dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 30
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 593
  1. #461
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A co to ma do rzeczy monoblok czy split ,wsio to samo .
    Bardziej chciałem zwrócić uwagę na to że to jest PW, bo przy ujemnych temperaturach trudno oczekiwać od niej COP podawanego przez adam_mk, takie rzeczy tylko w gruntowych przy B0/W35

  2. #462

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    55 x 4,2 = 231kWh
    Albo masz dom -sito albo gówniatą pc.

    Adam M.
    Człowieku ogarnij się bo idiotów przed sobą nie masz.
    Gówniane to te z Kon----c e ............a
    A od kiedy to TY taki znawca PC powietrze-woda dajesz COP=4,2 Dla (-10*C ) na zewnątrz? i zasilaniu na grzejnikach rzędu 43*C
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    A Ja mam za ostatnia dobę na CO+CWU - 25kWh, a dzisiaj zamknę się ok. 30kWh.
    Ale u nas jest w tej chwili -3st/c.
    jak chcesz mieć taniej to musisz się przeprowadzić na Dolny Ślask
    Wiesz- zużycie na dobę może i być 10kWh a nawet i 5kWh i to przy (-15*C )
    Aby ta wartość była rzetelna należy podać
    -temperatura w domu 24h/24h= 23,4*C + CWU zużycie np.25kWh przy temp. na zewnątrz ( -10*C ) powierzchnia domu 200m2.
    Dlaczego tak? ano dlatego że jeden grzeje tylko w IItar. bo woli marznąc aby kieszeń się za bardzo nie odchudziła i dlatego ma niższe zużycie ,kosztem właśnie temp. w domu.
    Większość właśnie na FM tak robi -ale nikt tego głośno nie mówi.
    Są jednak wyjątki takie jak ja i ci którzy mają na tyle własnej energii z PV że mają to daleko w D. Bo po to zainwestowali Jakieś tam środki aby teraz cieszyć się ZEROWYMI rachunkami za Wsio. My nie patrzymy na COP ani zużycia Nas interesuje rozliczenie co 1/2roku=0
    Fakt Ja dolatuję na oparach zostało ostatnie 10dni do rozliczenia. Na dziś jestem od 30.06.21r --do 21.12.21r jeszcze na (+ ) ale już nie wiele zostało w magazynie Mam nadzieję że wystarczy do 31.12.21r. A od 1 stycznia niech sie dzieje co chce bo następne rozliczenie dopiero 30-czerwca.
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 21-12-2021 o 23:42
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #464

    Domyślnie

    Ale jak nie zużyjesz do końca roku to zostaje na magazynie czy się zeruje. Jak sprawdzasz stan magazynowy.

  5. #465
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Bardziej chciałem zwrócić uwagę na to że to jest PW, bo przy ujemnych temperaturach trudno oczekiwać od niej COP podawanego przez adam_mk, takie rzeczy tylko w gruntowych przy B0/W35
    To tak ,zgadza się .
    Też trochę żałuję że nie poszedłem w gruntówkę , mogłem sobie dolne źródło sam zrobić no cuż pojadę na PC do minus 5 a potem ekogroszek i tyle .
    Ostatnio edytowane przez goguś ; 22-12-2021 o 08:19

  6. #466

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To tak ,zgadza się .
    Też trochę żałuję że nie poszedłem w gruntówkę , mogłem sobie dolne źródło sam zrobić no cuż pojadę na PC do minus 5 a potem ekogroszek i tyle .
    To co ty masz za PC? skoro poniżej (-5*) trzeba na Wąglu jechać?
    Osobiście nie rozumie takiego myślenia wągile nie wiem bo go nie kupuję juz 5 lat ale kosztuje coś ok.1500zeta. Do tego smród w domu i robota.Czy nie lepiej za tą kasę kupic prądu do PC?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #467

    Domyślnie

    Cytat Napisał laparia Zobacz post
    Ale jak nie zużyjesz do końca roku to zostaje na magazynie czy się zeruje. Jak sprawdzasz stan magazynowy.
    Zostaje -adekwatnie do miesięcy.
    Czyli np. lipiec 21r do lipiec 22r ,sierpień ,wrzesień październik listopad 21r do listopada 22r. itd.
    Ja mam tak dobraną PV po latach doświadczeń że b.mało lub na styk zamykam 1/2roku.
    Dziś mamy 22.gru. w magazynie opary jak przez tydzień będzie słońce to cos tam zostanie ale może z 50kWh
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 22-12-2021 o 12:00
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #468
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    To co ty masz za PC? skoro poniżej (-5*) trzeba na Wąglu jechać?
    Osobiście nie rozumie takiego myślenia wągile nie wiem bo go nie kupuję juz 5 lat ale kosztuje coś ok.1500zeta. Do tego smród w domu i robota.Czy nie lepiej za tą kasę kupic prądu do PC?
    Puki co to kupić można porządny ekogroszek w pgg online 800 zł a pompę mam kupioną stoi pod wiatą i czeka na montaż pewnie w marcu ale czytam nie tylko to forum ale i grupę na fejsboku i za różowo nie ma , każda nawet tak zwana najlepsza żre tego prądu dosyć sporo poniżej 5 stopni ,jedni kolorują ale są tacy co nie owijają w bawełnę .

  9. #469
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    ..... czytam nie tylko to forum ale i grupę na fejsboku i za różowo nie ma , każda nawet tak zwana najlepsza żre tego prądu dosyć sporo poniżej 5 stopni ,jedni kolorują ale są tacy co nie owijają w bawełnę .
    Moze cos wiecej i bardziej konkretnie tzn, model pompy, moc, COP dla -5 OC i nizszych. Skoro nie owijają to mogą dokladnie. Powielanie plotek bez pomiarów nic nie warte.

  10. #470

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekRze Zobacz post
    zima atakuje. w tej chwili jest -10C, zużycie za ostanie 24h CO+CWU to 55kWh. przez najbliższą dobę mają się utrzymać tak niskie temperatury, w wigilię już ma być na + w ciągu dnia.
    w domu +23C
    kolejna doba - zużycie 54kWh (CO+CWU), ale już się ociepla, w ciągu dnia było -5, jutro ma być -2 a w piątek już powyżej 0. COP-y wyszły następująco: CO 2,8; CWU 2,3.
    kilka dni temu, jak było lekko na + w ciągu dnia, zużycie było 29kWh (CO+CWU).

    pompa pracuje już prawie 10m-cy (od 25.02), w tym czasie na CO poszło niecałe 3000kWh prądu, średni COP z tego okresu to 3,86.
    jak widać, samo CO przy większych mrozach (-10C) zje około 48-50kWh, w pobliżu 0C około 21-23, to średnio wyjdzie 35. 60dni (najbliższe, do pełnego roku pracy PC) to około 2100kWh, czyli w moim przypadku samo CO w ciągu roku to około 5mWh, SCOP wyjdzie około 3,3-3,4. Większość osób podaje, że przy G12W/G12 płacą za 1kWh 0,42zł, czyli koszt przy założeniu, że nie miał bym PV to około 2100zł - czyli około 2t groszku (na pgg niższa cena, ale brak towaru, poszukałem chwilę i nie znalazłem nic dostępnego poniżej 1100zł ). oczywiście prąd będzie droższy, ale węgiel też drożeje. CWU za rok około 2mWh, około 850zł. A jak wyjdzie realnie - napiszę pod koniec lutego.
    dom 210m2, kaloryfery 100%, PV: {5,25kW: qcells 15x350Wp+sofar5.5} + {4,56kW od 06.2021 (huawei4.4+12xjinko 380Wp)}; zapotrzebowanie moc 11,5kW, 55W/m2; 22000kWh; PC Stiebel HPA-O 13 Premium, moc 13kW

  11. #471

    Domyślnie

    Jacek - kolejna doba - zużycie 54kWh (CO+CWU) - to z podlicznika czy aplikacja?
    Przy zapotrzebowaniu 11,5kW na dom tak? i 23* jak mówisz to nie jest wcale zły wyik
    W całym domu 23* utrzymujesz czy tylko niektóre pokoje? Masz głowice termostatyczne na grzejnikach czy jak sterujesz temp?
    Jaka krzywa i delta przypomnij?

    Ja jade na prostej od tygodnia i wydaje mi się że jest ekonomiczniej troche.

  12. #472

    Domyślnie

    tak, w całym domu 23C, tylko w sypialni mam 22,5. kaloryfery mam odkręcone na maksa, nie reguluję termostatami. jak chce zmienić temperaturę, robię to na sterowniku PC. nie mam czujnika temperatury z PC w domu. dla ciekawości - żeby w domu mieć +23C, na PC ustawiam +21,8. obecna krzywa -10/+39 ; +10/+30.
    z tego co zaobserwowałem - przyjemniej jest w domu, jak temperatury na zewnątrz są ujemne, ale to dla tego, że częściej/dłużej kaloryfery są ciepłe. jak na zewnątrz są dodatnie temperatury, kaloryfery nie są ciepłe przez tak długi czas i mimo, że temperatura jest taka sama, wydaje się, że jest trochę chłodniej. ale to tylko takie wrażenie, jak się dłużej siedzi przed tv. poza tym się tego nie zauważa.

    nie próbowałem jeszcze pracy na prostej, daj znać za jakiś czas, jak Ci się to sprawdza i jakie są wyniki. ja cały czas się jeszcze uczę i chętnie wprowadzę usprawnienia.
    dom 210m2, kaloryfery 100%, PV: {5,25kW: qcells 15x350Wp+sofar5.5} + {4,56kW od 06.2021 (huawei4.4+12xjinko 380Wp)}; zapotrzebowanie moc 11,5kW, 55W/m2; 22000kWh; PC Stiebel HPA-O 13 Premium, moc 13kW

  13. #473
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze cos wiecej i bardziej konkretnie tzn, model pompy, moc, COP dla -5 OC i nizszych. Skoro nie owijają to mogą dokladnie. Powielanie plotek bez pomiarów nic nie warte.
    Nie chciałbym zaśmiecać ale dziś akurat na fejsboku instalatory się kłócą o cop-y , bo ktoś podał że haier pobiera ponad 15 amper prądy więc łatwo policzyć że czystą grzałką więcej zagrzejemy a inny to już sam siebie przerósł twierdząc że pompa na dużym mrozie potrafi brać 30 amper a dawać ciepła 4kw to tyczyło się jakiegoś mitsubishi . 30 amper to to jest jak na prędce licząc jakieś 13kwh wydając 4kwh to zasadne jest pytanie po co mi pompa ciepła skoro grzałką szybciej i taniej zagrzeję , taki mętlik mi zrobili we łbie że sam się pogubiłem , pytam po co jest tabliczka znamionowa na której stoi jak bym że moc max pobierana to 2,3 kw a oni że to przy plus 7 stopniach tylko ale już przy mrozie silnym to wzrasta pobór kilkukrotnie ,to chyba jakiś bezsens albo ciule sam nie wiem .

  14. #474

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekRze Zobacz post
    tak, w całym domu 23C, tylko w sypialni mam 22,5. kaloryfery mam odkręcone na maksa, nie reguluję termostatami. jak chce zmienić temperaturę, robię to na sterowniku PC. nie mam czujnika temperatury z PC w domu. dla ciekawości - żeby w domu mieć +23C, na PC ustawiam +21,8. obecna krzywa -10/+39 ; +10/+30.
    z tego co zaobserwowałem - przyjemniej jest w domu, jak temperatury na zewnątrz są ujemne, ale to dla tego, że częściej/dłużej kaloryfery są ciepłe. jak na zewnątrz są dodatnie temperatury, kaloryfery nie są ciepłe przez tak długi czas i mimo, że temperatura jest taka sama, wydaje się, że jest trochę chłodniej. ale to tylko takie wrażenie, jak się dłużej siedzi przed tv. poza tym się tego nie zauważa.

    nie próbowałem jeszcze pracy na prostej, daj znać za jakiś czas, jak Ci się to sprawdza i jakie są wyniki. ja cały czas się jeszcze uczę i chętnie wprowadzę usprawnienia.
    Jak nie regulujesz grzejnikami to znaczy że masz je dobrze ustawione jak wszędzie taka sama temp. A masz na nich zawory + głowice termostatyczne?
    Sam ustawiałeś kiedyś czy ktoś Tobie? Ja właśnie siedze z tym i nie wiem jak to dobrze ustawić - przepływy.
    A jaką delte masz ustawioną??
    Zużycie z podlicznika?

    U mnie przy 22* w domu wszędzie jest już wystarczająco ciepło, przy 22.5 krótki rękaw i jest za ciepło raczej. Grzejniki żeliwne. Wszędzie mam założone termometry elektroniczne.

  15. #475

    Domyślnie

    jakaś różnica pomiędzy pomieszczeniami jest, ale rzędu 0,1-0,2C - ale ja tego nie odczuwam. kaloryfery przeliczałem przed założeniem PC, część kaloryferów wymieniłem. starałem się to dokładnie policzyć, można znaleźć sporo na ten temat. chyba gdzieś w danych purmo znalazłem moc przy zasilaniu 40 lub 35C - nie pamiętam dokładnie.
    mam głowice + zawory, ale odkręcone. może ktoś kiedyś będzie regulował, na razie nie mamy takiej potrzeby.
    dane - pobór prądu z podlicznika, ciepło z PC - nie mam ciepłomierza. deltę sprawdzę jutro, wydaje mi się, że teraz mam 5. ja wolę 22,5, ale żona lubi cieplej, więc jest 23 a ja spodenki + krótki rękaw.

    goguś - oczywiste jest, że im większe mrozy, tym COPy mniejsze. PC może nawet się wspomagać grzałkami - są dostępne w większości modeli. przy dużych mrozach, COPy mogą być nawet poniżej 2, skrajnie jak załączą się grzałki to można powiedzieć że COP 1. Prawda jest taka, że jak dobierzesz odpowiednią PC, to grzałki będą się uruchamiały bardzo rzadko, a może wcale - niektórzy je mają, ale je odłączają i z nich nie korzystają. Kolega Bobrow pisał, że jego tcap nawet w temperaturze około -25C sobie poradził bez grzałki. ale po raz kolejny - to skrajne przypadki, zazwyczaj kilkanaście godzin w ciągu zimy. zdecydowaną większość czasu, PC pracuje w temperaturze powyżej 0 z wysokimi COP-ami, dla uproszczenia przyjmuje się COP 3 dla całego sezonu. potem w zależności od PC i Twojego domu, ta wartość może być trochę większa lub mniejsza, ale na pewno nie będzie poniżej 1, czyli grzałką taniej nie będzie, żeby nie wiem co.
    dom 210m2, kaloryfery 100%, PV: {5,25kW: qcells 15x350Wp+sofar5.5} + {4,56kW od 06.2021 (huawei4.4+12xjinko 380Wp)}; zapotrzebowanie moc 11,5kW, 55W/m2; 22000kWh; PC Stiebel HPA-O 13 Premium, moc 13kW

  16. #476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Jacek - kolejna doba - zużycie 54kWh (CO+CWU) - to z podlicznika czy aplikacja?
    Przy zapotrzebowaniu 11,5kW na dom tak? i 23* jak mówisz to nie jest wcale zły wyik
    W całym domu 23* utrzymujesz czy tylko niektóre pokoje? Masz głowice termostatyczne na grzejnikach czy jak sterujesz temp?
    Jaka krzywa i delta przypomnij?

    Ja jade na prostej od tygodnia i wydaje mi się że jest ekonomiczniej troche.
    Cieżko ci to wytłumaczyć bo było juz o tym pisane nie raz. ( tłumaczyłem z miesiąc temu a może i więcej )Te głowice nie są do niczego potrzebne.
    No ale ja nie zamierzam cię do niczego przekonywać. Dlatego zawsze bedziesz szukał ideału w ustawieniach lecz go nigdy nie znajdziesz.
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 22-12-2021 o 23:57
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #477

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Cieżko ci to wytłumaczyć bo było juz o tym pisane nie raz. ( tłumaczyłem z miesiąc temu a może i więcej )Te głowice nie są do niczego potrzebne.
    No ale ja nie zamierzam cię do niczego przekonywać. Dlatego zawsze bedziesz szukał ideału w ustawieniach lecz go nigdy nie znajdziesz.
    Powodzenia.
    Ja mam taki problem że jak wszystkie zawory w domu dam na N i głowice na 5 to na pietrze jest róznica 1* wzg parteru.
    I moje JEDYNE PYTANIE TO JAK ustawić zawory (NIE GŁOWICE BO wiedze że tu niektórzy mylą pojęcia), czy powinno zostawić się na N czy nie?
    Czy na N po prostu woda za szybko nie przepływa i nie oddaje za mało ciepła?
    Głowice mam tylko na Pietrze na 5, na parterze na 3-3.5 bo jak dam na 5 to za dużo ciepła idzie na parter.
    Wysłałem Ci PM zobacz prosze

    Jacek zobacz PM wiadomość
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 23-12-2021 o 23:23

  18. #478
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Ja mam taki problem że jak wszystkie zawory w domu dam na N i głowice na 5 to na pietrze jest róznica 1* wzg parteru.
    I moje JEDYNE PYTANIE TO JAK ustawić zawory (NIE GŁOWICE BO wiedze że tu niektórzy mylą pojęcia), czy powinno zostawić się na N czy nie?
    Czy na N po prostu woda za szybko nie przepływa i nie oddaje za mało ciepła?
    Głowice mam tylko na Pietrze na 5, na parterze na 3-3.5 bo jak dam na 5 to za dużo ciepła idzie na parter.
    Wysłałem Ci PM zobacz prosze

    Jacek zobacz PM wiadomość
    Z tego co pamiętam masz bufor, jeśli tak, to.
    Pompę obiegową, tę za buforem daj na max. Wydajność, poodkręcaj zawory na grzejnikach na górze na max. Przepływ ( na N ), głowice możesz zostawić ale też poodkręcane na max.
    Natomiast u dołu zdejmij głowice, pozakrecaj zawory i sprawdzaj.
    W tej konfiguracji górne grzejniki muszą grzać i mieć taką samą temperaturę jak na wyjściu z pompy. Jeśli tak będzie, to dopiero wtedy odkrecaj powoli zawory na grzejnikach dolnych, ale tylko tak żeby zaczęły grzać.
    Góra będzie grzała tylko wtedy jeśli tam będzie przepływ, a woda w obiegu ma to do siebie że płynie tam gdzie ma najmniejsze opory, czyli w twoim przypadku dołem.
    Na ograniczonej liczbie grzejników, czyli samej górze to temperatura na wejściu do bufora i na wyjściu z niego powinna być zbliżoną może być max 2 st różnicy.
    Jeśli w miarę otwierania grzejników dolnych, temperatura na grzejnikach górnych będzie spadać, lub na buforze będzie się robić dużą różnica, to znaczy, że pompka obiegowa jest za słaba.
    To tyle.

  19. #479

    Domyślnie

    Czy jest tu jakiś użytkownik, który w starym domu ma pompę? Może ktoś wskazać jakieś posty do poczytania? Palę 5-6t z grzaniem wody w lecie. Na ten sezon opał mam po około 900/tona. Nie wiem co będzie w przyszłym. Od 30kg/doba przy załamaniu pogody tak do (-4.-6st.C). 50-60kg/doba w największe mrozy. W 0 st.C ok.20-25kg. 20,5 st.C w domu w miarę stabilne. +/-0,5st.C

  20. #480

    Domyślnie

    Michancia - dzięki za konkretną wypowiedz, tak zrobie! napisze co i jak.
    Jak ustawie poprawnie kryzy na zaworach na Parterze tam głowice później najlepiej zostawić na 5 ?

    Trafiłem na taki filmik gdzie opowiadający mówi, że temp pomiedzy zasilaniem i powrotem grzejnika powinna wynosić jakieś 10* (tak widać na końcu filmika na odczytach z kamerki termo) I mówi, że zostawienie zaworów na pozycje N nie jest poprawne.

    https://youtu.be/FY0y94V0JDU?t=45

    Na razie nie przejmować się tym i dać całe Pietro na "N" ??

Strona 24 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony