dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Xeides

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    8

    Domyślnie Zmiana ogrzewania w domu z lat 70'

    Witam wszystkich,

    Niedawno stałem sie właścicielem domu z lat 70, obecnie działa tam instalacja gazowa do ogrzewania na rurach stalowych plus grzejniki żeliwne i terma do grzania wody.
    Chciałbym zrobić modernizację całej instalacji.

    Trochę o domu:
    Parter (równo z gruntem) 120 m2
    Piętro 110 m2
    Okna są plastikowe z 2007 roku szczelne.
    Będzie robione ocieplenie ze styro grafit 15 cm.

    Dom jest prostokąt o wymiarach 11x14x6m (szer. długość. wys.) z płaskim dachem
    Aktualnie z pieca wychodzą rury stalowe o stopniowanej grubości (na początku gruba rura 90 i stopniowo się zmniejsza) podłączone do żeliwnych grzejników.
    Parter część zamieszkana przez moją babcie (Wys. 220cm)
    Piętro wys. na 2.40 cm

    Chciałbym zrobić wszędzie alupex i grzejniki stalowe a do tego piec kondensat z zasobnikiem na ciepłą wodę.

    Pytanie moje jest takie, czy można robić na alu pex instalacje stopniowaną (zmiana przekroju rur) nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa.
    Myślałem o rozdzieleniu na każdy grzejnik na inny obwód ale miałbym za dużo rur na ścianach (piec jest w jednym narożniku a rury musiałyby byc rozprowadzone na tynkowo)

    Kolejna sprawa to ciepła woda, rura idąca z zasobnika do kuchni miałaby 15m, czyli ciepła woda doszła by po dłuższym czasie, nie robi mi to większego problemu ale jednak trochę zimnej idzie w zlew na darmo... jest sens robienia cyrkulacji cieplnej ? czy lepiej po prostu podgrzewacz ?

    Co w ogóle o tym sądzicie ? jakies inne rozwiazania/pomysły jak to rozprowadzić ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xeides Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Niedawno stałem sie właścicielem domu z lat 70, obecnie działa tam instalacja gazowa do ogrzewania na rurach stalowych plus grzejniki żeliwne i terma do grzania wody.
    Chciałbym zrobić modernizację całej instalacji.

    Trochę o domu:
    Parter (równo z gruntem) 120 m2
    Piętro 110 m2
    Okna są plastikowe z 2007 roku szczelne.
    Będzie robione ocieplenie ze styro grafit 15 cm.

    Dom jest prostokąt o wymiarach 11x14x6m (szer. długość. wys.) z płaskim dachem
    Aktualnie z pieca wychodzą rury stalowe o stopniowanej grubości (na początku gruba rura 90 i stopniowo się zmniejsza) podłączone do żeliwnych grzejników.
    Parter część zamieszkana przez moją babcie (Wys. 220cm)
    Piętro wys. na 2.40 cm

    Chciałbym zrobić wszędzie alupex i grzejniki stalowe a do tego piec kondensat z zasobnikiem na ciepłą wodę.

    Pytanie moje jest takie, czy można robić na alu pex instalacje stopniowaną (zmiana przekroju rur) nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa.
    Myślałem o rozdzieleniu na każdy grzejnik na inny obwód ale miałbym za dużo rur na ścianach (piec jest w jednym narożniku a rury musiałyby byc rozprowadzone na tynkowo)

    Kolejna sprawa to ciepła woda, rura idąca z zasobnika do kuchni miałaby 15m, czyli ciepła woda doszła by po dłuższym czasie, nie robi mi to większego problemu ale jednak trochę zimnej idzie w zlew na darmo... jest sens robienia cyrkulacji cieplnej ? czy lepiej po prostu podgrzewacz ?

    Co w ogóle o tym sądzicie ? jakies inne rozwiazania/pomysły jak to rozprowadzić ?
    Witam, dobrze, że myślisz o modernizacji. Chodzi ci o wymianę również urządzenia grzewczego, czy o system rozprowadzania ciepła?
    PS. cyrkulacji bym się nie bał - zawsze można zaizolować przewody i po sprawie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Xeides

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, wymianę wszystkiego, rozprowadzenie, grzejniki plus urządzenie grzewcze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony