dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie drewniane- malowanie

    Witam Wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum Za niedługo wiosna więc czas aby pomyśleć o jakiejś robocie przy domu. Mam w planach wykonanie ogrodzenia frontowego z desek poziomo montowanych bo lubię takie"klimaty", materiał już kupiony. Malowałem już nie raz drewniane rzeczy ale to były raczej amatorskie pracę. Teraz chciałbym żeby było to moje profesjonalne wykonanie co by posłużyło na parę lat bez poprawek, więc Pytanie do Was forumowicze jakimi materiałami najlepiej to zrobić żeby człowiek był zadowolony, zaznaczam że jest to surowe drewno. Jest tyle różnych opinii/ tematów że trudno się połapać co lepsze, czy po prostu malować samym barwiącym impregnatem? Chciałbym jak najlepszą ochronę i żeby nie zaczęło odpadać czy cokolwiek po krótkim czasie. Liczę na Porady

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Kiedyś malowałem jakimś szwedzkim preparatem, bardzo drogim i ponoć miał mieć 15 letnią gwarancję. Nakładało się bazę z kolorem i druga warstwa bezbarwna. Po 5 latach płotek był do malowania, farba jakby ,,spadała". W między czasie altanę montował mi majster i pomalował impregnatem wodnym colorus czy jakoś tak i nie dość,że owalił to w przysłowiowe 5 minut to wydaję mi się ,że to lepiej trzyma. Drogie nie znaczy lepsze, pewnie były jakieś warunki , które trzeba by było spełnić aby to lepiej trzymało,ale kto czyta instrukcję.

  3. #3

    Domyślnie

    Zależy mi właśnie na sprawdzonych produktach żebym nie musiał tego za chwilę poprawiać. Zastanawia mnie w jakiej konfiguracji najlepiej to wykonać: sam impregnat, impregnat+ bezbarwny lakier, impregnat bezbarwny jako podkład+ lakiero bejca czy może jeszcze inaczej? Różnie robią ale chcę sprawdzona metodę. Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    A nie jest tak, że co jakiś czas takie drewno po prostu trzeba malować i impregnować ? Jak to wygląda?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Szkoda ze jest surowe. Generalnie na wszystkich preparatach jest napisane żeby drewno było szlifowane. Może jakiś olej byłby najlepszy? Do tego jakiś pigment. Lekierobejce czy lakiery odpadają bo przed każdym następnym malowaniem będziesz musiał poprzednia warstwę zrywać.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Sam robię teraz ogrodzenie ze sztachet. Na początku kupiłem VIDARON impregnat, kolor antracyt. Przeleciałem raz, a jedną sztachetę na próbę 2 - 3 i efekt dalej nie był satysfakcjonujący. Kuppiłem więc ALTAXA impregnat kolor heban i teraz drugi raz jadę już na czarno. Do białej elewacji powinno się dobrze komponować. Generlanie jeżeli lubisz matowe wykończenie i efekt widocznych słoi to jedynie impregnat. Marka chyba większego znaczenia nie ma....to jest drewno. I tak będzie pracować więc za 4-5 lat trzeba będzie raz jeszcze to przeleciec.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartaOska Zobacz post
    A nie jest tak, że co jakiś czas takie drewno po prostu trzeba malować i impregnować ? Jak to wygląda?
    Trzeba. Tak samo jak metalowe. Nawet kompozyt z czasem blaknie i robi się taki... nijaki...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony