dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 12
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 235
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Do pełnej integracji klimatyzacji kanałowej znanej firmy z automatyką opartą np Na HA czyli tak jak u Ciebie wystarczy około 500 zł .
    AD 2
    Nie posiadając automatyki musisz pamiętać żeby taki alarm uzbroić przed wyjściem z domu i wtedy dopiero wiesz czy okna są zamknięte , albo musisz korzystać z jednej z kilku aplikacji żeby to sprawdzić , Reasumując nie mając automatyki masz aplikację do pieca czy PC potem alarm , monitoring itd To dopiero się robi mętlik i wcale bym się nie zdziwił że nie jedna żona powie nie chcę nie umiem daj mi spokój.

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Serio, tworzysz wymyślone potrzeby, jak sprzedawca.
    Wrócę do domu, który ma 16C i rozpale w kominku
    Albo
    Zadzwonię do szwagra/rodziców/teściowej (ktoś z nich zawsze dysponuje kluczem)
    Albo
    Nie będę obniżał temperatury, bo to gów...na oszczędność na tydzień...
    Ja niczego nie tworzę tylko przedstawiam zalety automatyki , to Ty kolego uparcie próbujesz udowodnić że powrót do domu i rozpalanie kominka to czysta przyjemność . Każdy ma prawo wyboru

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Do pełnej integracji klimatyzacji kanałowej znanej firmy z automatyką opartą np Na HA czyli tak jak u Ciebie wystarczy około 500 zł .
    AD 2
    Nie posiadając automatyki musisz pamiętać żeby taki alarm uzbroić przed wyjściem z domu i wtedy dopiero wiesz czy okna są zamknięte , albo musisz korzystać z jednej z kilku aplikacji żeby to sprawdzić , Reasumując nie mając automatyki masz aplikację do pieca czy PC potem alarm , monitoring itd To dopiero się robi mętlik i wcale bym się nie zdziwił że nie jedna żona powie nie chcę nie umiem daj mi spokój.
    Ad 1. Podasz przykład?

    Ad 2. Po to instaluję alarm żeby go uruchamiać. Nie po to żeby to ustrojstwo tylko szpeciło ściany . A jak zapomnę raz na ruski rok, do tego w lato i jeszcze kiedy akurat chcę włączyć zdalnie klimę, to nie wiem kiedy owe 500zł mi się zwróci. Dlatego nie neguję wygody i stricte sensu tego o czym piszesz. Ale rzeczywiste oszczędności już jak najbardziej tak.

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ad 1. Podasz przykład?

    Ad 2. Po to instaluję alarm żeby go uruchamiać. Nie po to żeby to ustrojstwo tylko szpeciło ściany . A jak zapomnę raz na ruski rok, do tego w lato i jeszcze kiedy akurat chcę włączyć zdalnie klimę, to nie wiem kiedy owe 500zł mi się zwróci. Dlatego nie neguję wygody i stricte sensu tego o czym piszesz. Ale rzeczywiste oszczędności już jak najbardziej tak.
    Ad 1 https://www.ceneo.pl/80528610

    https://www.home-assistant.io/integrations/daikin/
    AD2
    Ja nie piszę o zwrocie inwestycji , tylko o oszczędnościach w trakcie normalnego użytkowania takiego systemu

  5. #65

    Domyślnie

    Dla mnie oszczędność jest wtedy jak wydaję mniej, powiedzmy w horyzoncie 5 czy 10 lat, a nie więcej...

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Dla mnie oszczędność jest wtedy jak wydaję mniej, powiedzmy w horyzoncie 5 czy 10 lat, a nie więcej...
    A dla mnie oszczędności są wtedy , gdy nie marnuje się energia i dotyczy to tak samo ogrzewania , chłodzenia , czy niepotrzebnie zostawionej włączonej żarówki na strychu.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Ja niczego nie tworzę tylko przedstawiam zalety automatyki , to Ty kolego uparcie próbujesz udowodnić że powrót do domu i rozpalanie kominka to czysta przyjemność . Każdy ma prawo wyboru
    Mieszkam w domu 5 lat, póki co póki co sytuacja, o której napisałeś zdarzyła się 0 (słownie zero) razy.
    To jest jest właśnie sztuczne kreowanie potrzeb na zasadzie - "a co by było, gdyby zdażyło się, że..."
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mieszkam w domu 5 lat, póki co póki co sytuacja, o której napisałeś zdarzyła się 0 (słownie zero) razy.
    To jest jest właśnie sztuczne kreowanie potrzeb na zasadzie - "a co by było, gdyby zdażyło się, że..."
    Twoja opinia wynika z tego, że nie widzisz potrzeby, a wtedy kłania się proste przysłowie „Syty głodnego nie zrozumie” czy jakoś tak.
    Ja chcę dostawać powiadomienia jak przyjedzie kurier z przesyłką, a mnie nie ma i mogę mu zdalnie umożliwić wejście na posesję żeby zostawił paczkę, chcę być powiadamiany dzień przed przyjazdem ekipy zabierającej śmieci, żebym mógł opróżnić kosze w domu i wystawić na zewnątrz.
    Chcę być powiadomiony, że żona wyłączyła żelazko i nie zastanawiać się na urlopie czy na pewno to zrobiła.
    Chcę obniżać temperaturę przed wyjazdem, bo robię to klikając przycisk „Urlop” i zaznaczając jak długi będzie, reszta robi się sama.
    Chcę żeby rano jak wchodzę do łazienki włączyła mi się ulubiona stacja radiowa.
    Chcę żeby TV sam się przełączył na mój ulubiony program, chcę żeby rolety zasłaniały się same jak jest duże nasłonecznienie i otwierały lub uchylały na wyznaczony, % gdy tego słońca jest mniej.O reszcie nie ma sensu pisać, bo to nie miejsce na poematy.
    Natomiast Ty masz swój odkurzacz, robota koszącego i sterownik nawadniania. Ty po prostu chcesz mniej i tym się różnimy .

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dla mnie komfort mieszkania to na przykład robot koszący i system nawadniania z podstawową automatyką opartą na czujniki opadów.
    Efektem tego ma być piękny trawnik przy mniejszych nakładach pracy.

    I wierz mi - nie muszę mieć tego zintegrowanego, nie czuję potrzeby (choc mam taką możliwość) sprawdzania, czy robot juz wyjechał, ile przejechał, ile odbył cykli ładowania.
    Wystarczy mi, że wracam do domu i cieszę oko zadbanym trawnikiem.
    Znam wiele ludzi, którzy nawet skromniejsze potrzeby. Znam też ludzi, którzy spokojnie akceptują fakt posiadania 10 różnych aplikacji do sterowania poszczególnymi systemami, które ze sobą nie gadają. Owszem, nadal jest to automatyka (osobnych podsystemów), ale brak integracji z resztą domu powoduje, że korzyści z tych automatyzacji są dość ograniczone.

    Przykładowo: robot koszący trawę może jeździć wg własnego harmonogramu, a podlewanie odbywać się wg harmonogramu i pogody. Ale ja np. wolałbym, aby podlewanie oraz koszenie nie odbywało się (tj. zostało opóźnione), gdy po ogrodzie biegają dzieci albo gdy mam gości na grilla (np. bo ktoś może niechcący dostać tryskaczem w pysk). Bez zintegrowanego systemu o takich rzeczach możesz raczej zapomnieć. Ale trzeba przyznać, że dostrzeżenie szeregu dodatkowych przestrzeni do automatyzacji wymaga pewnego rodzaju wyobraźni. I tu nasuwa mi się pewna dość odważna konkluzja, że automatyka domowa może mieć ograniczoną atrakcyjność dla ludzi z ograniczoną wyobraźnią

  10. #70

    Domyślnie

    Never ending story.
    Kogo stać i ma potrzebę to montuje. Kogo stać a nie ma potrzeby nie montuje....baa kogo nie stać a ma potrzebę też nie stoi na straconej pozycji.
    Najgorsza opcja to kogoś nie stać, nie ma potrzeby, ale montuje bo sąsiad ma.

    Nie należy tego rozpatrywac w kontekście czy i kiedy to się zwróci. To jest złe podejście.
    Można zjeść zupę łyżką ale jak ktoś się uprze to i widelcem się da. A co najważniejsze obaj będą zadowoleni.

    Mnie jedno wkurza w opisach domów inteligentnych na stronach tech.
    Zaczyna się tak:
    ,,...wyobraź sobie......,,
    Wpiszcie w google ,, dom inteligentny wyobraź sobie,, Pierwsze 11 stron w wyszukiwarce ma ten wpis

    Ale i tak jestem całym sercem za automatyką. Dlaczego? Bo daje mi pewne poczucie bezpieczeństwa kiedy mam to zintegrowane z alarmem, monitoringiem agencji i systemem kamer. To ważne dla mnie kiedy około 7 miesięcy jestem poza domem za granicą

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    . Ale ja np. wolałbym, aby podlewanie oraz koszenie nie odbywało się (tj. zostało opóźnione), gdy po ogrodzie biegają dzieci albo gdy mam gości na grilla (np. bo ktoś może niechcący dostać tryskaczem w pysk).
    Wiesz, o której godzinie powinno podlewać się trawnik ?
    Jeśli nie, to choc wysil wyobrażaźnię...
    A opóźnienie (przyśpieszenie) koszenia robie po prostu czterema klikami w aplikacji.
    Jaka różnica, czy robiè to w aplikacji "centralnej", czy dedykowanej ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-07-2020 o 17:45
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Twoja opinia wynika z tego, że nie widzisz potrzeby, a wtedy kłania się proste przysłowie „Syty głodnego nie zrozumie” czy jakoś tak.
    Ja chcę dostawać powiadomienia jak przyjedzie kurier z przesyłką, a mnie nie ma i mogę mu zdalnie umożliwić wejście na posesję żeby zostawił paczkę,
    Wystarczy prosty videodomofon z aliexpress i apką obsługującą chmurę....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wystarczy prosty videodomofon z aliexpress i apką obsługującą chmurę....
    I w kamerze tego sprzętu z chin zobaczysz czy kurier faktycznie zostawił paczkę i ta sama kamera będzię tą paczkę monitorowała tak ? Ale mniejsza z tym Robot aplikacja , domofon kolejna apka, odkurzacz trzecia , MW czwarta , do tego każda połączona z chmurą i drenująca baterię telefonu . Może Ciebie to kręci ja wolę jedną która łączy się z moim lokalnym serwerem i tyle .
    Z jednym się mogę zgodzić trawnik powinno się podlewać nad ranem kiedy ziemia nie jest jeszcze nagrzana i chłonie najwięcej , a wtedy raczej nie grozi nic dzieciom biegającym po trawniku bo śpią
    Ostatnio edytowane przez isom ; 29-07-2020 o 18:21

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Od monitoringu jest monitoring
    Roomba nie ma apki, jest to kompletnie niepotrzebne.
    Tak w sumie korzystam na codzień z tej od monitoringu, videofonu.
    Czasem kontroluje uzysk fotowoltaiki.
    Robot koszący- zaprogramowałem i zapomniałem.

    Apka robota zużyła 0.2% tego, co cały system, a najwięcej monitoring 0.7%
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Mając chociażby namiastkę automatyki domowej mógłbyś zamiast tylko kontrolować uzysk PV , sensownie go wykorzystać , czyli np w godzinach największego uzysku grzać wodę prądem zamiast oddawać to do ZE tracąc na każdym kW albo chociaż w tych godzinach włączać pralkę, zmywarkę czy robić intensywną wymianę powietrza . Taka obserwacja dla samej obserwacji to tak naprawdę strata czasu i może tylko zdołować bo im więcej trzeba oddać tym więcej się traci .

  16. #76

    Domyślnie

    I to jest właśnie kreowanie potrzeb na siłę, które bardziej zniechęca niż zachęca.

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Nie da się zachęcić kogoś kto tego nie chce , a ja nie mam w planie robić tego na siłę , jeżeli grzanie wody w godzinach największego uzysku PV nazywasz kreowaniem potrzeb na siłę to ja to nazwę szukaniem oszczędności i wykorzystaniem do tego celu możliwości automatyki

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Mając chociażby namiastkę automatyki domowej mógłbyś zamiast tylko kontrolować uzysk PV , sensownie go wykorzystać , czyli np w godzinach największego uzysku grzać wodę prądem zamiast oddawać to do ZE tracąc na każdym kW albo chociaż w tych godzinach włączać pralkę, zmywarkę czy robić intensywną wymianę powietrza . Taka obserwacja dla samej obserwacji to tak naprawdę strata czasu i może tylko zdołować bo im więcej trzeba oddać tym więcej się traci .
    Każdy Twój post utwierdza mnie w przekonaniu, że automatyka nie jest mi potrzebna. Zmywarka, pralka maja funkcję opóznionego startu, żona startuje obydwie rano przed pracą, zmywarka rusza o 11, pralka o 13, o 16 na oprózniam zmywarkę, żona pralkę.
    Sensu automatyki w tym nie widzę. Bo po co mi ona w urządzeniach, które i tak trzeba ręcznie załadować?
    Rekuperator ma zaprogranowane zwiększenie obrotów w godzinach 14-16 i 22-24 (gotowanie i kąpanie)

    Wodę grzeję gazem - po 20gr/kWh.
    Moc instalacji fotowoltaicznej została dobrana tak, aby zaspokoić prąd bytowy, po 60gr/kWh nie uwzględniałem CWU, które ogrzewam taniej.
    Grzejàc wodę prądem "z dachu"(oszczedzajàc 20gr na kWh) jednoczesnie traciłbym, bo pod koniec roku mogloby sie okazać, że muszę dobrać z sieci energię elektryczną po 60gr/kWh.
    Oczywiście - może się okazać (to pokazuje pierwsze półrocze), że po roku będę miał pewną nadwyzkę , ale sensowniej bedzie wykorzystwć ją klimą (nawet do grzania) bo każda "nadwyżkowa" kWh en. elektrycznej zostanie zamieniona na 3kWh ciepła.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-07-2020 o 21:48

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Ja mam nadzieję, że nie tylko Ty czytasz ten temat i bez urazy proszę.
    Ty nie widzisz pozytywów automatyki Twoja sprawa.
    Ja wiem, że nawet najlepiej zaprogramowane urządzenia, jeżeli nic nie wiedzą o sobie nawzajem to tak jak układ hamulcowy w starym aucie, ma hamować, bo dostał rozkaz, ale już o stanie klocków nie poinformuje, a takie hamowanie nie zawsze może być skuteczne, chyba, że Ty o tym będziesz pamiętał żeby je wymienić, a ja nie chcę pamiętać o wszystkim.
    I wolę żeby moją wodę zagrzał dach za darmo wtedy, kiedy zapotrzebowanie budynku na energię jest małe a uzysk z PV wystarczający, niż grzać tą wodę gazem i za to płacić.
    Reasumując dziękuję za ciekawą wymianę poglądów , może czytający ten temat inni użytkownicy wyciągną coś dla siebie i to nie koniecznie na tak dla automatyki, bo widać na Twoim przykładzie, że nie jest ona dla wszystkich.

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale Ty nie rozumiesz, że jeżeli rocznie zużywam 4000 kWh dla budynku, a instalacja fotowoltaiczna została dobrana tak, aby w ciągu roku wyprodukować właśnie 4000kWh ("na czysto", po odliczeniu daniny dla Tauronu), to jeśli latem bede zabierał energię do darmowego grzania wody (co normalnie kosztowaloby mnie 20gr/kWh) w grudniu, albo i listopadnie skończy się mi się zapas w "magazynie" i będę musiał dobrać energię z sieci po 60gr/kWh.
    Gdzie tu sens, gdzie tu logika ??

    Czy pęd do do automatyzowqnia wszystkiego, co ma włącznik on/off nie przysłania Ci czasem umiejętności trzeźwego oglądu sytuacji ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 4 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony