Witam.

Jestem w trakcie zakupu działki (parceli)nad jeziorem (działka rolna, IV klasa, brak miejscowego planu zagospodarowania).
Docelowo chce postawić tam domek letniskowy do 35m2 na zgłoszenie..
Od sprzedającego dowiedziałem się że już na kilku parcelach (działkę podzielił na kilka parceli) takie zgłoszenie (bo do tej pory On jest jedynym właścicielem) zrobił (nie wiem dla czego).
Z jednej strony ucieszyło mnie to bo skróci mi się czas o ten jaki powinienem odczekać aż starostwo wyrazi milczącą zgodę.
Z drugiej strony powstał problem bo w zgłoszeniu podał, że będzie tam domek 35m2 o konkretnych wymiarach i zaznaczył jego lokalizację na mapce - ja jednak bym np chciał skrócić domek np. o 1metr i postawić go w innym miejscu albo zmienić jego proporcje (naturalnie zachowując wymagane odległości od granicy działki (mam 2 granice działki i 2 granice parceli- z tego co wiem to granica parceli nie jest granica działki i tam odległość to tylko kwestia zgody sąsiada).

Jak powinienem podejść do tematu aby spać spokojnie?
- Czy zgłoszenie, które zrobił obecny właściciel będzie też ważne i wiążące dla mnie po zakupie?
- Czy muszę jakoś je na siebie "przepisać"?
- Czy różnice miedzy stanem faktycznym (ta lokalizacja, wymiary domku) a zgłoszonym to problem?
- Czy może mogę/muszę złożyć (już po akcie notarialnym) - nowe zgłoszenie zawierające faktyczne i aktualne informacje

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.