Witam,

Mam taras nad garażem (nie ogrzewanym), taras jest nie zadaszony, około 40m2. Planuje na nim zamontować panele kompozytowe.
Montaż planuje wykonać na profilach aluminiowych bez kotwienia do tarasu aby nie przebić hydroizolacji - profile skręcone w jeden stelaż, podkładki gumowe aby woda miała przepływ, ewentualnie całość "złapana" ale do ściany domu.
Główne wątpliwości dotyczą oczywiście odpowiedniej hydroizolacji.
Zdaję sobie sprawę, że całość tarasu powinna się składać z warstw, niestety jest to stary budynek i mam ograniczoną wysokość roboczą.
Na chwilę obecną są 3-4 warstwy: płyta, papa na krawędziach, folia pod wylewkę 0,6mm, wylewka ze spadkiem (nowa). Wylewkę na krawędziach tarasu "zdarłem" jak wylewka była jeszcze w miarę świeża, tak żeby zrobić uskok na okapniki (aby woda nie dostawała się pod nie). Oczywiście planuje wkleić taśmę w hydroizolację pomiędzy wylewką a okapnikami, oraz na łączeniu ściana - wylewka. Okapniki aluminiowe, pod nimi przy montażu również rozprowadzę hydroizolację.
Teraz pytanie zasadnicze. Planuję jako hydroizolację zastosować Mapei Mapelastic, taśma Mapeband i w pierwszą warstę wtopiona siatka Mapenet.
Wiem, że teoretycznie jest to hydroizolacja głónie pod płytki - czy tu rónież się nada ? Ewentualnie rozważałem jeszcze Atlas Woder Duo lub Sopro DSF 523 (jednoskładnikowa). Ten ostatni produkt w opisie posiada info, że może być stosowany rónież pod deski tarasowe.
Z innych brałem pod uwagę jeszcze IZOHAN, Sika Sikalastic 152 i PCI Barraseal 2K (chyba najdroższy ze wszystkich ww.)
Prośba o opinię czy coś z tego będzie