dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    ... Przeceniasz wpływ FM na rynek instalacyjny. To już nie to forum co przed dwudziestu laty. ....
    ===
    To niestety prawda, inwestorzy dalej dają sie nabierac na instalacje mieszane proponowane im przez nieuków hydraulików. Gdyby ci inwestorzy czytali fora, nie koniecznie FM, nie dali by sie w to wpuscic. Co do samego forum, to juz nie tak łatwo opowiadac na nim bajki, jest wiecej inwestorów którzy nie dają sie mamic reklamie bez pokrycia.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    ....


    Zyskujemy wolność wyboru strategii grzania, modyfikowalność, elastyczność, ekonomikę, unikalny komfort cieplny.

    ....
    W marketingu i reklamie jestes mistrzem, wyrazy uznania

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Serio pytasz czy jaj sobie robisz teraz – u Ciebie drewno nie pracuje – nie pęcznieje i się nie kurczy, że bo niby przez cały rok ta podłoga pracuje w przybliżonym zakresie temperaturowym dzięki czemu wilgotność podłogi się nie zmienia i jest w miarę na stałym poziomie.
    To, że u innych – piszesz od siebie czy faktycznie inni w taki sposób o tym piszą, bo widzisz ja spotkałem się z takim przykładem, że panele podłogowe tak pęcznieć zaczęły, że trzeba było je przycinać, bo strasznie paczyć się zaczęły.
    No proszę cię, jak już nawet panele podlogowe się wypaczają to wilgocią ciągnie....
    A podłoga drewniana w domu rozgrzewa się bardziej, jak promienie słońca na nią padają, niż zimą od podłogówki o Tz 28C
    Jeszcze raz - w nowym domu nic nie przeszkadza w zastosowaniu kombinacji drewno i niskotemperaturowa podłogówka
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    !
    ===
    "Nie widać by ktokolwiek rozważał budowę domu i oparcia ogrzewania na GRZEJNIKACH" Nieprawda. Są tacy jest nawet ich spora liczba lecz gdy się tylko ujawnią, są natychmiast bezpardonowo atakowani i wyśmiewani przez stale tych samych userów forum. Pojawiające się bardzo pozytywne wrażenia i opinie są przemilczane i giną w czeluściach dalszych stron forum.
    ===
    A teraz powiem "sprawdzam" zapytam o linki do takich dyskusji.
    Jestem ciekaw tych "bezpardonowych ataków"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No proszę cię, jak już nawet panele podlogowe się wypaczają to wilgocią ciągnie....
    A podłoga drewniana w domu rozgrzewa się bardziej, jak promienie słońca na nią padają, niż zimą od podłogówki o Tz 28C
    Jeszcze raz - w nowym domu nic nie przeszkadza w zastosowaniu kombinacji drewno i niskotemperaturowa podłogówka
    Dokładnie tak i nie inaczej – po ciepłej i wilgotnej wiośnie przyszło takie lato gdyby fachmany ustawili ją na klinikach, to by kliniki zostały wyjęta i nie trzeba by było jej rżnąc.
    Znaczy się, że stanowisz tak na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia a nie na podstawie tego co ktoś o tym gdzieś tam blekocze, bo faktycznie drewnu jakie by nie było nawet dość wysoka temperatura nie szkodzi.
    Rzecz w tym, że jak już pisałem o tym – podłogi w zależności od tego z jakiego drewna są, to w stopniu większym lub mniejszym pracują co polega na tym, że np. na klepce w czasie sychania się pojawiają się szczeliny i w zależności jak i przez kogo taki parkiet ułożony został, to prowadzić również może do tego, że klepki się odkleją i ruszać się zaczną.
    Czyli zdecydowany jesteś by w ten i taki sposób stać przy tym : Jeszcze raz - w nowym domu nic nie przeszkadza w zastosowaniu kombinacji drewno i niskotemperaturowa podłogówka – co gwarantujesz swą głową lub ręką, że choć by uciąć mieli to jest tak a nie inaczej.

    No to bez głowy i ręki zostałeś, bo wcale z tym tak prosto nie jest jak kit o tym żenisz :
    https://muratordom.pl/wnetrza/prace-...rXiD-AAZW.html
    Gdy w domu jest ogrzewanie podłogowe, można ułożyć parkiet - pod warunkiem, że wybierzemy drewno o małym skurczu, takie jak np. dąb, merbau, iroko, doussie albo tek. Ponadto na ogrzewanej podłodze nie powinno się kłaść parkietu grubszego niż 1,5 cm.
    Ogrzewanie podłogowe - jaka posadzka się sprawdzi
    Decyzję o wyborze posadzki, gdy jest ogrzewana podłoga, trzeba podporządkować spełnieniu przez nią dwóch warunków. Pierwszy to zdolność do dobrego przewodzenia ciepła. Drugi – równie ważny – elementy posadzki nie mogą ulegać odkształceniom pod wpływem dużych zmian temperatury. Oba te warunki najlepiej spełniają płytki kamienne i ceramiczne, dlatego uznawane są za najlepsze materiały posadzkowe do pomieszczeń, w których ogrzewanie podłogowe jest głównym źródłem ciepła.

    By ci to darować i po imieniu nie zwracać się do ciebie – w zamian wytłumacz mi rzecz taką – tu padło dla mnie słowo obce „marketing” czy to słowo właśnie dokładnie i nic więcej nie znaczy jak to :
    Zawsze mozna napisac "ewidentne oszczednosci" nie precyzujac co oznacza takie określenie. Rozumiem ze to reklama, ze to chwytne hasło, ze nikt szczegółów nie wymaga, rozumiem ze podawanie jakichkolwiek wartosci liczbowych to problem, ale reklama chyba powinna zawierac jakis pierwiastek prawdziwosci. W twojej reklamie nawet tego nie ma. Ciepła podłoga to uliczka jednokierunkowa, ciekawe czy w zwiazku z rosnącą iloscia podłogowek (nowe domy pozbawione bez podłogówki a z grzejnikami to kuriozum) pojawiła sie wieksza ilosc zaburzen psychicznych u inwestorów którzy pojechali tą jednokierunkową uliczką a zwiazanych z tym rzekomo niewłasciwym wyborem. Oni czytając Ciebie mogą dojsc do wniosku ze przegrali zycie nie instalujac regullusów, a zwyklą podłogowkę. Ja co prawda nie spotkałem sie z przypadkiem aby inwestor załował ze zainstalował podłogówkę a nie grzejniki, nie słyszałem tez o zadnym takim przypadku, tu na forum tez sobie tego nie przypominam, byc moze ci inwestorzy zyją w nieswiadomosci, a byc moze jest tylko Twój wymysł. Wszak grabie grabią tylko do siebie, trudno abys polecał podłogówki zyjac z z produkcji grzejników
    Kazdy system grzewczy wymaga odpowiedniej regulacji temperatury, niezaleznie czy to jest system grzejnikowy czy płaszczyznowy w róznych technologiach. Grzejniki nie zmniejszają tej koniecznosci czyli argument z … Co do rynku okolotarnowskiego jak to ładnie ujałes, wykonujemy wiele obliczen OZC projektów podłgowki dla klientów z całej Polski, jak równiez z coraz czesciej z innych krajów Uni w szczegolnosci od mieszkajacych tam naszych rodaków. Obliczenia te są w zdecydowanei wiekszosci przypadków w celu prawidłowego doboru mocy PC która bedzie zasilała podłogówkę, podłogówkę a nie grzejniki, przy czym nie pamietam przypadku w w nowym domu klient sobie zainstalował tylko grzejniki. Owszem są nowe domy gdzie inwestor nieopatrznie zgodził sie na instalację mieszaną (wymysł nieuka hydraulika). Sa tez domy w których są tylko grzejniki i ma byc PC ale są to dome stare i modernizaowane , gdzie zakres modernizacji jest ograniczony. Argument na zamkniecie sie tylko na rynek tarnowski tez z ..... Nie zyję w bance, widze tendencje w Niemczech gdzie klienci dopytują o koszty PC i instalacji podłogowych w nowych inwestycjach, mamy sporo zapytan z branzy przemysłowej (markety i inne hale) o koszty wykonania podłogówki.Cóz kazdy ma swoją bańkę i zarzuca drugiemu ze zyje w swojej. Od dawna wiadomo ze najlepsza obroną jest atak.
    Reklama to wiedza jak wmówic klientowi nieistniejace zalety reklamowanego produktu albo jak mu wmówic ze jest mu to koniecznie potrzebne. Kto tego nie potrafi nie ma czego szukac na rynku, chyba ze produkuje/sprzedaje tak unikalne produkty ze taka reklama nie jest mu potrzebna
    To niestety prawda, inwestorzy dalej dają sie nabierac na instalacje mieszane proponowane im przez nieuków hydraulików. Gdyby ci inwestorzy czytali fora, nie koniecznie FM, nie dali by sie w to wpuscic. Co do samego forum, to juz nie tak łatwo opowiadac na nim bajki, jest wiecej inwestorów którzy nie dają sie mamic reklamie bez pokrycia.
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    W marketingu i reklamie jestes mistrzem, wyrazy uznania
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja rozumiem - sporo osób było zmuszonych wymienić wysokotemperaturowe źródła ciepła na kotły kondensacyjne, lub PC, więc coś musieli zrobić z grzejnikami obliczonymi na temp zasilania 55C
    To mi rozjaśnisz, bo ja tak to pojmuję, że założyli grzejniki o większej mocy i już to było zgodne z ogrzewaniem niskotemperaturowym lub sobie obliczyli jakie mocy mają założyć grzejniki by były zgodne z ogrzewaniem niskotemperaturowym – fasz mać – podłogówkę przeca tak samo się liczy – by moc swą miała w zależności od temperatury zasilania i tak ze wszystkim jest bez względu na źródło ogrzewania.

    Ten „marketing”, to może nie jest jednak jak z powyższego zakładać można tylko może jednak tu chodzi o to, by zainteresowanego spuścić po brzytwie i po nabiciu w butelkę w tej butelce go trzymać, by cierpiał i wszystko i wszystkich przeklinał – no jak sadzisz i co mi na to powiesz?

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cieszę się, że dzięki mnie poszukałeś i przyswoiłeś sobie nową dawkę wiedzy i już wiesz, ze drewno+podłogówka to jak najbardziej dozwolona kombinacja.
    Oby tak dalej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    .....

    By ci to darować i po imieniu nie zwracać się do ciebie – w zamian wytłumacz mi rzecz taką – tu padło dla mnie słowo obce „marketing” czy to słowo właśnie dokładnie i nic więcej nie znaczy jak to :


    To mi rozjaśnisz, bo ja tak to pojmuję, że założyli grzejniki o większej mocy i już to było zgodne z ogrzewaniem niskotemperaturowym lub sobie obliczyli jakie mocy mają założyć grzejniki by były zgodne z ogrzewaniem niskotemperaturowym – fasz mać – podłogówkę przeca tak samo się liczy – by moc swą miała w zależności od temperatury zasilania i tak ze wszystkim jest bez względu na źródło ogrzewania.

    Ten „marketing”, to może nie jest jednak jak z powyższego zakładać można tylko może jednak tu chodzi o to, by zainteresowanego spuścić po brzytwie i po nabiciu w butelkę w tej butelce go trzymać, by cierpiał i wszystko i wszystkich przeklinał – no jak sadzisz i co mi na to powiesz?
    Dlaczego cytując mnie pytasz kogos innego o sens moich słów? Nie łatwiej zapytac mnie?

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dlaczego cytując mnie pytasz kogos innego o sens moich słów? Nie łatwiej zapytac mnie?
    #83.

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    #83.
    Dalej nic nie rozumiesz, nie rozumiesz czego dotyczyła moja dyskusja z Bogusławem, on doskonale wie jakie mam do niego uwagi w odróżnieniu od Ciebie.
    Jak mozna cytowac cos czego sie nie rozumie i oczekiwac odpowiedzi od kogos innego?

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakby co możecie spytać praktyków jak im się sprawdza deska na podłogówce:
    https://www.houseloves.com/blog/2015...a-deska-chapel

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Ad rem. Tematyka wątku: grzejniki rewersyjne czyli emitery ciepła, które można użytkować w funkcji suchego chłodzenia pomieszczeń.
    We wnęce usytuowanej od dołu grzejnika, posiadają zabudowaną, łatwą do szybkiego demontażu turbinkę tzw. wentylator poprzeczny, (wirnik turbinki przypomina bardzo wąskie, cienkie, wydłużone koło młyńskie) pobór mocy rzędu kilku W, praca praktycznie bezgłośna.

    Krótki czas dostępu do ciepła, możliwość całkowitego zastopowania grzania są najbardziej odpowiednie dla dopasowania dynamiki pracy instalacji c.o. do dynamiki naszego sezonu grzewczego z ogromną przewagą okresów przejściowych, charakteryzujących się dużą dobową zmiennością temperatury otoczenia. Wyższy stopień dopasowania przekłada się na optymalną podaż energii, na ekonomikę grzania, komfort cieplny.
    Im szybciej i łatwiej jest nam sięgnąć po ciepło, im mniej przyjdzie nam zapłacić za uruchomienie ogrzewania, tym chętniej z niego skorzystamy w wymiarze całorocznym. Czy w lecie nie mamy wielodniowych okresów chłodu?
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 03-06-2023 o 07:04
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Jakie są ewidentne korzyści z posiadania szybko reagujących grzejników typu regulusy? Spięte z dowolnym źródłem ciepła, zaczynają grzać niemal natychmiast. Jeśli posiadają dodatkowo wbudowaną turbinkę wspomagającą wymianę powietrza przez grzejnik, dysponujemy urządzeniem o wysokiej sprawności i bardzo szerokim paśmie mocy grzewczej. Możemy także szybko przerwać grzanie. Posiadając rewersyjną pompę ciepła lub GWC, oprócz grzania, dzięki nim możemy także chłodzić wszystkie lub wybrane wnętrza naszego domu co zapewni nam całoroczny komfort cieplny.
    Grzejniki szybko reagujące są bez porównania łatwiejsze do sterowania od grzejników o dużej bezwładności. Co z tego wynika?
    Jeśli panujemy w pełni nad temperaturą wnętrza naszego domu, panujemy nad komfortem cieplnym i co ważne, panujemy nad kosztami ogrzewania.
    Grzejemy kiedy i ile chcemy a kiedy nie chcemy nie grzejemy w ogóle!
    Gotowe narzędzie, wyprzedzająca odpowiedź na wiele potencjalnych zdarzeń, pytań, wątpliwości i niespodzianek...
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Opinia użytkownika grzejników rewersyjnych cyt.
    "Spieszę spełnić deklarację przesłania opinii nt. przydatności grzejników Regulus w chłodzeniu pomieszczeń
    Zakupiłem 4 grzejniki S6, w tym:
    S6/180 1 szt. z wentylatorem
    S6/140 1 szt. z wentylatorem
    S6/120 2 szt. w tym jeden z wentylatorem. Drugi z grzejników został nieco przewymiarowany, gdyby opcja chłodzenia (dla której zdecydowałem się na zakup Regulusów) jednak się nie sprawdziła.
    Wykonawca instalacji c.o. miał jeszcze dokupić klimakonwektor do kuchni, ale idąc za radą waszego przedstawiciela dokupił grzejnik kanałowy 100x750 umieszczając go na ścianie w kuchni.
    W "eksperymencie" chłodniczym wzięły udział trzy grzejniki (6/180 w pomieszczeniu o dużej kubaturze oraz s6/140 i s6/120 w pomieszczenia o standardowej wysokości 2,75). Grzejnik kanałowy też miał być sprawdzony, ale wykonawca nie poinformował mnie o zamknięciu obu zaworów na grzejniku, które nie zostały otwarte po jego zamontowaniu. Odkryłem to dopiero po rozpoczęciu sezonu grzewczego.

    Test chłodzenia potwierdził zgodność opisu na waszej stronie internetowej z moimi obserwacjami, tym samym grzejniki spełniły moje oczekiwania. Co prawda grzejnik umieszczony w pomieszczeniu kubaturowym nie do końca dał radę schłodzić pomieszczenie (było to jednak przeze mnie spodziewane), ale ruch powietrza był odczuwalny. W pozostałych pomieszczeniach udało się obniżyć temperaturę o dwa do trzech stopni przy zasilaniu obiegu wodą o temperaturze 18-20 stopni Celsjusza. Nie była to reakcja natychmiastowa, ale odczuwalna i obniżona już temperatura była podtrzymywana. Test rozpocząłem od temperatury wody 15 stopni, ale była to granica punktu rosy i wystąpiło zaroszenie rur i wnętrza grzejnika. Na ten element trzeba uważać. Zamontowałem więc regulator pokojowy pompy Stiebel z czujnikiem wilgotności, samoregulujący temperaturę zasilania w zależności od wilgotności w pomieszczeniu."
    (...)
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Grzejniki zaopatrzone w b.cicho pracujące wentylatory poprzeczne - typoszereg E-VENT i REVERS. Co daje ich posiadanie? Co daje wymuszenie szybszej cyrkulacji powietrza poprzez grzejnik i wokół grzejnika?
    Podwyższenie mocy grzewczej względem grzejnika tej samej wielkości lecz pozbawionego możliwości uruchomienia wymuszonej cyrkulacji powietrza.
    Szybsze nagrzewania pomieszczeń używanych rzadko lub krótko.
    Wyrównanie temperatury w całym pomieszczeniu.
    Używanie w funkcji umiarkowanego schładzania powietrza (tylko dla użytkowników pomp ciepła lub GWC).
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 03-06-2023 o 07:11
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Grzejniki REGULUS®-system są przydatne do zastosowania w szerokim paśmie temperatury zasilania. Są miedziano-aluminiowymi wymiennikami ciepła, swoją budową przypominając chłodnicę. Charakteryzuje je minimalna bezwładność cieplna. Mogą być zastosowane zarówno w instalacjach, w których źródłem ciepła jest PC, jak i w wysokotemperaturowych, zasilanych parą.

    Posiadacz GRZEJNIKA BAZOWEGO ma bezapelacyjnie najszerszy wybór opcji.
    Ma możliwość dokonania zmiany temperatury grzania w szerokim zakresie temperatury zasilania oraz wpływ na dynamikę grzania w tym szybkie zaprzestanie grzania. .
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 03-06-2023 o 07:17
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Co to jest GRZEJNIK BAZOWY?
    Grzejnik bazowy zbudowany jest na tej samej zasadzie, co standardowe produkty REGULUS- system – układ wodny z miedzi, lamelki układu oddawania ciepła oraz osłony z aluminium. Istotna różnica polega jedynie na tym, iż w dolnej części pakietu lamelek aluminiowych znajduje się wnęka o wymiarach 100 mm wysokości i 60 mm szerokości. W szczycie wnęki zainstalowane są metalowe elementy przyłączeniowe dla magnesów wentylatora. Grzejnik bazowy zaopatrzony jest fabrycznie w wyłącznik oraz kompletną instalację elektryczną służącą do ewentualnego podłączenia wentylatora i wpięcia do sieci.

    Grzejnik bazowy bez wentylatora grzeje jak standardowy grzejnik ścienny.

    Wentylator (wentylator poprzeczny) podpina się we wnęce (lub wypina) bez przyrządów –montaż na magnesach. Wentylator wpływa na dynamikę grzania. Sterowanie: trzybiegowy sterownik lub płynna regulacja obrotów.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 03-06-2023 o 07:21
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Opinia użytkownika grzejników rewersyjnych cyt.
    "Spieszę spełnić deklarację przesłania opinii nt. przydatności grzejników Regulus w chłodzeniu pomieszczeń
    Zakupiłem 4 grzejniki S6, w tym:
    S6/180 1 szt. z wentylatorem
    S6/140 1 szt. z wentylatorem
    S6/120 2 szt. w tym jeden z wentylatorem. Drugi z grzejników został nieco przewymiarowany, gdyby opcja chłodzenia (dla której zdecydowałem się na zakup Regulusów) jednak się nie sprawdziła.
    Wykonawca instalacji c.o. miał jeszcze dokupić klimakonwektor do kuchni, ale idąc za radą waszego przedstawiciela dokupił grzejnik kanałowy 100x750 umieszczając go na ścianie w kuchni.
    W "eksperymencie" chłodniczym wzięły udział trzy grzejniki (6/180 w pomieszczeniu o dużej kubaturze oraz s6/140 i s6/120 w pomieszczenia o standardowej wysokości 2,75). Grzejnik kanałowy też miał być sprawdzony, ale wykonawca nie poinformował mnie o zamknięciu obu zaworów na grzejniku, które nie zostały otwarte po jego zamontowaniu. Odkryłem to dopiero po rozpoczęciu sezonu grzewczego.

    Test chłodzenia potwierdził zgodność opisu na waszej stronie internetowej z moimi obserwacjami, tym samym grzejniki spełniły moje oczekiwania. Co prawda grzejnik umieszczony w pomieszczeniu kubaturowym nie do końca dał radę schłodzić pomieszczenie (było to jednak przeze mnie spodziewane), ale ruch powietrza był odczuwalny. W pozostałych pomieszczeniach udało się obniżyć temperaturę o dwa do trzech stopni przy zasilaniu obiegu wodą o temperaturze 18-20 stopni Celsjusza. Nie była to reakcja natychmiastowa, ale odczuwalna i obniżona już temperatura była podtrzymywana. Test rozpocząłem od temperatury wody 15 stopni, ale była to granica punktu rosy i wystąpiło zaroszenie rur i wnętrza grzejnika. Na ten element trzeba uważać. Zamontowałem więc regulator pokojowy pompy Stiebel z czujnikiem wilgotności, samoregulujący temperaturę zasilania w zależności od wilgotności w pomieszczeniu."
    (...)
    Nadchodzą upały...
    Chłodzenie grzejnikami rewersyjnymi: dT pomiędzy temperaturą czynnika w instalacji a temperaturą powietrza nie powinna być większa niż 12 oC.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Fachowcy zaczynają dostrzegać różnorodne zalety ogrzewania/ chłodzenia grzejnikami rewersyjnymi.
    Z prasy branżowej:
    "CHŁODZENIE pasywne pomoże odnowić dolne źródło gruntowej pompy ciepła?
    Przechłodzenie dolnego źródła w instalacji z gruntową pompą ciepła może być wynikiem długiego i zimnego sezonu grzewczego lub intensywnego użytkowania budynku. Co zrobić, by przygotować dolne źródło na kolejny sezon grzewczy? Odpowiedzią zdaje się być chłodzenie pasywne."

    Dla posiadaczy PC powietrze-woda, wykorzystanie posiadanego urządzenia w funkcji UMIARKOWANEGO, CENTRALNEGO, CICHEGO schładzania wszystkich lub wybranych pomieszczeń, nasuwa się samo przez się...
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.131
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Nadchodzą upały...
    Chłodzenie grzejnikami rewersyjnymi: dT pomiędzy temperaturą czynnika w instalacji a temperaturą powietrza nie powinna być większa niż 12 oC.
    Tegoroczne fale długotrwałych upałów ukazały posiadaczom PC i GWC przydatność rozwiązania sposobu na bardzo tanie, centralne schładzanie całego domu lub jego wybranych składowych, jakim są grzejniki rewersyjne typu REVERS. Szczególnie nowi inwestorzy, na etapie uzbrajania domu w rozliczne instalacje, powinni uważnie pochylić się nad tym rozwiązaniem...
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony