglądało w zeszłym roku u mnie. Niestety wtedy modbus czasem szwankował i mam tylko za pierwsze dni grudnia.Nie miałem żadnej automatyzacji, bo i średnia sprawność na poziome 80% jakoś specjalnie mi nie przeszkadzała.



    A tak w tym roku po wymianie wymiennika. Te spadki to oczywiście w momencie wietrzenia



    Oba wykresy w tej samej skali.

  10. #370
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie to wygląda prawie identycznie. Mam tylko nieco gorsza sprawność przez bilans nawiew/wywiew.

    A jak u Ciebie z wilgotnością? Dzisiaj na zewnątrz niecałe 3g/M3. Komfortowa w domu przy 22-22.5 to ok 9g.
    Przy zwykłym nawilżacz musiał odparować 6g na kazdy M3, teraz musi niecałe 2g
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #371

    Domyślnie

    Stabilne 53% z czasowymi odchyłkami +/-2%. Nawilżacze może z 5l dziennie dają łącznie na cały dom. Chyba zacznę wyłączać na noc w sypialniach, bo przekracza 60%. W zeszłym roku 15l/dobę nie dawało rady.

  12. #372

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinKoc Zobacz post
    Wilgotność w domu wzrosła o ok. 10 proc. Dla mnie rewelacja. Służę pomocą użytkownikom starszych TG odnośnie przystosowania wymiennika 366x366x300 dostępnego na filtryaero.
    Potwierdzam! Wczoraj zamontowałem i zauważyłem wzrost wilgoci w pomieszczeniach w których nie miałem nawilżacza, czyli np. wilgoć wyprodukowana przez nawilżacz w sypialni syna zasiliła moją sypialnie. Po nocy w każdym pomieszczeniu wzrost o 15% z włączonym nawilżaczem tylko w salonie. Teraz (16:00) żona po powrocie z pracy napisała że w domu czuć wilgoć Także wyłączam nawilżacz i obserwuje dalej ale od razu jest zauważalna różnica.

  13. #373

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Stabilne 53% z czasowymi odchyłkami +/-2%. Nawilżacze może z 5l dziennie dają łącznie na cały dom. Chyba zacznę wyłączać na noc w sypialniach, bo przekracza 60%. W zeszłym roku 15l/dobę nie dawało rady.
    a jaki % CO2 ?, jaką masz kubaturę w domu i na ile ustawiłeś wymianę powietrza (m3 na godzinę) ?

    pozdrawiam

  14. #374

    Domyślnie

    CO2 w okolicach 500ppm. Ale to jest VOC ściślej mówiąc. Z takiego czujnika https://www.ekinex.com/en/news/new-m...-regulator.htm
    Kubatura jakieś 750m3. W zimę 130-150m3/h.

  15. #375

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    CO2 w okolicach 500ppm. Ale to jest VOC ściślej mówiąc. Z takiego czujnika https://www.ekinex.com/en/news/new-m...-regulator.htm
    Kubatura jakieś 750m3. W zimę 130-150m3/h.
    to masz wymianę powietrza na poziomie 20 % - przyznam nie bardzo wierzę w takim układzie na poziomCO2 w granicach 500 i wilgotność w okolicach 50% ale nie nie jestem specjalistą , Ja mam kubaturę około 360m3 i aby zapewnić poziom CO2 w okolicach 700 w sypialni muszę dmuchać około 280m3

  16. #376
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie liczy się procenotowo a ile na osobe. W pomieszczeniach otwartych jest o wiele łatwiej utrzymać CO2 w ryzach. Mam teraz wymianę w ciągu dnia 75m3/h. W domu 2 osoby plus dziecko - czujnik w salonie i poziom nie przekracza 600ppm. Nocą mam 140m3/h i w zamkniętej sypialni poziom CO2 do 800ppm, ale tylko dzięki strefie nocnej i w sypialni mam 1/3 z tych 140m3.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #377

    Domyślnie

    Nie pytałeś o sypialnię konkretnie. Pomiar mam w salonie. Jak znajdę chwilę to uruchomię mh-z19 I pomierzę z ciekawości w innych pomieszczeniach. Nie zakładam, że w całym domu na przestrzeni doby będzie taki sam wynik.

  18. #378

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Mam teraz wymianę w ciągu dnia 75m3/h.
    Nisko jak na centralę 600.
    Sprawdź sobie punkt pracy wentylatorów czy nie jesteś poza zakresem.
    Przy tak małych przepływach i dużym sprężu wentylatory potrafią mocno drgać co szybko degraduje łożyskowanie wirnika.

  19. #379

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Nie liczy się procenotowo a ile na osobe. W pomieszczeniach otwartych jest o wiele łatwiej utrzymać CO2 w ryzach. Mam teraz wymianę w ciągu dnia 75m3/h. W domu 2 osoby plus dziecko - czujnik w salonie i poziom nie przekracza 600ppm. Nocą mam 140m3/h i w zamkniętej sypialni poziom CO2 do 800ppm, ale tylko dzięki strefie nocnej i w sypialni mam 1/3 z tych 140m3.
    Czy przy powierzchni tylko 158m2 centrala 600ka nie jest za duza?

  20. #380
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Nisko jak na centralę 600.
    Sprawdź sobie punkt pracy wentylatorów czy nie jesteś poza zakresem.
    Przy tak małych przepływach i dużym sprężu wentylatory potrafią mocno drgać co szybko degraduje łożyskowanie wirnika.
    To wartość minimalna, którą dostałem podczas kalibracji CF. Tylko jak wyliczyć ich punkt pracy?
    Sprez raczej nie jest duży, bo spokojnie uzyskuje prawie 600m3 jako wartość max po kalibracji.

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Czy przy powierzchni tylko 158m2 centrala 600ka nie jest za duza?
    Według mnie nie ma czegoś takiego jest maxymalnie cicho, centrala bierze śmiesznie mała ilość prądu, a sprawność erv na niskich biegach jest o wiele wyższa. O ile bez erv był problem z wodą w wymienniku, to teraz nie widzę już żadnej przewagi mniejszej centrali nad dużą.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 19 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony