dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Kocioł termet integra.

    Witam serdecznie. Będę miał ogrzewanie gazowe i w zasadzie już wybrałem kocioł firmy Termet gold plus zasobnik 120l. Koszt około 4tys. Natomiast hydraulik namawia mnie na kocioł Termet Integra z wbudowanym zasobnikiem 50l. Argumentuje to oszczędnością miejsca w kotłowni podobnymi kosztami wykonania i bezawaryjną pracą. Powiedział że montował kocioł w domach w których mieszka 6 osób i ciepłej wody i nigdy nie brakło. Mam rodzinę 4 osoby dom 100m2 podłogówka i grzejniki. Co sądzicie bo opini o tym kotle nie ma wcale?

  2. #2

    Domyślnie

    W zasadzie nie brałbym Termeta jeżeli są dwa obiegi grzewcze.Niby Termet ma swoje rozwiązanie w postaci SIMa ale ta zabawka kosztuje ponad 3tyś a i tak to nie jest to co powinno być.Jak grzejniki i OP to powinno być sprzęgło hydrauliczne i kocioł który obsługuje dwa obiegi grzewcze i "widzi" to sprzęgło a pod tym względem Termet "jest ślepy" Sugeruje kocioł np.Junkersa Carapur Smart 5c +sprzęgło+zaw.3D z siłownikiem +pompy+moduł mieszacza w Junkersie MM100 a właściwie wg.producenta powinny być dwa takie moduły.Sterowanie pogodowe.Nie będzie to tanie rozwiązanie ale to tak jest jak ktoś popełnia błąd i nie robi samej podłogówki w całym domu
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 07-07-2020 o 16:57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony