dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Taa...
    Zamiast wymienić grzałkę za kilka setek to proponujesz założyć inwerter sieciowy za kilka tysięcy aby docelowo uzyskać mniej...
    Dokładnie tak, jak tu radzę zrobił Kolega @CityMatic i chyba raczej nie żałuje, że odstąpił od rozwiązania z którym ma problemy Kolega @23061988PAWEL
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Dokładnie tak, jak tu radzę zrobił Kolega @CityMatic i chyba raczej nie żałuje, że odstąpił od rozwiązania z którym ma problemy Kolega @23061988PAWEL
    Oczywiście...
    Kto bogatemu zabroni...
    Jak się nie rozumie urządzenia to się ma problemy...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Dokładnie tak, jak tu radzę zrobił Kolega @CityMatic i chyba raczej nie żałuje, że odstąpił od rozwiązania z którym ma problemy Kolega @23061988PAWEL
    Dokładnie tak zrobiłem. Dzięki Tobie kupiłem falownik za b. dobrą cenę, złożyłem instalację i od września grzeję nią wodę.
    Ale trzeba dla autora wątku umowę a to wspólnota... pisałem że to nie przejdzie u nich tak łatwo.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Oczywiście...
    Kto bogatemu zabroni...
    Jak się nie rozumie urządzenia to się ma problemy...
    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Dokładnie tak zrobiłem. Dzięki Tobie kupiłem falownik za b. dobrą cenę, złożyłem instalację i od września grzeję nią wodę.
    Ale trzeba dla autora wątku umowę a to wspólnota... pisałem że to nie przejdzie u nich tak łatwo.
    Jak widzisz @jasiek71 da się, falownik nie kosztował kilka tysięcy, ale 1800 złotych.
    U naszego Kolegi faktycznie jest Wspólnota. Nie jestem pewien, ale coś było o możliwości wykorzystania przez Wspólnotę energii z PV na cele wspólne (takie jak oświetlenie klatki schodowej, zasilania domofonu) więc być może i na grzanie wspólnie wykorzystywanej wody też.

    Zważywszy, że panele już są założone, a za wymianę licznika (wspólnotowego) na dwukierunkowy też się nie płaci nie była by to astronomiczna kwota.
    W takiej Wspólnocie pewnie mają elektryka, który wykonuje okresowych kontroli instalacji elektrycznych, więc nie było by problemu ze zgłoszeniem PV do ZE.

    Jestem pełen podziwu Jasiek patrząc jak "szydełkujesz" przy li-ion.
    @CityMatic cieszę się, że ta własnej roboty instalacja Ci "wypaliła"!

    Pozdrawiam Was Obu i życzę dużo słońca!
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post

    @CityMatic cieszę się, że ta własnej roboty instalacja Ci "wypaliła"!

    Pozdrawiam Was Obu i życzę dużo słońca!
    Dziękuję za radę i wskazanie "sprzedawcy" raz jeszcze i za pozdrowienia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Jak widzisz @jasiek71 da się, falownik nie kosztował kilka tysięcy, ale 1800 złotych.
    U naszego Kolegi faktycznie jest Wspólnota. Nie jestem pewien, ale coś było o możliwości wykorzystania przez Wspólnotę energii z PV na cele wspólne (takie jak oświetlenie klatki schodowej, zasilania domofonu) więc być może i na grzanie wspólnie wykorzystywanej wody też.

    Zważywszy, że panele już są założone, a za wymianę licznika (wspólnotowego) na dwukierunkowy też się nie płaci nie była by to astronomiczna kwota.
    W takiej Wspólnocie pewnie mają elektryka, który wykonuje okresowych kontroli instalacji elektrycznych, więc nie było by problemu ze zgłoszeniem PV do ZE.

    Jestem pełen podziwu Jasiek patrząc jak "szydełkujesz" przy li-ion.
    @CityMatic cieszę się, że ta własnej roboty instalacja Ci "wypaliła"!

    Pozdrawiam Was Obu i życzę dużo słońca!
    Czyli kolejne 1800zł ( Plus i tak wymiana grzałki na mocniejszą...) aby w dalszym ciągu grzać wodę ...
    Jesteście już tak zaślepieni tymi licznikami dwukierunkowymi że nawet do głupiego grzania wody potrzebujecie umów ...

    Mam u siebie zrobione grzanie wody bezpośrednio z paneli i naprawdę musiał bym na głowę upaść aby to przerabiać na prosumenta...
    Napisałem wcześniej co trzeba zrobić aby ta instalacja działała tak jak powinna i żadne umowy, liczniki i inne prosumenty nie są do tego potrzebne ...

    W moim przypadku to nawet ta " zabawa" z li-ion przyniosła taki skutek że przejście na umowy prosumenckie wiązałoby się z wydaniem kolejnej znacznej kasy na falowniki sieciowe a w zamian nie dostał bym praktycznie nic...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Czyli kolejne 1800zł ( Plus i tak wymiana grzałki na mocniejszą...) aby w dalszym ciągu grzać wodę ...
    Jesteście już tak zaślepieni tymi licznikami dwukierunkowymi że nawet do głupiego grzania wody potrzebujecie umów ...

    Mam u siebie zrobione grzanie wody bezpośrednio z paneli i naprawdę musiał bym na głowę upaść aby to przerabiać na prosumenta...
    Napisałem wcześniej co trzeba zrobić aby ta instalacja działała tak jak powinna i żadne umowy, liczniki i inne prosumenty nie są do tego potrzebne ...

    W moim przypadku to nawet ta " zabawa" z li-ion przyniosła taki skutek że przejście na umowy prosumenckie wiązałoby się z wydaniem kolejnej znacznej kasy na falowniki sieciowe a w zamian nie dostał bym praktycznie nic...
    Nie kwestionuję, że w Twoim przypadku jest to dobre rozwiązanie. Najważniejsze, że jesteś zadowolony.
    Zrobiłeś to sam, mało kto by miał cierpliwość lutować baterie, nie mówiąc czy by potrafił zmontować do kupy.

    Ja nie stosuję grzałki do grzania wody. Mam stary dom, który potrzebuje znacznie więcej energii do ogrzania od Twojego a to realizuję przy pomocy PC.
    Też jestem zadowolony z tego co mam
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    23061988PAWEL

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    żmudz
    Kod pocztowy
    22-114
    Posty
    6

    Domyślnie

    Na chwile obecna tydzien temu wymienili kolejny raz (chyba to juz 4 przetwornica) Sytuacja mozna powiedziec sie poprawila poniewaz uklad zaczal stabilniej pracowac i temperatura na drugim czujniku poszla w gore. Z tego co mi wiadomo...po niedzieli ma zostac wymieniona dolna grzalka na 3kW? Co do powyzszych postow... jest to male osiedle bez zadnej spoldzielni; mieszkania sa wykupione na wlasnosc. Umowa z PGE wiaze sie z dodatkowymi zgodami i warunkami prawnymi jak i rowniez kosztami co w naszym przypadku raczej odpada. Zastanawialem sie rowniez nad usunieciem przetwornicy skoro jest tyle problemow z nia i zasilic grzalki napieciem stalym. Sporo ludzi chwali i ponoc jest to lepsze rozwiazanie...np ekopulsar (tyle ze one chyba sa tylko do 2kW)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony