dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Dodatkowa izolacja poddasza

    Witam. Jestem w trakcie budowy mieszkania piętrowego w szeregowcu które ma parter piętro i poddasze. DACH jest zrobiony z wiązarów i pomiędzy poddaszem a piętrem jest ocieplenie wełną 30cm. Z racji tego że strych ma 180cm w najwyszym punkcie chcemygo zrobić jako użytkowy. Na dachu jest blacha, pod nią łaty, folia, płyty osb i wiązary. Czy myślicie ze jeśli do wiązarów przykręcę stelaże, włożę tam 15cm wełny i zakryje to regipsami to będzie dobrze? Zależy mi żeby te wiązary częściowo wystawały do wnętrza strychu gdyż optycznie powiększają pomieszczenie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie będzie dobrze
    Latem będzie gorąco jak w "piekle" , zimą może być ok( w zależności od zastosowanego ogrzewania) , ale ucieczka ciepła przez dach będzie znaczna. Akustyka też będzie kiepska sufit będzie przenosił wszelkie drgania(deszcz, wiatr) i dźwięki(rozmowa,muzyka czy przejeżdżające auta) Pomieszczenie wg mnie jest stanowczo zbyt niskie, chyba , że będzie to magazynek na książki lub inne przedmioty w stylu "przyda się".
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Znaczy ma on być użytkowy ale jako dodatkowe pomieszczenie typu rzeczy, graty itp. Tylko właśnie mam pytanie czy jak do tej płyty osb przyłożę wełnę to co dalej? Na to jakaś folia i dopiero płyty k-g?

  4. #4

    Domyślnie

    I rozumiem że najlepsza z tego co szukałem będzie wełna isover o współczynniku 0.033? Im mniejszy tym lepiej izoluje?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak od strony pomieszczenia ma być folia paroizolacyjna i na to płyta GK. Im mniejszy współczynnik tym lepiej-bardziej izoluje.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Ursa

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-520
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek1995 Zobacz post
    I rozumiem że najlepsza z tego co szukałem będzie wełna isover o współczynniku 0.033? Im mniejszy tym lepiej izoluje?
    Co do zasady im niższa wartość lambda przy stałej grubości materiału tym izolacyjność warstwy (opór termiczny R) rośnie. Jeśli chodzi o wyroby z wełny mineralnej to zachęcam do wzięcia pod rozwagę wełny URSA PUREONE 31 i URSA PLATINUM 32 odpowiednio o wartościach 0,031 W/mK i 0,032 W/mK.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie zacząłem ostatnio brać pod uwagę Platinum 0.032. Gdzie się da postaram się wcisnąć 20cm, jeśli nie to minimum 15cm na całości bo muszę zostawić szczelinę wentylacyjną. Pod uwagę biorę jeszcze pianę PUR ale nie ukrywam że w tej kwestii nie mam jakiejkolwiek wiedzy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony