Postawiłem drewniany domek na ogródkach działkowych, niestety nie zdążyłem zaimpregnować drewna przed opadami deszczu. Firma, która stawiała go nie impregnowała wcześniej drewna. W efekcie surowe drewno zostało wystawione na tygodniowe opady deszczu. Na szczęście chodzi wyłącznie o ściany, bo na dachu jest już gont.

Chcę zaimpregnować drewno Drewnochronem Impregnat Grunt. Jak długo powinienem odczekać po opadach deszczu, żeby drewno dobrze wyschło? W tej chwili pogoda się poprawiła, cały czas jest powyżej +20 stopni, ale prognozy zapowiadają w najbliższych dniach od +25 do +30 stopni i ponowne burze.

Czy lepiej zaczekać na ustabilizowanie pogody (może nawet kolejne 2 tygodnie, jak nie więcej), ale narazić się znów na przemoczenie drewna? Czy jednak impregnować po kilku dniach suchej pogody (ilu dniach?), choć licząc się z tym, że jeszcze będzie wilgoć w środku? Osobiście wolałbym zaczekać, bo jak zaimpregnuję nie do końca wysuszone drewno, to będę miał więcej problemów w przyszłości. Ale czy takie czekanie jest dobre? Proszę o poradę.