dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 77
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Kup i zrób sam projekt w czym problem?

  2. #42

    Domyślnie

    Prawdą jest że budowlanka ma żniwa jak nigdy w historii. Hydraulik kasuje więcej jak lekarz, elektryk toż to prawie mechatronik. Glazurnik - ''Panieee ta łazienka(5m2) to za mniej niż 8k to nie da rady''. Nie ubliżając. Zawody wymagające nabytych umiejętności, ale wielu u mnie było nie reprezentujących sobą nic oprócz braku wykształcenia, chęci zgolenia mnie na pierdyliard monet i hehe bedziesz Pan zadowolony. Nie chce nikogo obrazić bo wiem że jak w każdej branży są fachowcy z powołania. Trzeba dobrze szukać.

  3. #43

    Domyślnie

    W dupach sie poprzewracało i tyle. Za polozenie pokrycia dachu mnie skasowali 20 tys. 8 dni roboty dla 3 ludzi.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    20.000 zł to może mało nie jest ale też nie wiadomo co i jak układali.
    20.000 zł na fakturę vat bo trzeba tez tych ludzi utrzymać w okresach kiedy nie ma możliwości wykonywania takiej pracy.
    8 dni pewnie po 12 godzin dziennie to wychodzi 70 zł/h z 8% VAT.
    Netto to "tylko" 64 zł/h.
    Trzeba jeszcze policzyć dojazd a może też noclegi.

    PS Zawsze możesz zmienić zawód i liczyć (projektować) dźwigary dachowe i układać pokrycia dachowe.

    Jak pisałem wcześniej - wszyscy narzekają na ceny usług które muszą płacić innym.
    Pewnie maja rację. Usługi są drogie.
    To m.in. efekt rozdawnictwa i 500+ (ale proszę bez polityki).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Kup i zrób sam projekt w czym problem?
    Problem w tym że żyjemy w takich gównianych realiach, żeby zbudować dach w mojej prywatnej stodole muszę mieć uprawnienia konstruktora i zatrudnić kierownika budowy co będzie mnie kontrolował czy robię zgodnie z projektem.
    Ale np żeby naprawiać hamulce w autobusie co wozi ludzi w alpy nie muszę mieć NIC, wystarczy zwykła działalność gospodarcza!

    Cytat Napisał d7d Zobacz post

    PS Zawsze możesz zmienić zawód i liczyć (projektować) dźwigary dachowe i układać pokrycia dachowe.
    A może po prostu nie uszczęśliwiać nikogo na siłę? Pozwolić ludziom kreatywnym aby się realizowali, a nie lać ich z każdej strony? A te ceny w budowlance o których piszą koledzy wyżej to nie są dlatego że działa wolny rynek, konkurencja, tylko dlatego że jak chcesz zrobić sam to zapłacisz 23% VAT a jak zrobi firma to 8% na towar i robociznę. Byle przy....ić!
    Ostatnio edytowane przez pawel_kow ; 10-08-2020 o 14:44

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Trochę masz racji. Nieodpowiedzialny przewoźnik zleca naprawę hamulców tam gdzie najtaniej a odpowiedzialny w serwisie posiadającym odpowiedni sprzęt i umiejętności.
    Teraz odpowiedz sobie - zrównujemy szanse obu działalności.
    I hamulce i budowa i projektowanie domu może być wykonywane przez dowolnego człowieka (bez uprawnień) czy odwrotnie.
    Obie działalności powinny wymagać posiadania uprawnień?

    Ceny w budowlance reguluje wolny rynek i tzw. czarny rynek.

    Robiąc samemu z 23% VAT zawsze masz taniej niż zlecając robociznę z materiałem z 8% VAT.
    Sam możesz wybrać.
    Pewnie znacząca większość wybiera najtańszego - czyli bez vatu.

    Sądzisz, że nie powinno się kontrolować czy robisz zgodnie z projektem?
    Może Ty umiesz czytać rysunki i opis ale wielu nie potrafi.
    Wystarczy czytać FM.

    Niestety za mało zarabamy, za duże są podatki i jest jeszcze szara strefa która w wielu przypadkach nie jest tańsza od legalnej konkurencji.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Robiąc samemu nie zawsze masz taniej np ułożenie paneli podłogowych. Tak lubisz liczyć proszę:
    panel podkład korkowy 180 netto czyli 221,40 brutto (vat 23%)
    panel podkład korkowy 180 robocizna 20 czyli 216 brutto (vat 8%)
    Kalkulacja dla deski barlineckiej.cena za mkw.

    Ja te hamulce dałem do pokazania absurdu! To pokazuje o co naprawdę w tych pozwoleniach czy uprawnieniach chodzi.

    Kolejna sprawa. Zamówię projekt, opłacę kierownika bo muszę ale tydzień po odbiorze wymontuje połowę stężeń i zrobię sobie meble ogrodowe. I guzik z tego że mi projektant dobrze policzył że mnie kierownik przypilnował jak ja i tak po swojemu mogę zrobić!
    Skoro kupuje gotowy projekt domu (typówkę) to po co go adaptować?
    Sprawdzić tylko czy spełnia normy dla danego terenu, jak tak to budować, ale nie trza jeszcze haracz zapłacić.
    Ostatnio edytowane przez pawel_kow ; 10-08-2020 o 18:05

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_kow Zobacz post
    Robiąc samemu nie zawsze masz taniej np ułożenie paneli podłogowych. Tak lubisz liczyć proszę:
    panel podkład korkowy 180 netto czyli 221,40 brutto (vat 23%)
    panel podkład korkowy 180 robocizna 20 czyli 216 brutto (vat 8%)
    Kalkulacja dla deski barlineckiej.cena za mkw.

    Ja te hamulce dałem do pokazania absurdu! To pokazuje o co naprawdę w tych pozwoleniach czy uprawnieniach chodzi.

    Kolejna sprawa. Zamówię projekt, opłacę kierownika bo muszę ale tydzień po odbiorze wymontuje połowę stężeń i zrobię sobie meble ogrodowe. I guzik z tego że mi projektant dobrze policzył że mnie kierownik przypilnował jak ja i tak po swojemu mogę zrobić!
    Skoro kupuje gotowy projekt domu (typówkę) to po co go adaptować?
    Sprawdzić tylko czy spełnia normy dla danego terenu, jak tak to budować, ale nie trza jeszcze haracz zapłacić.
    1. Nie możesz zdemontować elementów konstrukcjyjnych - prawo nie pozwala.
    2. Masz rację. Deska barlinecka - przy taniej robociźnie i drogim materialne może tak wyjść.
    Ale to Ty mówiłeś o złodziejskich cenach usług.
    3. Generalnie niby jest wolność działalności gospodarczej ale Ty (i inni) chcieli by zatrudniać ludzi którzy potrafią dobrze świadczyć usługi a nie tylko mieć dobre (dla nich) ceny.
    4. Nie kupujesz projektu typowego
    Kupujesz papier, zeszyt, kilkanaście kartek papieru.
    Zapytaj sprzedającego czy daje też swoje papiery (izbę architektów, inżynierów itp.), podpisy.
    Możesz też sprzedającego poprosić o wykonanie adaptacji do lokalnych warunków.
    Ciekawe czy nadal będzie to 3.750 zł z 23% VAT.

    Kupiłeś towar - niby "projekt" który nie jest pełnosprawny
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_kow Zobacz post
    Gówno jest a nie wolny rynek. ...
    I to jest siła argumentu. Nie ma jak merytoryczna ocena. Człowieku Ty nic nie musisz Ty chcesz. A za zachcianki trzeba płacić. I płacisz za wiedzę a nie za jakieś programy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    1. Nie możesz zdemontować elementów konstrukcjyjnych - prawo nie pozwala.
    2. Masz rację. Deska barlinecka - przy taniej robociźnie i drogim materialne może tak wyjść.
    Ale to Ty mówiłeś o złodziejskich cenach usług.
    3. Generalnie niby jest wolność działalności gospodarczej ale Ty (i inni) chcieli by zatrudniać ludzi którzy potrafią dobrze świadczyć usługi a nie tylko mieć dobre (dla nich) ceny.
    4. Nie kupujesz projektu typowego
    Kupujesz papier, zeszyt, kilkanaście kartek papieru.
    Zapytaj sprzedającego czy daje też swoje papiery (izbę architektów, inżynierów itp.), podpisy.
    Możesz też sprzedającego poprosić o wykonanie adaptacji do lokalnych warunków.
    Ciekawe czy nadal będzie to 3.750 zł z 23% VAT.

    Kupiłeś towar - niby "projekt" który nie jest pełnosprawny
    ad.1
    Wiem że nie mogę. Tylko pokazuję absurd uszczęśliwiania mnie na siłę. Że tak naprawdę chodzi o haracz.

    ad2.
    "Ale to Ty mówiłeś o złodziejskich cenach usług." - widzę że nie rozumiesz co piszę lub nie chcesz zrozumieć, więc jeszcze raz:
    Przy desce barlineckej działa niewidzialna ręka wolnego rynku - bo nie musi deski układać "gość z papierami"więc cena ustabilizowała się na określonym poziomie (zdecydował popyt i podaż)
    Natomiast przy niektórych usługach gdzie wchodzą dziwne nie do końca potrzebne regulacje cena jest sztucznie windowana. (np wiązary dachowe).
    Dałem przykład montażu klimatyzacji - koszt przed ograniczeniem liczby montujących 300zł po wprowadzeniu obowiązkowych uprawnień 700zł.

    ad3.
    Własnie o tą niby wolność chodzi. Kolejny przykład przyczepki towarowe - kiedyś przyczepę typu SAM mógł budować każdy, koszty rejestracji niewielkie.
    Dziś homologacja kilka tys. więc ceny przyczepek w górę i coraz gorszej jakości. A nie słyszałem żeby przyczepy typu SAM rozpadały się na drogach albo powodowały wypadki - a dlaczego weszła taka ustawa "bo tak".

    ad4.
    To kupuje projekt czy nie? Właśnie o to chodzi niby brak podpisów ale nie każdy może sprzedawać Dobre nie?

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    I to jest siła argumentu. Nie ma jak merytoryczna ocena. Człowieku Ty nic nie musisz Ty chcesz. A za zachcianki trzeba płacić. I płacisz za wiedzę a nie za jakieś programy. Pozdrawiam.
    Dzisiaj wszystko robią programy, wiedza nie ma znaczenia - taka zagadka kto z Was potrafi policzyć np pierwiastek z 2? Nie pytam ile wynosi tylko czy ktoś potrafi policzyć?

    Chcę zbudować np 35mkw stodołę, a żeby ją zbudować to MUSZĘ zapłacić haracz, chyba że nazwę ja budynkiem gospodarczym to wtedy nie muszę.
    Ostatnio edytowane przez pawel_kow ; 11-08-2020 o 07:01

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Głupoty gadasz, bez wiedzy żaden program sam czegoś nie zaprojektuje, to jest tylko narzędzie tak jak wkrętarka. Nawet głupią wkrętarką trzeba mieć wiedze jak wkrecac aby np śruby nie zniszczyć.

    Druga sprawa porównywanie obliczania konstrukcji Twojego dachu do układania paneli jest po prostu żenujące. Jak czytam te Twoje teksty to tak ciesze sie niezmiernie, że jest "haracz" dla takich ludzi jak Ty. To dlatego bo byś kuźwa inżynierom jeszcze mniej chciał płacić niż ogólnie zarabiają .

    Złodziejskie usługi to obecnie najbardziej świadczą wykonawcy - jednoosobowe działalności, biorą tyle samo za usługi co duża firma z fakturą i kilkunatsoma pracownikami....

    zreszta w projektowaniu też bywa kurewsko , cwaniaczek bez uprawnień , bez legalnego softu robi konstrukcję za psie pieniadze a podpisuje mu to dziadek co sobie do emerytury dorabia, jak cos pieprznie to on i tak jest już przy koncówce swojego życia to co mu zrobią ...

    wiesz ile kosztuje autocad ? albo kosztował jak były jeszcze licencje bezterminowe... szczena by Ci opadła ..a to tylko program do rysowania !!!!!

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_kow Zobacz post

    Natomiast przy niektórych usługach gdzie wchodzą dziwne nie do końca potrzebne regulacje cena jest sztucznie windowana. (np wiązary dachowe).
    .............

    Dzisiaj wszystko robią programy, wiedza nie ma znaczenia
    Czytając to co wypisujesz zastawiam się dlaczego nie otworzysz firmy produkującej dźwigary dachowe. Widzę że wiesz, że cena jest sztucznie zawyżona tzn że znalazłeś niszę, zrobisz dach zamiast za 30 tyś, zrobisz za 25 tyś, będziesz miał kolejkę chętnych a i Ty zarobisz. Kupisz program za 600 euro i problem braku wiedzy przestają istnieć. Brak uprawnień to też nie przeszkoda zatrudnisz inżyniera z pieczątką za 20zł/h będzie klepał stemple.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Głupoty gadasz, bez wiedzy żaden program sam czegoś nie zaprojektuje, to jest tylko narzędzie tak jak wkrętarka. Nawet głupią wkrętarką trzeba mieć wiedze jak wkrecac aby np śruby nie zniszczyć.

    Druga sprawa porównywanie obliczania konstrukcji Twojego dachu do układania paneli jest po prostu żenujące. Jak czytam te Twoje teksty to tak ciesze sie niezmiernie, że jest "haracz" dla takich ludzi jak Ty. To dlatego bo byś kuźwa inżynierom jeszcze mniej chciał płacić niż ogólnie zarabiają .

    Złodziejskie usługi to obecnie najbardziej świadczą wykonawcy - jednoosobowe działalności, biorą tyle samo za usługi co duża firma z fakturą i kilkunatsoma pracownikami....

    zreszta w projektowaniu też bywa kurewsko , cwaniaczek bez uprawnień , bez legalnego softu robi konstrukcję za psie pieniadze a podpisuje mu to dziadek co sobie do emerytury dorabia, jak cos pieprznie to on i tak jest już przy koncówce swojego życia to co mu zrobią ...

    wiesz ile kosztuje autocad ? albo kosztował jak były jeszcze licencje bezterminowe... szczena by Ci opadła ..a to tylko program do rysowania !!!!!
    Jest mądry inaczej takiego tu jeszcze brakowało. Twoich głupot nie skomentuje.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kow

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Czytając to co wypisujesz zastawiam się dlaczego nie otworzysz firmy produkującej dźwigary dachowe. .
    Pracuję w innym zawodzie i nie szukam pracy.
    Dziś podstawowa odpowiedź jest to Ty się tym zajmij. Oczywiście mógłbym zostać politykiem, producentem wiązarów, importerem żelatyny...., absurdów jest dużo.
    Patrzysz na problem z punktu projektanta.
    Np. adwokaci maja coś takiego jak stawki minimalne za czynności to może jeszcze coś takiego projektantom wprowadzić?

  15. #55

    Domyślnie

    Jeśli ktoś za projekt dachu godzi się zapłacić 5 tys to czemu niby miałby obniżać cenę pozostałym. Rynek sam weryfikuje. Tym bardziej że klienci walą drzwiami i oknami. Ludzie się budują na potęgę. Terminy w budowlance zawalone pół roku do przodu. Jest popyt jest podaż, a końca nie widać.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_kow Zobacz post
    Jest mądry inaczej takiego tu jeszcze brakowało. Twoich głupot nie skomentuje.
    Całe szczęście , żeś Ty mądry normalnie...

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Jeśli ktoś za projekt dachu godzi się zapłacić 5 tys to czemu niby miałby obniżać cenę pozostałym. Rynek sam weryfikuje. Tym bardziej że klienci walą drzwiami i oknami. Ludzie się budują na potęgę. Terminy w budowlance zawalone pół roku do przodu. Jest popyt jest podaż, a końca nie widać.
    Jezeli ktos sie godzi zaplacic to niech i placi 10tys za projekt kiblq na dzialke wolny kraj . Tylko ze jezeli ktos sie nie godzi i szuka tanszego projektanta to tez ma do tego prawo tak samo jak projektant ma prawo zaprojektowac cos taniej niz inny. Problem jest w tym ze wg naszych rozmowcow jak ktos wezmie za projekt 5 tys to jest cacy a jak ktos wezmie 1500 to jest zlodziej oszust i na pewno ukradl programy i jeszcze to co zaprojektowal zawali sie bo przeciez pieczatke przystawil dziadek z jedna noga w trumnie i jemu juz nie zalezy. Projektanci jezeli tak Was boli ile zarabiaja tzw wykonawcy plytkarze dekaze itd to wolna droga zmienic zawod i klasc plytki po co sie meczyc za pai grosz z projektami?
    D7d co do mojego projektu za 3750 to napisze Ci ze zawieral wszystko co potrzebne do wybudowania(wlasnymi rekami) domu ktory stoi i sie nie zawalil. Projekt jest indywidualny projektant dostal ode mnie narysowany rzut pomieszczen a reszta to jego robota. Spotkanie mialem jedno i uwazam ze to przy prostym domu i zdecydowanym inwestorze wystarczy plus konsultacje na meil i telefon. Nie mam czasu zeby biegac co chwila do projektanta bo i po co? Projektant na pierwszym spotkaniu wypytal o wszystko dosyc szczegolowo i sobie zanotowal. To moze powiedz mi ile taki projekt prostego domu powinien kosztowac zeby to byla uczciwa (dla projektanta) cena? W moim domu nie ma praktycznie nic co wymagaloby niewiadomo ile godzin na liczenie. Lawa fundamentowa ? No nie mow mi ze do kazdego projektu ja przeliczasz i kazdy budynek ma inna. Nadproza? Okna standardowe od 120cm do 180 w tym taras 3m zadnych balkonow okien naroznych itd. A moze wiezba wymaga dlugich godzin konstruowania?prosty 2 spadowy dach nachylenie 30 i kryty dachowka. Przy skomplikowanych projektach z wieloma niestandardowymi elementami rozumiem ze to wymaga obliczen i musi kosztowac ale nie prosta stodola skladajaca sie z elementow ktore doswiadczony konstruktor jest w stanie zaprojektowac i dobrac w moment bez zaprzegania do tego programow za miliony.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Jezeli ktos sie godzi zaplacic to niech i placi 10tys za projekt kiblq na dzialke wolny kraj . Tylko ze jezeli ktos sie nie godzi i szuka tanszego projektanta to tez ma do tego prawo tak samo jak projektant ma prawo zaprojektowac cos taniej niz inny. Problem jest w tym ze wg naszych rozmowcow jak ktos wezmie za projekt 5 tys to jest cacy a jak ktos wezmie 1500 to jest zlodziej oszust i na pewno ukradl programy i jeszcze to co zaprojektowal zawali sie bo przeciez pieczatke przystawil dziadek z jedna noga w trumnie i jemu juz nie zalezy. Projektanci jezeli tak Was boli ile zarabiaja tzw wykonawcy plytkarze dekaze itd to wolna droga zmienic zawod i klasc plytki po co sie meczyc za pai grosz z projektami?
    D7d co do mojego projektu za 3750 to napisze Ci ze zawieral wszystko co potrzebne do wybudowania(wlasnymi rekami) domu ktory stoi i sie nie zawalil. Projekt jest indywidualny projektant dostal ode mnie narysowany rzut pomieszczen a reszta to jego robota. Spotkanie mialem jedno i uwazam ze to przy prostym domu i zdecydowanym inwestorze wystarczy plus konsultacje na meil i telefon. Nie mam czasu zeby biegac co chwila do projektanta bo i po co? Projektant na pierwszym spotkaniu wypytal o wszystko dosyc szczegolowo i sobie zanotowal. To moze powiedz mi ile taki projekt prostego domu powinien kosztowac zeby to byla uczciwa (dla projektanta) cena? W moim domu nie ma praktycznie nic co wymagaloby niewiadomo ile godzin na liczenie. Lawa fundamentowa ? No nie mow mi ze do kazdego projektu ja przeliczasz i kazdy budynek ma inna. Nadproza? Okna standardowe od 120cm do 180 w tym taras 3m zadnych balkonow okien naroznych itd. A moze wiezba wymaga dlugich godzin konstruowania?prosty 2 spadowy dach nachylenie 30 i kryty dachowka. Przy skomplikowanych projektach z wieloma niestandardowymi elementami rozumiem ze to wymaga obliczen i musi kosztowac ale nie prosta stodola skladajaca sie z elementow ktore doswiadczony konstruktor jest w stanie zaprojektowac i dobrac w moment bez zaprzegania do tego programow za miliony.
    Racja. Przykład z życia. Płytkarz na wstępnej wycenie zaproponował cenę 60zł/m2 za położenie gresu na podłodze o wymiarach 60x60. Uświadomiłem pana że dzień wcześniej był u mnie człowiek, który wycenił swoją pracę na 35zł/m2. Gość wyśmiał mnie, a przy okazji wspomnianego płytkarza, stał się wręcz agresywny. Zdecydowałem się na tańszego wykonawce. Podłogi równiutkie. Zrobił przy okazji łazienki. Miał jednego pomocnika i w 2 tygodnie zarobił 11 tys.
    Wracając do tematu. Ludzie z branży, obojętnie jakiej, patrzą nieprzychylnym okiem na wykonawców tańszych. To zrozumiałe. Psują im rynek i tworzą konkurencje.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Jezeli ktos sie godzi......
    Przy bardzo prostych budynkach to może tak być , ale autor tematu ma bardziej skomplikowany dach i takich dach aby był zooptymalizowany musi być przeliczony.
    Jak autor tak bardzo chce tani projekt to on będzie tani ale np w projekcie będzie np ze 3- 4 kubiki drewna więcej anizeli po dokladnym przeliczeniu ....

    a z dziadkami to chodziło mi o to, że im zwisa co podpisuja a nie to ze to sie zawali. Bardzo rzadko takie podpisywanie bywa groźne, ale bywa

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Racja. Przykład z życia. Płytkarz na wstępnej wycenie zaproponował cenę 60zł/m2 za położenie gresu na podłodze o wymiarach 60x60. Uświadomiłem pana że dzień wcześniej był u mnie człowiek, który wycenił swoją pracę na 35zł/m2. Gość wyśmiał mnie, a przy okazji wspomnianego płytkarza, stał się wręcz agresywny. Zdecydowałem się na tańszego wykonawce. Podłogi równiutkie. Zrobił przy okazji łazienki. Miał jednego pomocnika i w 2 tygodnie zarobił 11 tys.
    Wracając do tematu. Ludzie z branży, obojętnie jakiej, patrzą nieprzychylnym okiem na wykonawców tańszych. To zrozumiałe. Psują im rynek i tworzą konkurencje.
    A wiesz ile zarabiają inżynierowie przecietnie w firmach ? Po 3000-4000 na rekę, 5000 -6000 zarabiaja jacys kierownicy może .... a kuzwa płytkarze dekarze i innni wykonwacy zarabiaja ze dwa razy lepiej ...
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 12-08-2020 o 09:07

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Przy bardzo prostych budynkach to może tak być , ale autor tematu ma bardziej skomplikowany dach i takich dach aby był zooptymalizowany musi być przeliczony.
    Jak autor tak bardzo chce tani projekt to on będzie tani ale np w projekcie będzie np ze 3- 4 kubiki drewna więcej anizeli po dokladnym przeliczeniu ....

    a z dziadkami to chodziło mi o to, że im zwisa co podpisuja a nie to ze to sie zawali. Bardzo rzadko takie podpisywanie bywa groźne, ale bywa



    A wiesz ile zarabiają inżynierowie przecietnie w firmach ? Po 3000-4000 na rekę, 5000 -6000 zarabiaja jacys kierownicy może .... a kuzwa płytkarze dekarze i innni wykonwacy zarabiaja ze dwa razy lepiej ...
    Może masz racje. Odnoszę się raczej ogólnie do tematu. Nie znam specyfiki pracy w biurze projektowym. Uważam że temat projektów jest mocno przekombinowany. Jednak to nie projektanci są winni, a prawo budowlane.

    A co do innych wykonawców to rynek jeszcze jest nie nasycony. Ceny nie spadną, póki ludzie będą mieć pieniądze. Polska to przecież taki bogaty kraj

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony