dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Więźba dachowa pod podbitką

    Witam.

    Będę montował u siebie podbitkę dachową (po kilku latach od montażu dachu) i się zastanawiam czy trzeba impregnować krokwie pod okapem i murłaty wystające poza obrys ściany.

    Więźba była kupiona impregnowana, ale po tylu latach koloru impregnatu na niej nie widać.

    Jeśli należy taką konserwację przeprowadzić to czym najlepiej to zrobić. Mam impregnat Sadolin hybrydowy classic i może tym pociągnąć (chociaż na opakowaniu napisane jest że nie jest zalecane do malowania dachów) czy jakimś koncentratem do więźby (żeby był mocniejszy to bez rozrabiania z wodą)?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A co tam jest jako krycie wstępnie?
    Możesz pomalować impregnatem, również na bazie soli miedzi.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A co tam jest jako krycie wstępnie?
    Możesz pomalować impregnatem, również na bazie soli miedzi.

    Nie wiem czym tartak impregnował więźbę. Czyli tym Sadolinem śmiało mogę malować co mam. Bo w sklepie widziałem jeszcze jincentrat Tytan Profesional do więźby dachowej rozrabianie 1:9 i tak się zastanawiam jakby bez rozrabiania tym pomalować, tylko czy się wtedy nic nie stanie z drewnem jak taki mocny będzie i czy to na zdrowie nasze nie będzie wpływać.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Co Ci da stosowanie silniejszej dawki? Nie ma takiej potrzeby, jeszcze raz powtórzę skoro miało kolorek z tartaku to się utleniło i wyblakło od UV, sól nadal jest w drewnie.
    Tak jak producent napisał Sadolin nie nadaje się do więźby., jak chcesz być spokojny kup ten wodorozcieńczalny preparat i pomaluj natryskowo, tylko nie maluj foli czy tam co masz, chociaż po takim czasie zapewne do niczego się już nie nadaje.
    Pozdrawiam

    PS jak będziesz malował chroń oczy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Nie należy stosować koncentratu impregnatu.
    Jeśli podane jest 1:9, to tak należy zastosować.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bezbarwny Drewnochron. Podbitkę (o ile będzie drewniana) też od spodu należy nim pomalować. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony