dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarekvip99

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    6

    Domyślnie Wysokie podwyzszenie dzialki

    Zaczne od tego ze fundamenty mam tradycyjne czyli z bloczka ocieplonego styropianem pozniej izolacja pozioma i pustak ceramiczny. Chudziak wylany byl na rowno ze sciana fundamentowa a ocieplenie podlogi i wylewka juz w pustaku ceramicznym. Teraz ze wzgledu na wysokosc dzialki sasiada i plotu aby byl spadek musze podwyzszyc dzialke powyzej fundamentow czyli tak okolo polowe tego pustaka w ktorym od srodka jest podloga. Czy ktos tak ma i nie bedzie problemu z wilgocia lub przemarzaniem albo jakies inne skutki uboczne? Sciana oczywiscie ocieplona a do wejscia do domu zostana takie dwa niskie schodki albo jeden wyzszy.

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro masz ocieplone to co się może stać? nic.
    Poziom podłogi ile masz od gruntu?
    Jak dobrze zrozumiałem to chcesz podnieść poziom gruntu o kilkanaście centymetrów a to jest praktycznie często spotykane przy budowie domów.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarekvip99

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    6

    Domyślnie

    Podloga wyjdzie z 15 cm nad gruntem

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarekvip99

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Skoro masz ocieplone to co się może stać? nic.
    Poziom podłogi ile masz od gruntu?
    Jak dobrze zrozumiałem to chcesz podnieść poziom gruntu o kilkanaście centymetrów a to jest praktycznie często spotykane przy budowie domów.
    Tak chce podniesc grunt ale tutaj bedzie juz zasypany caly fundament i jedna trzecia porothermu ze sciany nosnej

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekvip99 Zobacz post
    Tak chce podniesc grunt ale tutaj bedzie juz zasypany caly fundament i jedna trzecia porothermu ze sciany nosnej
    Ściana nośna to która - fundamentowa czy domu?
    Jak domu to nie jest to dobry pomysł. Było trzeba podnieść fundament o jeden czy dwa bloczki.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarekvip99

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ściana nośna to która - fundamentowa czy domu?
    Jak domu to nie jest to dobry pomysł. Było trzeba podnieść fundament o jeden czy dwa bloczki.
    Sciana domu. Nie chcialem wyzej fundamentu ale niestety jeden sasiad tak sie wyniosl ze teraz trzeba wyzej podsypac niestety

  7. #7

    Domyślnie

    Wiem że rozpoczynać od wojenki z sąsiadem to nie najlepszy początek ale sąsiad nie może podnieść grunty aby wody opadowe zalewały sąsiednia działkę. Na takie podwyższenie powinien mieć zgodę czy pozwolenie.
    Nie wiem doprawdy jak to zrobiłeś że teraz musiałbyś zasypać część ściany zewnętrznej domu. Robiłeś oszczędnie jak w aptece że ścianę fundamentowa wymurowałeś równo z gruntem rodzimym?
    Zawsze robi się tak że ściana fundamentowa wystaje wyżej poz poziom gruntu rodzimego bo między innymi ładniej wygląda wymurowany dom na takim że tak to ujmę podwyższeniu.
    Nie wiem gdzie był kierownik, geodeta i murarz że tego nie dopatrzeli.

  8. #8

    Domyślnie

    henrykow masz na myśli problem z wytrzymałością czy z izolacją? Fakt, obsypanie ziemią elewacji to trochę dziwne ale czy może się temu coś stać?
    Albo wyciąć elewacje na tej wysokości i dać jakąś jeszcze izolację i xps?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #9

    Domyślnie

    ściana fundamentowa jest odizolowana folia kubełkowa i powyżej gruntu jest ona wystawiona, zapewne wiesz po co. Jak zrobi to gdy między ściana fundamentowa a ściana nośna domu jest uskok, bo zawsze ściana zew domu wystaje poza obrys fundamentów.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    Jeśli ściana nadziemia jest już ocieplona i istniejący uskok będzie w nowej sytuacji pod poziomem gruntu to masz problem. Oczywiście można odkopać fundament na głębokość 50 - 70cm i założyć folię kubełkową ale pozostaje kwestia cokołu i uskoku którego w budynku w takim przypadku nie będzie.
    Bez jakiejkolwiek większej dewastacji lub dołożenia 5cm dodatkowej warstwy ocieplenia oraz utworzenia w ten sposób nowego uskoku i cokołu nie ma możliwości.

    Tak jak zaznaczył poprzednik sąsiad nie ma prawa podwyższać poziomu swojej działki ponad to co istnieje w dokumentacji projektowej ingerując w ten sposób na stan i bezpieczeństwo Twojej posesji.
    Zwróć uwagę sąsiadowi iż prace niwelacyjne przez niego wykonane wpływają na Twoją działkę.
    On powinien pierw Ciebie poinformować o takim fakcie i zaproponować dodatkowe zabezpieczenia które zapobiegną negatywnemu wpływowi na posesje sąsiadów.
    W ten sposób sąsiad naraża Ciebie na zalewanie towjej działki i nasadzeń oraz na dodatkowe koszty.
    Wymuś aby zabezpieczył granicę murkiem oporowym tak aby woda od niego nie spływała do Ciebie czyniąc w ten sposób żadnych szkód.
    Jeśli się nie ugnie proponując np wspólną budowę murku i ogrodzenia ze swoim większościowym wkładem to zagroź zgłoszeniem faktu podniesienia poziomu terenu odpowiednim organom.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarekvip99

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cokol jest 15 cm nad ziemia bo byl zrobiony nie od fundamentu tylko podlogi w domu aby byl na rowni z drzwiami i oknami tarasowymi bo tak bardziej mi sie podoba a poza tym nie w kazdym domu go wykonuja. Sasiad zrobil jak zrobil ale nie graniczy on ze mna a z innym sasiadem ktory poszedl na kompromis i opuscil troche nizej sie ziemia niz tamten ale za to ja musialem wyzej troszke aby zgrac płot. Chodzi mi glownie o wilgoc czy nie bedzie ciagla ale wydaje mi sie ze nie powinno w koncu styropian nie ciagnie wody

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    Co do wilgoci to sam styropian nie gwarantuje hydroizolacji, dopiero folia kubełkowa ponad poziomem gruntu o ile poziom wód gruntowych jest niski pozwala na takie stwierdzenie.
    Poza tym to jeszcze istnieje woda z opadów utrzymująca się dłużej na powierzchni która bez zastosowania innej izolacji wnika pomiędzy szczeliny łączenia płyt styro.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  13. #13

    Domyślnie

    No tak tylko przecież folia kubełkowa to nie jest hydroizolacja.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    No tak tylko przecież folia kubełkowa to nie jest hydroizolacja.
    Nalej na nią wodę i zobaczysz czy przeleci.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  15. #15

    Domyślnie

    Przez reklamówkę z biedronki też nie przeleci.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    No tak tylko przecież folia kubełkowa to nie jest hydroizolacja.
    To od czego jest folia folia kubełkowa?

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To od czego jest folia folia kubełkowa?
    Głównie ochrona izolacji (termicznej lub/i hydroizolacji) przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas prac ziemnych, warstwa poślizgowa między gruntem a fundamentem.
    Może dodatkowo pełnić funkcję maty drenażowej, jeśli jest drenaż fundamentu.

    Folia kubełkowa nie jest hydroizolacją.
    Jasne, wody sama w sobie folia nie przepuści. Ale hydroizolacja musi być ciągła. A jak i czym i do czego zespolisz szczelnie folię kubełkową?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  18. #18

    Domyślnie

    100% prawdy napisane powyżej.
    Przecież jej brak nie powoduje wilgoci.

    henrykow, w projekcie w zestawieniu miałeś napisane izolacja przeciwilgociowa: folia kubełkowa?
    Wątpię. Raczej chociaż dysperbit był wpisany.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 15-03-2022 o 18:06
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post

    henrykow, w projekcie w zestawieniu miałeś napisane izolacja przeciwilgociowa: folia kubełkowa?
    Wątpię. Raczej chociaż dysperbit był wpisany.
    A gdzie ja napisałem że folia kubełkowa to izolacja? Napisałem, oczywiście ale odizolowana w sensie że ocieplenie od gruntu jest odizolowane folią kubełkową a nie zaizolowane.

  20. #20

    Domyślnie

    Ok racja,to było bardziej do Mareks77 bo wg niego folia kubełkowa gwarantuje hydroizolację bo nalana na nią woda nie „przeleci”
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony