dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Aneks kuchenny w bloku, wentylacja

    Witam, planuję przenieść kuchnię do salonu i zrobienie tam aneksu kuchennego. W salonie oczywiście brak kanału wentylacyjnego a odległość od starego kanału to około 10m. W salonie mam jedynie w ścianie nawiewnik pokojowy. Co mogę zrobić? czy zamontować w ścianie na miejsce nawiewnika wentylator, który będzie wyciągał wilgoć i zapewni odpowiednią wymianę powietrza( ale przez to będę miał wentylację mechaniczną i grawitacyjną). Powietrze napływałoby wtedy z sąsiednich pomieszczeń, dodatkowo mógłbym zamontować nawiewniki w oknach. Kuchenka będzie indukcyjna, okap węglowy. Myślę, że wentylator mógłby wyciągnąć wilgoć, ale jak wyglądałoby to od strony prawnej?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz dedykowane kanały wentylacji (a zakładam, że to nowe mieszkanie, więc nie ma kanałów "wspólnych"), to nikt Ci się nie przyczepi. Ponadto brak gazu eliminuje dalsze problemy. Tylko pomyśl gdzie będzie wyciąg i skąd będzie tam powietrze wędrowało (np. z łazienki do pokoju). Zastosuj same wentylatory wywiewne, a pozostałe otwory będą kanałami nawiewnymi. Będzie to wentylacja mechaniczna wyciągowa bez rekuperacji (odzysku ciepła). Zastosuj ciche, programowalne wentylatory, aby mogły pracować cały czas (albo w jakimś cyklu z przerwami) na niskim biegu, a tylko okazjonalnie mogły zwiększać moc.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony