150tyś za dom 70m2 do wprowadzenia raczej nie realne nawet jeśli robić by wszystko samemu. No chyba, że naprawdę wszystkie materiały jak najtańsze, jak najniższy standard. Tylko po co taki dom, już chyba lepiej kupić mieszkanie na zadupiu niż mieć 70m2 dom na zadupiu z najtańszych materiałów i potem go remontować.

Moim zdaniem bez tych 300tyś nie ma co podchodzić do budowy w dzisiejszych czasach. Ceny robocizny są bardzo wysokie, ceny materiałów również. U nas w Szczecinie kontener na śmieci po budowie 6m3 - 900zl.

Jeśli masz gdzie mieszkać i budowa może trwać długo - próbuj. Moim zdaniem robiąc większość rzeczy samemu razem z ogrodzeniem i zagospodarowaniem terenu, meblami itd. pewnie wydasz z 300tyś. Przed budową u siebie liczyłem, że w 500tyś to na bank się zmieszczę (dom 190m2 po podłodze), już poszło 618067,85zł (bez ceny działki) i aby zrobić wszystko na TIP TOP to jeszcze z 100tyś potrzebuję. Bo jeszcze nie mam łazienki na górze, tarasu, ogrodzenia frontowego, zagospodarowania ogrodu itd. Tak to realnie cenowo wygląda o ile nie oszczędzasz na materiałach. Tylko ja jestem za biedny aby oszczędzać - na stare lata nie będzie mnie stać na wymianę dachu i inne naprawy.