dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ad 1 - bo startowki dostepne u nas w kraju sa robione z blachy (niekoniecznie aluminiowej) grubosci zyletki. ani to trwale ani sztywne, ani w racjonalny sposob kompensujace naprezenia. efekt jest taki jak i z naroznikami - cienkie, liche, byle jakie. peknie, zardzewieje i jest lipa. mniejszym zlem jest zatem okapnik.
    Natomiast profil cokolowy - taki solidny, z osprzetem, zeby byl dobrze zamontowany to np taki:
    https://www.caparol.pl/produkty/syst...enen-plus-6700

    sam profil cokolowy 150 po rabacie kosztuje 78zl brutto za 2mb... i co z tego - nawet jakby chcial czlowiek takie stosowac to:
    1 - do sprowadzenia z DE w ciagu 2 tygodni
    2 - cena kosmos
    3 - nawet w cenniku rozszerzonym nie ma np do 20cm
    4 - juz to widze... listwa startowa za 80zl hahahaha

    od dawna twierdze ze w tym kraju nie robi sie docieplen budynkow i systemow etics, u nas sie obkleja styropianem w gorszy lub lepszy sposob.
    listwa okapnikowa jest takim spolszczonym najmniejszym zlem jakie mozna sobie zrobic, duzo wiecej wad ma ta "startowka z amelinium" niz taka okapnikowa.

    ad2 producent przewiduje stosowanie w przejsciach grubosci eps zatem - w tym miejscu takze

    ad3 no to daj sobie porzadna startowa jak Ci sie ja uda kupic wyjdzie jeszcze drozej

    zatem... cala ta Wasza dyskusja sprowadza sie do tego, ze z powszechnie dostepnych rozwiazan - nie ma zadnego racjonalnego i w 100% fajnego.
    a te fajne - sa poza zasiegiem mentalnosci i portfela 80% spolecznosci w tym kraju, a nawet jezeli ktos by sie zdecydowal - produkt jest albo niedostepny, albo z mega dlugim czasem realizacji.

    Mniejsze zlo wybierac trzeba
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ad 1 - bo startowki dostepne u nas w kraju sa robione z blachy (niekoniecznie aluminiowej) grubosci zyletki. ani to trwale ani sztywne, ani w racjonalny sposob kompensujace naprezenia. efekt jest taki jak i z naroznikami - cienkie, liche, byle jakie. peknie, zardzewieje i jest lipa. mniejszym zlem jest zatem okapnik.
    Natomiast profil cokolowy - taki solidny, z osprzetem, zeby byl dobrze zamontowany to np taki:
    https://www.caparol.pl/produkty/syst...enen-plus-6700

    sam profil cokolowy 150 po rabacie kosztuje 78zl brutto za 2mb... i co z tego - nawet jakby chcial czlowiek takie stosowac to:
    1 - do sprowadzenia z DE w ciagu 2 tygodni
    2 - cena kosmos
    3 - nawet w cenniku rozszerzonym nie ma np do 20cm
    4 - juz to widze... listwa startowa za 80zl hahahaha

    od dawna twierdze ze w tym kraju nie robi sie docieplen budynkow i systemow etics, u nas sie obkleja styropianem w gorszy lub lepszy sposob.
    listwa okapnikowa jest takim spolszczonym najmniejszym zlem jakie mozna sobie zrobic, duzo wiecej wad ma ta "startowka z amelinium" niz taka okapnikowa.

    ad2 producent przewiduje stosowanie w przejsciach grubosci eps zatem - w tym miejscu takze

    ad3 no to daj sobie porzadna startowa jak Ci sie ja uda kupic wyjdzie jeszcze drozej

    zatem... cala ta Wasza dyskusja sprowadza sie do tego, ze z powszechnie dostepnych rozwiazan - nie ma zadnego racjonalnego i w 100% fajnego.
    a te fajne - sa poza zasiegiem mentalnosci i portfela 80% spolecznosci w tym kraju, a nawet jezeli ktos by sie zdecydowal - produkt jest albo niedostepny, albo z mega dlugim czasem realizacji.

    Mniejsze zlo wybierac trzeba
    A co byś rekomendował, z tego, co jest od ręki? Mam styropian 20cm.
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał blitzkrieg Zobacz post
    A co byś rekomendował, z tego, co jest od ręki? Mam styropian 20cm.
    dobra okapnikowa - np ta z caparola
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    dobra okapnikowa - np ta z caparola
    A która wersja będzie ochraniać całość bądź większość burty z EPS grubości 20cm przed nadgryzaniem przez myszy i nie stworzy mostka?
    Podaj mi proszę link i pewnie zamówię
    Ten Caparol nie ma szerokości 13cm czasem?
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 16-08-2020 o 16:52
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  5. #25

    Domyślnie

    Wygląda na to, że listwy renomowanych producentów kosztują swoje, a w dodatku raczej nie są dostepne dla grubości styropianu powyżej 20cm.

    Sto-Sockelleiste Universal

    Zastosowanie: do wykańczania cokołu w systemach ociepleń

    Właściwości:
    - z aluminium anodowanego
    - element tłoczony w celu uzyskania maksymalnej stabilności
    - ze zintegrowanym kapinosem

    Cena: ok. 30-35zł za metr dla styropianu 20cm.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Wygląda na to, że listwy renomowanych producentów kosztują swoje, a w dodatku raczej nie są dostepne dla grubości styropianu powyżej 20cm.

    Sto-Sockelleiste Universal

    Zastosowanie: do wykańczania cokołu w systemach ociepleń

    Właściwości:
    - z aluminium anodowanego
    - element tłoczony w celu uzyskania maksymalnej stabilności
    - ze zintegrowanym kapinosem

    Cena: ok. 30-35zł za metr dla styropianu 20cm.
    Ale to - jak rozumiem - jest z aluminium, przewodnika cieplnego. Wygląda super solidnie, jednak wolałbym coś, co jest z tworzywa, które dobrym przewodnikiem nie jest
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  7. #27

    Domyślnie

    Tak, ale ten mostek jest pomijalny. Zobacz jaką on ma grubość.
    A jednak tworzywo będzie dla gryzonia łatwiejsze do przegryzienia niż aluminium.
    To tak samo jak te grzebienie okapu. Wiele osób, nawet na tym forum, pisze , że po kilku latach grzebień jest mocno uszkodzony. Co innego gdyby tam była siatka stalowa lub aluminiowa.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał blitzkrieg Zobacz post
    Ale to - jak rozumiem - jest z aluminium, przewodnika cieplnego. Wygląda super solidnie, jednak wolałbym coś, co jest z tworzywa, które dobrym przewodnikiem nie jest
    no to masz:
    https://med-bud.pl/producent-rozny-s...1,p580,pl.html

    z pcv, nie dochodzi do sciany, ma "laczniczek" wiec ladnie sie jedna z druga laczy, ma zaklad siatki na przedluzeniu - spelnia wymagania mysle... jedyna wada - no cena nie jest mala
    z dostepnoscia tez bedzie mocno tak sobie to ze ja mam - to nie jest normalne u mnie nie kupisz cementu , ale taka listwe np juz tak, a tam gdzie kupisz cement - powiedza Ci ło paaanie.... a po co to komu... jak to naroznikiem albo profilem startowym mozna zastapic
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    A ja tam wole profil startowy alu, nikt mnie nie przekona do siatki z dołu
    ocieplałem stary dom , bez profilu startowego , tylko siatka , myszy weszły pod styro ładnie słychać jak "zjadają" styropian więc w nowym domu spróbuję czegoś innego, a mostek? pomijalny tym bardziej że będzie poniżej ocieplenia podłogi .
    Każdy robi jak woli
    Ostatnio edytowane przez e_nygma ; 19-08-2020 o 19:02
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gdzie?


    Niby chcesz dookoła termoizolacji robić betonową wannę? Razem z opaską?
    Pod moją płytą to żółte to piachocement zagęszczany warstwami. Nie umiem sobie wyobrazić gryzonia, który tam ryje - chyba że jakiś transformers.
    I tak ma kilka osób, które znam więc nie generalizuj.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    A ja tam wole profil startowy alu, nikt mnie nie przekona do siatki z dołu
    ocieplałem stary dom , bez profilu startowego , tylko siatka , myszy weszły pod styro ładnie słychać jak "zjadają" styropian więc w nowym domu spróbuję czegoś innego, a mostek? pomijalny tym bardziej że będzie poniżej ocieplenia podłogi .
    Każdy robi jak woli
    U mnie powyżej ocieplenia podłogi, dokładnie na zaprawie murarskiej pierwszej warstwy bloczków (pod pierwszą warstwą bloczków). Ta zaprawa jest na wysokość ok. 5 cm. Jeszcze, żeby wypadało to równo na betonie komórkowym, który przyzwoicie izoluje. Mam płytę fundamentową grzejną, więc ocieplona jest tylko od dołu.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MOSTEK.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	447368
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 22-08-2020 o 12:37
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    A może są same siatki do zabezpieczania poziomego styropianu? Położyłbym na burcie zachowując dylatację od ściany ok. 1 cm oraz 1cm od tynku. Mysz przejść nie powinna. Klinowały się już przy 15mm. Widziałem na allegro siatki tkane ze stali nierdzewnej od 0,35 mm. Jest to jakiś pomysł.
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Od razu zaznaczam. To nie jest zdjęcie mojej płyty
    O tak kładłbym siatkę ze stali nierdzewnej (0,35mm) lub tworzywa z dylatacją od ściany i tynku na ok. 1 cm
    Mysz przecisnąć się nie powinna, a jednocześnie dylatacje powinny zniwelować mostek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	447372
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał blitzkrieg Zobacz post
    Mysz przecisnąć się nie powinna, a jednocześnie dylatacje powinny zniwelować mostek
    Czemu tak chcesz odciąć myszy drogę do góry, a zostawiasz jej swobodny dostęp do dołu?

  15. #35

    Domyślnie

    W stu procentach zgadzam się z moim przedmówcą. Widać, że jak najbardziej zna się na rzeczy i wie co mówi.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 03-09-2020 o 07:37

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    A ja tam wole profil startowy alu, nikt mnie nie przekona do siatki z dołu
    ocieplałem stary dom , bez profilu startowego , tylko siatka , myszy weszły pod styro ładnie słychać jak "zjadają" styropian więc w nowym domu spróbuję czegoś innego, a mostek? pomijalny tym bardziej że będzie poniżej ocieplenia podłogi .
    Każdy robi jak woli
    I jaki ten profil startowy zastosowałeś? Łączyłeś poszczególne profile ze sobą?

  17. #37

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu wchodzi ekipa od elewacji. Budynek w szczerym polu. Myszy więcej niż na zamku w Kruszwicy. Dawać tą listwę startową? Kierbud mówi żeby dać. Majster wydziwia oczami że wymyślam. Na cokole będzie XPS którego podobno myszy nie atakują.
    Koszt ok. 1000 zł. więc tragedii nie ma.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony