dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa stelaża WC do zabudowy mokrej

    Instaluję stelaż do zabudowy mokrej we wnęce o szerokości ok. 90cm. Stelaż ma około 50cm szerokości i chcę go obudować bloczkami z gazobetonu, które będę stawiał bezpośrednio na stropie, bo wyciąłem kawałek wylewki w tym miejscu. Ściany we wnęce są już otynkowane (gips) i tu mam problem. Zapewne lepiej byłoby pozbyć się tynku w miejscu zabudowy, ale może wystarczy go porządnie zagruntować i zrobić tę zabudowę na nim? Bloczki planuję przewiązać do ścian bocznych i ewentualnie do ściany za nimi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie musisz, nic robić z taką ścianą -może boisz się wilgoci ale tam takowej nie będzie i nie ma. Bloczki wiąż ze ścianą boczną z tyłem nie ma potrzeby.
    Napiszę Ci , że najlepiej jest to zrobić na klej. i z bloczków market-owych są cieńsze,a ich powierzchnia bardziej równa.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Bloczki już mam 12 cm grubości. Stelaż ma 12,5 więc całkiem nieźle się to spasuje. Całość wyrównam zatynkuję i przy okazji wyrównam tynkiem cementowym. Przy okazji wtopię jakąś siatkę dla usztywnienia i wzmocnienia. Wilgoci się nie boję, bo i tak cała łazienka jest w gipsie. Przykryję to płytkami a wcześniej w kluczowych miejscach zrobię hydroizolację. Nie chciałem po prostu jakiejś lipy robić i bałem się że klej nie złapie do tynku albo jakoś się odspoi. Dobrze zagruntuję i może będzie ok. Dzięki za pomoc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony