dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa z GK zbyt wysoko wylanych nadproży

    Hej, chciałbym się poradzić kogoś kto ma większe doświadczenie. Otóż na samym początku chciałem w nowo budowanym domu mieć rolety nadstawne. Budowlańcy zatem wylali nadproża od okien razem ze stropem/wieńcem i otwór na okno był o około 22 cm wyżej - właśnie żeby zostawić miejsce na rolety. Trochę poczytałem i finalnie zdecydowałem się na zwykłe rolety podtynkowe ukryte w warstwie izolacji. Zamawiając okna zastosowałem poszerzenia systemowe czyli okno mam w normalnym rozmiarze a nad właściwą ramą okna jest systemowe połączenie z PCV zakotwione do stropu. Chciałbym teraz zrobić zabudowę z płyt GK żeby "ukryć" ten poszerzający profil i dodatkowo ocieplić (bo tak naprawdę od zewnątrz będzie kaseta z roletą i zajmie prawie całe miejsce ocieplenia). Zabudowa miałaby długość taką jak okna, szerokość mniej więcej 20 cm i wysokość również około 20 cm, w środku wełna mineralna. Mam jednak dylemat bo nie wiem czy:
    1. Mogę przykręcić profil UD do tego poszerzenia z PCV? Nic się nie stanie?
    2. Czy zważając na to że zabudowa będzie mała i raczej lekka wystarczy dać profile UD po obrysie, do nich przykręcić płyty i to wystarczy?
    3. Największa zabudowa będzie miała 3m długości. Sam profil UD wystarczy czy dać jeszcze profil CD i złapać go jeszcze wieszakiem do stropu?
    4. Na razie jestem przed tynkami więc zabudowę chciałem zrobić na równo ze ścianą a następnie chciałem żeby tynkarze to normalnie obrzucili tynkiem. Dodatkowo chciałem zabezpieczyć to siatką (taką elewacyjną) żeby czasami nie pękło po czacie. Dobry pomysł?

    Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Wełna zamknięta z dwóch stron, to nie jest dobry pomysł.
    Daj jakieś fotki.
    Zamiast karton gipsu, to także zły pomysł, szczególnie od zewnątrz, chyba lepiej dać zieloną, albo nawet zwykłą płytę OSB.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3

    Domyślnie

    Ogólnie wygląda to tak:
    https://i.imgur.com/MbxhC1c.jpg

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	446536

    Zabudowa miałaby być od wewnątrz, nie od zewnątrz. Jest dookoła szczelny montaż. Chciałem zrobić taką "skrzynkę" z GK i tam właśnie dać wełnę. Mówisz że wełna zamknięta to słaby pomysł? Jeszcze miałem pomysł żeby przykleić na pianoklej XPS i zazbroić siatką ale koszty są spore niestety. Wstępnie liczyłem to musiałbym uzyskać praktycznie kwadrat 20x20 i łącznie 10 mb. XPS jest praktycznie tylko w wariancie 10 cm grubości więc musiałbym kleić dwie płyty. W paczce są 3 sztuki i wymiar to 120 cm x 60 cm. Wychodziłoby 8 paczek 10 cm XPSa co dałoby za duży koszt... :/ Chyba że obudowa z GK a środek wypełnić zwykłym styropianem?

  4. #4

    Domyślnie

    Tu na forum ludzie pisali, żeby przykleić XPS oraz zaciągnąć to klejem z siatka. I to wystarczy.

    Z ciekawości, ile dałeś za poszerzenia? Bardziej mnie interesuje cena za mb. No i jakiej wysokości te poszerzenia?

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm, teraz policzyłem jeszcze raz ile bym potrzebował tego XPS'a i wychodzi mi że jednak 2 paczki o ile będzie to XPS 10 cm (który skleję) i w paczce będą 4 szt. Z jednej paczki gdzie są 4 szt. o wymiarze 125 cm x 60 cm zrobię 6 pasków 20x20x125. A muszę mieć równe 10 mb. Czyli powinno wyjść około 320 zł + pianoklej co już jest akceptowalną kwotą. Co do kosztów poszerzeń to chyba około 1000 zł za te 10 mb. Wysokość 20 albo 22 cm, jakoś tak. Gealan.

  6. #6

    Domyślnie

    Dawaj XPS i piankuj klejem do styro tytan eos.
    Daj zdjęcia trochę ze skosu, by było widać jak masz okna zamontowane.
    Czy w środku ściany, z licem zewnętrznym itp.
    Tu, raczej nic nie widać.
    Z zewnątrz także wrzuć fotkę, ale trochę z boku.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 25-07-2020 o 00:00
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony