Cytat Napisał Remiks Zobacz post
Co do dyskwalifikacji SPD to jak mi powiesz jakie to odpowiednio dobrałeś to postaram się odpowiedzieć
Czyli nie znasz takiego SPD z iskiernikiem, które zastosowane zgodnie z instrukcją nie sprawdzi się? Czyli nie znasz milionera, co nie trafił szóstki?

A konkretny przykład - sieć TN-C, w rozdzielnicy PRZEJŚCIE NA TN-C-S I D 941 300 - w sumie od wejścia WLZ przez blok rozdzielczy do wejścia uziomu do rozdzielnicy ze 40cm 16mm2. I jeden obwód z t3. Dosyć rozbudowany, bo nie dopilnowałem elektryka i dał masakryczną ilość gniazd na jednym obwodzie. Jest tak patrząc od rozdzielnicy:
- 8m przewodu
- zestaw 3 gniazd używanych sporadycznie
- 5m przewodu
- 4 gniazda z podłączoną na stale stacją dokującą odkurzacza
- 5m przewodu
- Dwa gniazda 230v (zazwyczaj wpięta ładowarka akumulatorków AA - druga różne ładowarki) + podwójna ładowarka USB dopuszkowa*.
- 4m przewodu
- Zestaw 3 gniazd (w trzecim D 924 396), pół metra kabla, kolejny zestaw 3 gniazd. W te gniazda wpięty przewodami 0,8-1,5m sprzęt audio, video, xmbc, tv - na jego ochronie mi najbardziej zależy. Przy czym TV, wzmacniacz antenowy i AP przez listwę z przewodem 1,5m, żeby w tunelu szedł tylko jeden kabel.
- 2m przewodu
Zestaw 3 gniazd - w jednym z nich na stałe Google Nest.

Pytanie, na jakie nie znalazłem odpowiedzi w dokumentacji, to w którym zestawie gniazd/jak bardzo działanie ochronne D 924 396 spada.
. Bo Dehn (ani żaden inny producent, którego dokumentację czytałem) nie precyzuje jasno, że działa tylko w jednym gnieździe ani że konkretną ilość centymetrów czy metrów od SPD t3.

* i tu jeszcze numer, z który elektrykowi zrobiłbym qq, ale nie odbierał telefonów - jeszcze dwa gniadza zewnętrzne po drugiej stronie ściany na tym samym obwodzie. Używane sporadycznie, ale bywa grill elektryczny czy prądożerne elektronarzędzia.