dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie Dokładność wykonania elewacji

    Cześć wszystkim,
    Czy to to jest standardem przy elewacjach, że już na etapie montażu kątowników powstają odchylenia (dołki) rzędu 2-4 mm (poniżej przykładowe zdjęcie)?

    Boję się, że jak na to dojdą jeszcze nierówności związane z wykonaniem warstwy zbrojonej i tynkiem, to pokrzywi się to jeszcze bardziej i będzie to widać.
    Trochę mnie smucii, że przykładałem się przy klejeniu styropianu, żeby wszystkie linie były zachowane (latałem z łatą, sznurkiem, dokładnie docinałem płyty), a teraz do prostego styropianu wykonawca montuje listwy z ochyłkami (możliwe, że tak po prostu się robi a ja wymyślam). Czy przy białym tynku będzie to bardzo widoczne?

    Czy listwy okapnikowe (u mnie lux n z bella plast) są bardzo widoczne na gotowej elewacji? Pytam, ponieważ wykonawcy wyszły fale rzędu 8 mm (maksymalna odchyłka od sznurka) na 8 m długości.
    Wykonawca twierdzi, że nie będzie widać nierówności listwy okapnikowej, ale mam wątpliwości, bo wystarczy, że spojrzę w tamtą stronę i "fale" od razu rzucają się w oczy (mam nadzieję, że się przyzwyczaję - ostatnio patrzyłem po elewacjach na blokach i tam to dopiero rzuca się w oczy mimo, że wcześniej jakoś tego nie zauważałem).
    Miałem nadzieję, że mi się tylko wydaje, ale przeciągnąłem sznurek, który pokazał, że nierówności są takie jak mi się wydawało: https://youtu.be/NBWWF5l2Ex4
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 28-07-2020 o 08:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony