dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 30
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 593
  1. #281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    W tej tabeli to nie sa scopy jakos w ten sam sposób panasonic podaje dla pomp i sie zgadza.
    Najlepiej sobie przyjac ze ma cop=6 nie majac na to żadnych dowodów.
    Możemy też szacować na podstawie danych dla PC PW producenta, który podaje odpowiednie dane.



    Jak widać dla A7/W25 COP jest od 4,8 do 5,21 w zależności od obciążenia.

  2. #282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    W tej tabeli to nie sa scopy jakos w ten sam sposób panasonic podaje dla pomp i sie zgadza.
    Najlepiej sobie przyjac ze ma cop=6 nie majac na to żadnych dowodów.Równie dobrze moge sobie napisac ze panas podaje dla mojej pompy w takich warunkach cop=6 i moc 7,5kw ale ja potrzebuje 1kw to pewnie ma cop=10 no ale sory ma tyle co podają w takiej samej tabeli
    Akurat może pozostawmy PC firmy Panasonic w spokoju, bo to wybór niekoniecznie pozytywnie świadczący o racjonalności wyboru i rozwartości posiadacza, tak żeby nie obrazić nikogo. Nikt nie liczy takich parametrów bo to jest niecelowe i nikomu niepotrzebne. Ja np szacuję po zużyciu, bojler zużywał dokładnie 8kwh/dobę, PC cwu ma SCOP 4 ale zużywa 1,5kwh /dobę w zimie w lecie około 0,5kwh/dobę zużycie wody przy PC jest większe x2 w stosunku do bojlera. Jakby nie patrzeć COP wychodzi większy niż 4 bo boljer miał moc 1,5kW a pc ma inwerter 440W zużycie roczne bojlera 3000kwh/rok PC 600kwh/rok
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 03-11-2020 o 11:52

  3. #283

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Akurat może pozostawmy PC firmy Panasonic w spokoju, bo to wybór niekoniecznie pozytywnie świadczący o racjonalności wyboru i rozwartości posiadacza, tak żeby nie obrazić nikogo. Nikt nie liczy takich parametrów bo to jest niecelowe i nikomu niepotrzebne. Ja np szacuję po zużyciu, bojler zużywał dokładnie 8kwh/dobę, PC cwu ma SCOP 4 ale zużywa 1,5kwh /dobę w zimie w lecie około 0,5kwh/dobę zużycie wody przy PC jest większe x2 w stosunku do bojlera.
    A co masz do panasonica?
    Pokaz tabele szczegolowe innnego producenta bo ja pokazalem a nie pustymi przykladami strzelac.
    Cop z obserwacji jak nie masz opomiarowanej pompy to sobie mozesz walic copami jakimi chcesz.
    I porównujesz grzanie cwu do grzania klimą powietrza ??
    Tylko gratulowac wyników normalnie ludzie grzejąc cwu pompami ciepla maja copy przy np.13st na zewnatrz na poziomie 3,5. A ty masz 8/1,5=5,33 zimą a w lecie cop=15??
    Wytłumacz bo sie zgubilem i jeszcze teraz dwa razy wiecej zuzywasz niz na bojlerze czyli copy odpowiednio 10 i 30??
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A co masz do panasonica?
    Pokaz tabele szczegolowe innnego producenta bo ja pokazalem a nie pustymi przykladami strzelac.
    Cop z obserwacji jak nie masz opomiarowanej pompy to sobie mozesz walic copami jakimi chcesz.
    I porównujesz grzanie cwu do grzania klimą powietrza ??
    Tylko gratulowac wyników normalnie ludzie grzejąc cwu pompami ciepla maja copy przy np.13st na zewnatrz na poziomie 3,5. A ty masz 8/1,5=5,33 zimą a w lecie cop=15??
    Wytłumacz bo sie zgubilem i jeszcze teraz dwa razy wiecej zuzywasz niz na bojlerze czyli copy odpowiednio 10 i 30??
    Tak 3000kwh na bojlerze i 600 kwh na PC i to jest 2x więcej no cóż nie będę komentował , ale ok masz rację.

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A co masz do panasonica?
    Pokaz tabele szczegolowe innnego producenta bo ja pokazalem a nie pustymi przykladami strzelac.
    Cop z obserwacji jak nie masz opomiarowanej pompy to sobie mozesz walic copami jakimi chcesz.
    I porównujesz grzanie cwu do grzania klimą powietrza ??
    Tylko gratulowac wyników normalnie ludzie grzejąc cwu pompami ciepla maja copy przy np.13st na zewnatrz na poziomie 3,5. A ty masz 8/1,5=5,33 zimą a w lecie cop=15??
    Wytłumacz bo sie zgubilem i jeszcze teraz dwa razy wiecej zuzywasz niz na bojlerze czyli copy odpowiednio 10 i 30??
    codix szkoda dyskutować i nie ma co porównywać PC PW do klimatyzatora z funkcją grzania.PC PW grzejesz cały dom i masz jednakową temp. w całym domu ,a klimatyzatorem masz ciepło lecz w jednym pomieszczeniu reszta pomieszczeń to cieplo które rozejdzie się z pomieszczenia ogrzewanego. Nigdy z klimy nie będzie tak cieplo jak z PC PW grzejącej (CO) Nie ma co dyskutować. Ja dziś zagrzałem wodę z 37--do 41 zużywając 400W
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Brednie.
    Jak zwykle...
    Zrobiłeś to mocą 400W w ciągu jednej sekundy?
    Weź się ogarnij!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #287

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Brednie.
    Jak zwykle...
    Zrobiłeś to mocą 400W w ciągu jednej sekundy?
    Weź się ogarnij!

    Adam M.
    NAPRAWDĘ MYŚLAŁEM ŻE JESTEŚ MĄDRZEJSZY !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ogarnij to się TY człowieku bo nie masz tu na forum idiotów którymi możesz manipulować.
    Jak jesteś taki obcykany w PC -----BO TYM SIĘ SZCZYCISZ PRAWDA?
    PRZECZYTAJ UWAŻNIE MOJĄ STOPKĘ

    Podam może dane bo to jest za trudne dla ciebie aby zrozumieć . Jak byś miał trochę więcej wiedzy o PC to byś głupot nie pisał.
    CZEKAM NA TWOJE WNIOSKI JAK TO BYŁO MOŻLIWE ZE ZAGRZAŁEM WODĘ ZUŻYWAJĄC 400W
    JESZCZE TAKA POMOC ---WODA ZAGRZANA O 4*C ZBIORNIK 200L nie wiem czy należy odjąć wężownię od pojemności ( nie chce mi się patrzeć w DTR. przyjmij 200L
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 03-11-2020 o 22:37
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    ....Ja dziś zagrzałem wodę z 37--do 41 zużywając 400W
    Jak mozna zuzyc [W]???, kWh, Wh to i owszem. Te 400W bez podania czasu w jakim nastapiło to podgrzanie nic nie mówi.

  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Akurat może pozostawmy PC firmy Panasonic w spokoju, bo to wybór niekoniecznie pozytywnie świadczący o racjonalności wyboru i rozwartości posiadacza, tak żeby nie obrazić nikogo. Nikt nie liczy takich parametrów bo to jest niecelowe i nikomu niepotrzebne. Ja np szacuję po zużyciu, bojler zużywał dokładnie 8kwh/dobę, PC cwu ma SCOP 4 ale zużywa 1,5kwh /dobę w zimie w lecie około 0,5kwh/dobę zużycie wody przy PC jest większe x2 w stosunku do bojlera. Jakby nie patrzeć COP wychodzi większy niż 4 bo boljer miał moc 1,5kW a pc ma inwerter 440W zużycie roczne bojlera 3000kwh/rok PC 600kwh/rok
    Tylko że ta twoja PC do grzania CWU działa do (-5*C) Reszty bredni nie komentuję.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Tylko że ta twoja PC do grzania CWU działa do (-5*C) Reszty bredni nie komentuję.


    https://www.austria-email.pl/fileadm...__245_047_.pdf
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 03-11-2020 o 23:09

  11. #291

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jak mozna zuzyc [W]???, kWh, Wh to i owszem. Te 400W bez podania czasu w jakim nastapiło to podgrzanie nic nie mówi.
    Jeden drugiego broni. Montując PC powinieneś wiedzieć i nie komentować że to nie realne zwłaszcza że dziś było +15*C Czepiasz się szczegółów
    Dlaczego temu wszechwiedzącemu nie zwróciłeś uwagi ? Czy wszystko dobrze napisał?
    OK od rozpoczęcia grzania do końca urządzenie pobrało 0,4 kWh
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #292

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No proszę kolejny z fochem co nabił kabze MLM-owcom , gratulacje ! Sam piszesz bzdury

    https://www.austria-email.pl/fileadm...__245_047_.pdf
    Czyżby to twoja PC ? Jak tak to sorry grzeje do (-7*C)
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czyżby to twoja PC ? Jak tak to sorry grzeje do (-7*C)
    Tak taka wygrała przetarg gminny w ramach OZE ja nawet nie wiedziałem ze taka firma istnieje. Sorry za PC TC bo jestem fanem wszelkich pc ale nie za wszelką cenę ni jak tego nie mogę ekonomicznie i logicznie uzasadnić no chyba jako taką fanaberię trochę na pokaz. Sory ale taki skąpy jestem.


    Te -7 nigdy nie nastąpi bo pobiera powietrze z dużego garażu a tam robi się poniżej zera jak na zewnątrz w nocy jest -15 luz to przerobiłem w 2017 roku i wtedy to faktycznie PC działa całą noc
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 03-11-2020 o 23:08

  14. #294

    Domyślnie

    Choć tyle że głupoty zostały edytowane przez ciebie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #295

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Brednie.
    Jak zwykle...
    Zrobiłeś to mocą 400W w ciągu jednej sekundy?
    Weź się ogarnij!

    Adam M.
    Zadanie nr.2
    Proszę o wyjaśnienie jak to jest możliwe że dn. 03.11.2020r. Dom pobrał 7kWh na CO+CWU?
    150m2 mieszkalne grzane do 23*C reszta pomieszczeń gospodarczych ok 70m2 19*C
    (kWh-spisane z licznika ZE+podlicznik)
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 04-11-2020 o 00:00
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    O!
    Zacząłeś odróżniać moc od pracy.
    Tak trzymaj!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #297

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    O!
    Zacząłeś odróżniać moc od pracy.
    Tak trzymaj!

    Adam M.
    Szczegółów się już czepiłeś OK
    Odpowiadaj na pytania które zostały zadane. Bo zaczynasz omijać sedno sprawy. Zresztą jak zawsze gdy pytania niewygodne głupoty wypisujesz niczym nieuzasadnione. Trzeba się jakoś pomału wykręcić. Ten tok twojej postawy i myślenia znam. CZEKAM NA WYJAŚNIENIA POSTAWINYCH PYTAŃ WCZORAJ.
    Zastanawia mnie jeszcze to: jesteś tak zapracowany składaniem PC a tu proszę od rana na FM. siedzisz? No fakt zapomniałem dzień zaczyna ci się od tyłu w nocy PV zakładałeś skacząc po dachach. ---( bo to twoje słowa napisane jakieś 2-miechy temu) Prawda? A teraz od rana składasz PC i piszesz na FM.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 04-11-2020 o 10:05
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #298
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Nie wiem za kogo się masz ,żeby w ten sposób zadawać pytania i żądać odpowiedzi...
    Nie pierwszy raz u Ciebie to widzę. Dla zasady nikt Ci nie powinien odpowiadać.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    ... CZEKAM NA WYJAŚNIENIA POSTAWINYCH PYTAŃ WCZORAJ... .
    Wybacz, ale takie roszczeniowe posty są bardzo niefajne i źle odbierane przez forumowiczów.
    Można się z kimś nie zgadzać, trzeba dyskutować, można się spierać, ale apeluję by zachować kulturę i życzliwość w wypowiedziach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #300

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie wiem za kogo się masz ,żeby w ten sposób zadawać pytania i żądać odpowiedzi...
    Nie pierwszy raz u Ciebie to widzę. Dla zasady nikt Ci nie powinien odpowiadać.
    Uważam się za takiego samego użytkownika forum jak TY. Podałem ( kWh) jakimi zagrzałem wodę wczoraj i tyle. Jak mądrali się to nie podobało i nie wierzył to chciałem wyjaśnień na jakiej podstawie stawia taką tezę. A że nie odpowie to ja wiem . Dlaczego? ano dlatego że musiał by przyznać rację. A rację , słuszne decyzje ma tylko on i nikt inny.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 15 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony