dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak pozbyć się grzyba.

    Dzień dobry, a raczej dobry wieczór. Mam do wyremontowania mieszkanie na parterze domu piętrowego z poddaszem. 1 piętro domu jest zamieszkane. Na dole pojawia się problem z tylną ścianą domu (Ściana łazienki, ubikacji i kuchni). Ściana ta jest zagrzybiona. Z tego co wiem dom jest wybudowany 3 warstwowo tj. Pustak-ocieplenie- pół pustaka. Problemem może być brak tynku zewnętrznego na tej ścianie i piwniczka dostawiona do niej z niewielką przerwą. Co zrobić by pozbyć się tego szkodnika. Na pewno chcę wyburzyć tę piwniczkę i okleić ścianę styropianem ale co dalej. Taki zabieg wystarczy czy jeszcze np. nakleić styropian lub wypełnić wełną i postawić lekką ściankę g-k? Będę też wymieniał okna i chcę postarać się zrobić jakąś sensowną wentylację.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zrobić izolację przeciwwodną. Styropian może pogłębić problem.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Po zlikwidowaniu przyczyny, skutek czyli grzyba warto potraktować najpierw ozonatorem a później środkami płynnymi. Stosowałem taką kombinację i polecam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Grzybowa...
    Ugotować drania palmikiem do papy
    Uwazać na kable i rurki.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Jak skutecznie poszukać przyczyny tego stanu rzeczy. Co ciekawe tylko z tyłem domu jest problem/

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Warto by kupić jakiś pirometr.
    Nawet jaką Chininę za 50zł.
    Trzeba by zmierzyć temperaturę zagrzybionych miejsc i pooglądać sobie wykres Moliera, który pokazuje punkty rosy.
    No i dobrze też postawić gdzieś jakiś hygrometr.
    Jak pokaże z 80% wilgotności - to wentylacja będzie do naprawy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Zastanawiałem się czy nie zamówić firmy na ekspertyzę która ma taki sprzęt. Problemem może być także źle zrobiona wylewka ponieważ w pozostałych pomieszczeniach była skuta. Została położona folia styropian i wylewka zrobiona na nowo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony