dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Obicie ścian strychu OSB, czy konieczne?

    Na początku chciałem się ze wszystkimi przywitac i od razu podziękować, bo do tej pory pomagaliście mi biernie, gdy trafiałem na odpowiedzi na nurtujące mnie pytania na tym forum.

    Do rzeczy:
    Stoję przed dylematem obicia dachu stropu nieużytkowanego, ciepłego płytami OSB. Miałoby to zabezpieczyć nieumyslne porwanie paraizolacji oraz nadac "estetyki" temu pomieszczeniu.
    Uprzedzając pytanie, po co ociepłałem strych nieużytkowy? Znajduję się tam rekuperator i nie chcę żeby w zimie temp spadała poniżej 6 stopni (ale wiem, że to nie wystarczy i będę budował "domek" dla rekuperatora".

    Coś więcej o dachu: dwuspadowy, pokryty blachą na rąbek, na krowkiwach folia paraprzepuszczalna oraz łaty i kontrłaty (nie ma pełnego deskowania). Ocieplony wełną 15 cm a na to folia paraizolacyjna i...

    - zastanawiam się nad tymi płytami OSB. Pomysł padł od ekipy ocieplającej strop i w sumie nie mam zdania a mam wątpliwości
    Z plusów:
    - usztywni dach
    - minimalnie dociepli i wygłuszy strych
    - nada estetyki i uchroni paraizolacje przed przerwaniem
    Z minusów
    - dodatkowe koszty
    - obawiam się o wentylacje, czy ja takimi manerwrami nie zrobie ze strchu pomeisczenia trudnego do wentylowania (jest kratka fi 25 w ścianie szczytowej)

    Jakie są wasze rady? Co sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam właśnie podobnie ale cały dach mam obity płytą dodatkowo, ale mam do Ciebie pytanko z innej beczki.
    Czy te 15cm wełny dobrze ociepla poddasze ? Do jakiej temperatury ? Bo planuje tak samo zrobić u siebie tylko że strych wyłożyć płytą GK.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nie odpowiem Ci na pytanie. Dom dopiero co się buduje i w tym stanie nie przeżył żadnej zimy.

    Dobrze zrozumiałem, że na strychu na płytę OSB chcesz jeszcze dawać GK?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie, do płyty osb która jest przykręcona na wiązary dachowe przyjdzie wełna 15cm, na to folia paroizolacyjna i na to wtedy szkielet z płyt GK.
    Różnica jest taka że ja mam okna dachowe na strychu więc będzie dobra wentylacja. Dodatkowo na podłodze strychu mam 30cm wełny+podłogę z płyt MFP.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro się izoluje cieplnie nieużytkowy strych to jaki jest sens wpuszczać tam zimne powietrze? Wykonanie takiej izolacji ma sens jeżeli izolacja stropu jest "słabsza" (ma mniejszy opór cieplny) od izolacji dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Nie widze żadnego problemu w dołożeniu płyty osb na paroizolację. Będzie to poprawne rozwiązanie.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony