dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja. Co powinien dać architektowi ?

    Dziś byłem u architekta i zdziwiło mnie to że chciał ode mnie tylko projekt, mape do celów projektowych oraz warunki przyłącza gazu. Nie chciał innych warunków przyłączy tj. prądu, wody, kanalizacji? Czy tak jest zawsze? Dodatkowo gdy zapytałem o zmianę ogrzewania na podłogowe to stwierdził że nie ma sensu pchać się w koszty i to przerabiać, że to zmiana nieistotna i lepiej znaleźć dobrego hydraulika, który ułoży wszystko na etapie robót.

  2. #2

    Domyślnie

    Zmiana podlogowe czy grzejniki czy jeszcze cos innego to rzeczywiscie zmiana niestotna.
    Ale warunki na prad wode itp powinien chciec, moze u Was u gminie tego nie oczekuja, co kraj to obyczaj...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzejnik1 Zobacz post
    Dodatkowo gdy zapytałem o zmianę ogrzewania na podłogowe to stwierdził że nie ma sensu pchać się w koszty i to przerabiać, że to zmiana nieistotna i lepiej znaleźć dobrego hydraulika, który ułoży wszystko na etapie robót.
    Może też nie ma sensu zatrudniać Architekta i pchać się w koszty.
    Budowlaniec sam wybuduje na podstawie ustaleń z Inwestorem

    Dobry ten Architekt Projektant ....
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fukujin

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    63

    Domyślnie

    Budowa na wz czy mpzp?
    Jeśli architekt ma dopiero wystąpić o wz to dziwne bo potrzebuje do wniosku.
    Jeśli już masz wz to chyba architekt chciał wz i tam wszystko jest opisane, nie załącza się do projektu, nie wiem po co to by miało być potrzebne.
    Jeśli mpzp to pewnie potrzebował wypis i to plan opisuje wszystkie zagadnienia związane z koniecznością przyłączy, czy projekt budynku będzie też obejmował sieć gazową?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    d7d
    ja " poszedłbym " jeszcze dalej ... prąd - panele fotowoltaiczne / woda - własne ujęcie / kanalizacja - szambo / budowlaniec - sam buduję / projekt - no przecież jest narysowany ! ( tylko pieczątki brakuje ), hmmm ....

    a tak poważnie :
    - oczywiście do projektu są potrzebne wszystkie dokumenty formalno prawne, od Warunków Zabudowy ( lub wypis i wyrys z Planu Miejscowego ), po Opinię geotechniczną, Mapę do celów projektowych, wszystkie Zapewnienia i WT podłączenia do sieci
    - " adaptacja " ( czytaj : opracowanie Projektu Budowlanego na podstawie tzw. gotowego projektu ) dotyczy wszystkich branż projektowych Architektura, Konstrukcja, Instalacje sanitarne + elektryczne w zakresie projektu budynku i zagospodarowania
    - warto ( lub należy ! ) uszczegółowić ZAKRES Projektu, który poza zmianami inwestorskimi ( np. zmiana typu ogrzewania z grzejników na podłogówkę lub odwrotnie ) nie może odbiegać od ZAKRESU podanego w Rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz Ustawy Prawo Budowlane
    - chyba nie ma sensu pisać, że warto choć sprawdzić, czy projektant ma wymagane uprawienia do projektowania ( ? ) bo można się zdziwić. To że ma znajomego hydraulika - to OK.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 02-07-2020 o 23:48
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzejnik1 Zobacz post
    Dziś byłem u architekta i zdziwiło mnie to że chciał ode mnie tylko projekt, mape do celów projektowych oraz warunki przyłącza gazu. Nie chciał innych warunków przyłączy tj. prądu, wody, kanalizacji? Czy tak jest zawsze? Dodatkowo gdy zapytałem o zmianę ogrzewania na podłogowe to stwierdził że nie ma sensu pchać się w koszty i to przerabiać, że to zmiana nieistotna i lepiej znaleźć dobrego hydraulika, który ułoży wszystko na etapie robót.
    Jak dajesz mu pelnomocnictwo to wszystkie warunki może sam uzyskać.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fukujin

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    a tak poważnie :
    - oczywiście do projektu są potrzebne wszystkie dokumenty formalno prawne, od Warunków Zabudowy ( lub wypis i wyrys z Planu Miejscowego ), po Opinię geotechniczną, Mapę do celów projektowych, wszystkie Zapewnienia i WT podłączenia do sieci
    .
    Czy możesz mi zdradzić do czego używasz w swoim projekcie zapewnień od gestorów sieci skoro wszystko jest w WZ? Rozumiem gdyby to miało stanowić załącznik projektu, ale nie stanowi. Rozumiem gdyby to był mpzp i wystąpienie o pb. Jeszcze by się przydało zaświadczenie, że ten projekt jest mi naprawdę potrzebny.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Pytanie: Adaptacja. Co powinien dać architektowi ?

    Odp: Dupy

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Pytanie: Adaptacja. Co powinien dać architektowi ?

    Odp: Dupy
    Redakcja sie nie popisała, "Forumowicz wielki sercem" i Olimp na dodatek.. Moje posty są czasem wycinane, a ten jakze merytoryczny nie.
    Moze by tak szanowna redakcja wzieła przykład z moderatorów Elektrody.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Przepraszam Cię bardzo, nie mogłem się powstrzymać, ale sposób pisania niektórych jest tak denny że odpowiedź jest jedyna choć nie zawsze w dobrym tonie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony