dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Styropian Genderka czy Knauf

    Proszę o informację od osób, które kupowały styropian w/w firm, może je nawet porównywały. Który wybrać i dlaczego. Zastanawiam się nad styropianem na ściany grubość 15 lub 20cm (nad tym myślę dopiero). Biorę pod uwagę 3 opcje: 040, 038 lub 031. Dzięki za informacje.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Knauf.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekatomek Zobacz post
    Biorę pod uwagę 3 opcje: 040, 038 lub 031
    My wybieraliśmy między 0,38 a 0,31 i padło na 0,31 grubość 20cm (będziemy brali innego producenta)

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    To styropian już jest też Gender?
    Radni w Łapach zabronili Gender !
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin_burex

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-287
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zdecydowanie wybrałbym Knaufa. Genderka robi styro na polskim surowcu, jakościowo słabszy, mniejsza waga paczki.

    Wybrałbym 20cm biały, ale EPS70, twardszy. Knauf robi to z lambdą 039 na fasadę i 038 na podłogę (tak naprawdę te same styropiany).

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pakuś

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    35-500
    Posty
    31

    Domyślnie

    ja się podepnę,bo...bo również mam podobny dylemat
    generalnie oba porównywalne, aczkolwiek knauf chyba lepszy
    dodatkowo zastanawia mnie jedna rzecz:
    są jakby dwa rodzaje styropianu np: Genderka jest za 144zł -- '040" i za 156 zł też '040" ale EPS 70
    i teraz pytanie czy na fasadę koniecznie trzeba brać ten z EPS 70_ ten twardy ?
    czy można mimo wszystko dać ten tanszy?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barcelona1972

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-402
    Posty
    14

    Domyślnie

    osobiście wziąłbym inny obydwa proponowane nie są wg mnie najlepsze

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    A jakie wg. Ciebie są najlepsze?

    Bo Knuaf to b. dobry dobry styro...
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pakuś Zobacz post
    (...)
    i teraz pytanie czy na fasadę koniecznie trzeba brać ten z EPS 70_ ten twardy ?
    czy można mimo wszystko dać ten tanszy?
    Do zastosowań fasadowych najistotniejszy jest współczynnik przewodzenia ciepła, tzw. lambda, oraz wytrzymałość na rozciąganie, TR. Parametr naprężenia ściskającego przy 10 % odkształceniu, CS(10), jest istotny przy izolacji miejsc, w których występują obciążenia ściskające, czyli standardowo w podłogach. Oczywiście nie jest błędem użycie do ocieplenia ściany styropianu o naprężeniu CS(10)70 (typ EPS70). Jest to z założenia styropian nieco cięższy, czyli lepszy. Można też stosować jeszcze cięższy styropian, należy jednak wówczas zastanowić się nad zyskiem z takiego wyboru. Może bardziej byłoby opłacalne użycie styropianu o lambdzie 0,040 W/mK i większej grubości, np. o 1 cm?
    Najistotniejsze jest jednak, aby styropian o określonych deklarowanych przez producenta parametrach posiadał je w rzeczywistości. Warto skorzystać z metody wstępnej weryfikacji jakości styropianu, poprzez zważenie paczki przed zakupem. Szczegóły na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pakuś

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    35-500
    Posty
    31

    Domyślnie

    dziękuję bardzo za wyjaśnienie!
    co do jakości, my kupujacy mamy ograniczone możliwości co do sprawdzenia jakości towaru
    akurat w przypadku styropianu trzeba bazować na opini producenta, opini innych...
    jak zawsze staram się zrobić tzw. zakup rozważny -cena/jakość i wiele szukam,czytam
    wychodzi że w/w firmy są ok, aczkolwiek na yotub jest filmik że gość zakupił genderkę i waga się nie zagadzała
    ostatecznie i tak pewnie rozważę zakup spomiędzy tych dwóch firm

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misol1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    3

    Domyślnie

    Też mam problem z wyborem styropianu na fasadę i skłaniam się do tego Knaufa,
    chociaż moi budowlańcy obstają przy Termo Organice.

    Mam takie pytania:
    1. czy styropian Knauf można montować bezkołkowo? Kołki jest ponoć ciężko wyrównać na fasadzie przy tynkowaniu i zostają po nich "doliny"..., poza tym to dodatkowe koszty
    2. czy Knauf EPS70 o grubości powyżej 15cm występuje w wersji frezowanej / na zakładkę? Ja muszę dawać u siebie grubości 16cm i 24cm, i słyszałem dwie opinie, jedną że absolutnie musi być frezowany niezależnie od grubości, no i drugą że jak jest powyżej 15cm to nie ma potrzeby robić na zakładkę.

    Z góry dzięki za odpowiedź

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał misol1 Zobacz post
    Też mam problem z wyborem styropianu na fasadę i skłaniam się do tego Knaufa,
    chociaż moi budowlańcy obstają przy Termo Organice.

    Mam takie pytania:
    1. czy styropian Knauf można montować bezkołkowo? Kołki jest ponoć ciężko wyrównać na fasadzie przy tynkowaniu i zostają po nich "doliny"..., poza tym to dodatkowe koszty
    2. czy Knauf EPS70 o grubości powyżej 15cm występuje w wersji frezowanej / na zakładkę? Ja muszę dawać u siebie grubości 16cm i 24cm, i słyszałem dwie opinie, jedną że absolutnie musi być frezowany niezależnie od grubości, no i drugą że jak jest powyżej 15cm to nie ma potrzeby robić na zakładkę.

    Z góry dzięki za odpowiedź
    A do Wroclawia Knauf wozi? Z tego co pamietam fabryka w Mszczonowie obsługuje tylko w promieniu 150km od Mszczonowa.
    To nie od styropianu zalezy czy mozna montowac bezkolkowo. Juz bardziej od producenta kleju do tego styropianu a i to nie do konca, bo tak naprawde zalezy to od sily ssacej wiatru wystepujacej w konkretnym przypadku.
    Knauf frezuje do 15cm.
    Termoorganika powyzej 15cm frezuje "w module" czyli wielokrotność 24opakowań.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misol1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za info, niby wozi, ponoć coś mają w Kątach Wrocławskich, dostałem zapewnienie że przywiozą

    Czyli teoretycznie można tego Knaufa bezkołkowo kleić, jaki klej będzie do tego najlepszy i dlaczego Knaufa he he.
    No i nie za bardzo kumam o co chodzi z tym frezowaniem w module, ale ważniejsze dla mnie jest co to frezowanie daje w ogóle?

    Rozumiem,że jak jest z frezowaniem to szpar pomiędzy płytami nie będzie, czyli mniej ciepła ucieka,
    no i pewnie łatwiej się toto na ścianie układa, bo się razem płyty trzymają.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Moge jutro zapytac bo i tak bede z Knaufem rozmawiac.
    Frezowanie z zalozenia eliminuje mostki termiczne.
    Starasz sie na sile uzyskac potwierdzenie ze mozna nie kolkowac...
    Frezowanie w module to nic innego jak mozliwosc zamowienia wielokrotnosci 24opakowan, bo tyle wychodzi z modulu spieniania calego bloku styropianowego przed pocieciem.

    Ale ciekawe jest to co napisales jako zupelnie nowy uzytkownik.
    Czyli teoretycznie można tego Knaufa bezkołkowo kleić, jaki klej będzie do tego najlepszy i dlaczego Knaufa he he.
    Czy ta forma wynika z tego ze mam platny profil i informacje w nim takie a nie inne? Bo powiem Ci, ze od dzisiaj... od godziny 13 mniej wiecej uzywam Platnego Profilu czyli tego co widzisz po prawej stronie mojej wypowiedzi. Przez 5 lat nie mialem tej platnej funkcji, bylem polecany tu na forum, dzieki swojej dzialalnosci zostalem nowminowany do miana "najlepszego doradcy na forum" i teraz przyzwyczajam sie do tej nowej sytuacji. Hmmm po tym wpisie Twoim mam wrazenie, ze ten PP wlasnie mi zaszkodzil a nie pomogl.
    Zreszta opis masz tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...profil-masakra
    Natomiast gdybys troszke przejrzal to forum.... znajdziesz odpowiedz na temat kolkowania lub tez nie.... cale batalie i argumenty zwolennikow i przeciwnikow kolkowania... informacje o klejeniu styropianu tez sa....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pakuś Zobacz post
    dziękuję bardzo za wyjaśnienie!
    co do jakości, my kupujacy mamy ograniczone możliwości co do sprawdzenia jakości towaru
    akurat w przypadku styropianu trzeba bazować na opini producenta, opini innych...(...)
    Prawdą jest to, że ciężko konsumentom sprawdzić jakość materiału budowlanego. Żeby mieć pewność, należy wykonać specjalistyczne badania laboratoryjne. W przypadku styropianu znane są jednak ogólne relacje między jego ciężarem (czy też gęstością) a głównymi parametrami, które zostały ustalone poprzez badania laboratoryjne. Można zatem dokonać wstępnej weryfikacji jakości styropianu, poprzez zważenie paczki przed zakupem. Akcja ważenia styropianu jest już powszechnie znana, zatem nie powinno być problemu z ważeniem w hurtowni budowlanej. Uzyskaną wagę lub gęstość paczki należy porównać z minimum rekomendowanym przez PSPS.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał misol1 Zobacz post
    (...)

    Mam takie pytania:
    1. czy styropian (...) można montować bezkołkowo? Kołki jest ponoć ciężko wyrównać na fasadzie przy tynkowaniu i zostają po nich "doliny"..., poza tym to dodatkowe koszty (...)

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Wiem, że rzeczywistość odbiega od wymagań przepisów, ale warto chyba o nich wspomnieć. O tym, czy należy kołkować izolację cieplną ze styropianu powinien decydować projektant - tylko i wyłącznie. Nie decyduje o tym ani styropian, ani klej, ani też system ocieplenia, ponieważ w aprobatach technicznych (aktualnie zwanych ocenami technicznymi) są zapisy o tym, że ilość i rodzaj kołków powinny wynikać z dokumentacji projektowej. I tyle teorii, bo w życiu, jak to w życiu, projekty ociepleń z informacją o ewentualnej konieczności użycia kołków (ich ilości i rodzaju) to niestety rzadkość.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misol1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Moge jutro zapytac bo i tak bede z Knaufem rozmawiac.
    Frezowanie z zalozenia eliminuje mostki termiczne.
    Starasz sie na sile uzyskac potwierdzenie ze mozna nie kolkowac...
    Frezowanie w module to nic innego jak mozliwosc zamowienia wielokrotnosci 24opakowan, bo tyle wychodzi z modulu spieniania calego bloku styropianowego przed pocieciem.
    A bardzo chętnie, każda rada się bardzo przyda! No na mój rozum to kołkowanie wygląda na niepotrzebną robotę, a frezowanie - z tego co piszesz - jak najbardziej się przyda.

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Ale ciekawe jest to co napisales jako zupelnie nowy uzytkownik.
    Czy ta forma wynika z tego ze mam platny profil i informacje w nim takie a nie inne? Bo powiem Ci, ze od dzisiaj... od godziny 13 mniej wiecej uzywam Platnego Profilu czyli tego co widzisz po prawej stronie mojej wypowiedzi. Przez 5 lat nie mialem tej platnej funkcji, bylem polecany tu na forum, dzieki swojej dzialalnosci zostalem nowminowany do miana "najlepszego doradcy na forum" i teraz przyzwyczajam sie do tej nowej sytuacji. Hmmm po tym wpisie Twoim mam wrazenie, ze ten PP wlasnie mi zaszkodzil a nie pomogl.
    Zreszta opis masz tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...profil-masakra
    Natomiast gdybys troszke przejrzal to forum.... znajdziesz odpowiedz na temat kolkowania lub tez nie.... cale batalie i argumenty zwolennikow i przeciwnikow kolkowania... informacje o klejeniu styropianu tez sa....
    Nie, chyba Ci to nie zaszkodzi, ponieważ nawet nie zauważyłem ze masz płatny profil Z tym Knaufem to był gag słowny. Forum przeglądam regularnie, ale czasami coś tu znaleźć jest trudniej, niż zapytać... No nic, zabieram się za szukanie, dzięki jeszcze raz za info!

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Fabryka Knaufa w Kątach Wroclawskich nie robi grafitowego, tylko biale.
    Frezuja tak jak pamietalem: max15cm wszystko co powyzej w krawedzi prostej.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pakuś

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    35-500
    Posty
    31

    Domyślnie

    i jeszcze jedno mnie zastanawia - rzadko spotyka się frez na styropianie powyżej 15 cm, ba, nawet fachowcy podkreślają że
    jeśli grubość styropianu wynosi 20, zdecydowanie lepiej jest, gdy freza nie ma...!
    Więc ja mocno się zastanawiam czy przy 15, którą planuję położyć jest on konieczny.
    Tym bardziej,że będę ocieplał dom gdzie jest powierzchnia dość nierówna - otóż na dolnej części budynku jest położony stary rodzaj tynku,
    różnica między dolną o górną częścią(nadbudową) wynosi 2-3cm, może i więcej
    a czytałem że przy nierównym podłożu lepiej kłaść styropian bez freza - prawda to?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Rzadko sie spotyka z prostej przyczyny: nie wszyscy producenci maja linie produkcyjne wyposazone w urzadzenia, ktore umozliwiaja frezowanie powyzej 15cm. Ot i cala tajemnica. Moja opinia jest taka, ze powyzej 15cm nie ma sensu stosowac frezowanego, a ponizej tej grubosci - wykonawca musi sie do tego przylozyc, jezeli sie nie przylozy - wiecej szkody niz pozytku z tego frezowania.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony