dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie "zero" salonu ponizej reszty pomieszczen - opinie

    Witam ,

    wymyslilem sobie, ze chcialbym miec salon (polaczyony z kuchnia) polozony nizej niz reszta pomieszczen w domu. tzn. ze zero salonu bedzie okolo 30cm nizej niz np. przedpokuj lub kuchnia. 30cm daje okolo 2 schodki po 15cm.
    Teraz pytanie, jakie zwiazane sa z tym utrudnienia np. ukladaniu podlogowki. Czy warto na cos zwrocic uwage?

    pozdrawiam serdecznie!
    GrzegorzKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mod C parter kuchnia z naroznikiem i drzwi naroznikowe.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	447257

  2. #2

    Domyślnie

    Ostrzegam. To nie jest dobry pomysł. Zalet brak, a wad co nie miara.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    prosze dokladniej i jakie sa argumenty tego twierdzenia?

  4. #4

    Domyślnie

    - problem w termoizolacji. Podmurówka ma zazwyczaj mniejszą warstwę ocieplenia niż ściany zewnętrzne. Jeśli zejdziesz z jednym pomieszczeniem poniżej punktu 0 to prawdopodobnie zafundujesz sobie mostek termiczny w tym miejscu. Chyba że nie przeszkadza Ci dziwaczna schodkowa elewacja.
    - trudniej wykonać prawidłową izolację przeciwwilgociową,
    - masa wad użytkowych - o wypadek nie trudno jeśli masz małe dzieci, jeśli zapraszasz gości na zakrapianą imprezę, jeśli w domu przebywają osoby starsze
    - u Ciebie w projekcie jest w dodatku podział schodami kuchni z jadalnia. Całkowite nie porozumienie. Wyobrażasz sobie chodzenie z gorącą zupą w talerzu po tych schodach ?

    Przyznam że takie pomieszczenie wygląda ciekawie, ale nie wszystko co po amerykańsku ma sens.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Połamiesz kulasy niosąc tacę z gorącą herbatą to zrozumiesz, że pomysł FATALNY.
    Dla seniora taki upadek to staw biodrowy do wymiany. Rokowanie ostrożne.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    rozumie was. Rozumie tez., ze jak mam schody to musze umiec po nich chodzic, tak samo jak dzieci, ktore beda na nich musialy sie poruszac... no coz cale zycie beda ich spotykaly schody w zyciu codziennym na pierto winda tez nie bede jechal.

    Mi chodzi o uwagi lub utrudnienia zwiazane montazem np. podlogowki, izolacji, jak wykonuje sie w tym przypadku fundamnt? itp Garaz tez bedzie nizej (tak samo jak salon) +15cm nad pozion gruntu, a cala reszta parteru +45cm nad grunt

  7. #7

    Domyślnie

    Fundament robisz normalnie, jakby tego ustrojstwa nie było. Przy zasypywaniu piaskiem rzeźbisz ukształtowanie i zalewasz chudziakiem na sztywno. Ułożeniem podłogówki bym sie nie martwił. Nie ma to znaczenia. Problemy mogą pojawić się przy izolacji termicznej i przeciwwilgociowej. Tym bardziej że wysokość 15 cm nad poziom gruntu to bardzo mało. Kto w ogóle podsuną Ci taki dziwaczny pomysł i czemu ma to służyć jeśli mogę zapytać ?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Fundament robisz normalnie, jakby tego ustrojstwa nie było. Przy zasypywaniu piaskiem rzeźbisz ukształtowanie i zalewasz chudziakiem na sztywno. Ułożeniem podłogówki bym sie nie martwił. Nie ma to znaczenia. Problemy mogą pojawić się przy izolacji termicznej i przeciwwilgociowej. Tym bardziej że wysokość 15 cm nad poziom gruntu to bardzo mało. Kto w ogóle podsuną Ci taki dziwaczny pomysł i czemu ma to służyć jeśli mogę zapytać ?
    te zejscie do salonu czy 15cm nad poziom? Ogolnie mozna tez troche wiecej dac. Dzialka jest rowna jak stol i ma idealnie ten sam poziom co droga utwardzona (powiatowa)

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    dobrze mysle, ze tak wyglada wtedy budowa fundamentu i posadzki? to miejsce zaznaczone ?! to wlasnie ten punkt newralgiczny??



    pozdrawiam!

  10. #10

    Domyślnie

    Chcesz w ten sposób uzyskać "wyższy" salon?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Chcesz w ten sposób uzyskać "wyższy" salon?
    wlasnie nizszy salon i tez garaz. o dwa schodki.

  12. #12

    Domyślnie

    Pisałem "wyższy" w sensie, że wysokość salona bedzie większa niż pozostałych pomieszczeń.
    Czy taki jest cel?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechu2605 Zobacz post
    dobrze mysle, ze tak wyglada wtedy budowa fundamentu i posadzki? to miejsce zaznaczone ?! to wlasnie ten punkt newralgiczny??



    pozdrawiam!
    Tak. Nie jestem ekspertem, ale widziałem właśnie takie konstrukcje.
    Pojekt jest indywidualny czy gotowy ?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Pisałem "wyższy" w sensie, że wysokość salona bedzie większa niż pozostałych pomieszczeń.
    Czy taki jest cel?
    Cel jest raz, ze wyzszy i wyjscie na ogrod bedzie w miare wna jednym poziomie, a dwa, ze nam sie tak podoba

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Tak. Nie jestem ekspertem, ale widziałem właśnie takie konstrukcje.
    Pojekt jest indywidualny czy gotowy ?
    Projekt jest indywidualny. Bede jeszcze rozmawial z projektantem na ten temat, lecz chcialem tutaj uslyszec pare opini lub doswiadczen zanim z nim bede rozmawial.

  16. #16

    Domyślnie

    Preferencje się zmieniają. Mi się od zawsze podobał kominek w domu. Na szczęście miałem okazję zobaczyć jak wygląda użytkowanie kominka w praktyce i zmieniłem zdanie. Antresola też pięknie wygląda, jednak zamiast jej mam w planach siłownie i sale kinową na poddaszu. Przemyśl te schodki sto razy Jestem pewien że po roku, dwóch stwierdzisz że to nie był dobry pomysł. A obrzydliwy ostrzegał

    Co do projektu wc jest hen hen od salonu. Wcisnąłbym go gdzieś bliżej, może pod schody. Ściana TV obok kominka.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Dzieki za rady! napewno jeszcze to przemysle!

    Lazienke specjalnie oddalilem od salonu, aby z goscinnego bylo blizej i nie trzeba bylo przechodzic kolo salonu.

    Co do WC pod schodami, jeszcze nad tym mysle - w sumie jest mala skrytka przy kuchni i duzo miejsca w garazu na roznego rodzaju rzeczy

    Telewizor byl pierwotnie na tej scianie z kominkiem, lecz zona chce nieraz sobie zerknac na TV z kuchni, dlatego tymczasowo polecial na druga sciane - ta decyzja jest jeszcze nie tak pilna.

    Jak masz jeszcze jakies sugestie, to chetnie poczytam, zastanawiam sie jeszcze na umiejscowieniem drzwi na taras( teraz sa narozne):
    tutaj plan poddasza, jak bys mial checi cos skomentowac


  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Co do projektu wc jest hen hen od salonu. Wcisnąłbym go gdzieś bliżej.
    Myślisz, że może nie zdążyć dobiec?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ciekawe, czy konstruktor podpisze się pod schodami na styropianie. Zobacz sobie, jak zazwyczaj są projektowane schody. Betonowa ściana fundamentowa to radiator do gruntu - dlatego powinna się kończyć na poziomie, na którym zaczyna się EPS a wyżej materiał o jak najlepszej lambdzie.
    Hydroizolacja - pewnie, że da się położyć folię i "będzie Pan zadowolony". Ale żeby to było trwale szczelne to szanse są znikome nawet przy równej płaszczyźnie - a co dopiero przy schodkach.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ciekawe, czy konstruktor podpisze się pod schodami na styropianie. Zobacz sobie, jak zazwyczaj są projektowane schody. Betonowa ściana fundamentowa to radiator do gruntu - dlatego powinna się kończyć na poziomie, na którym zaczyna się EPS a wyżej materiał o jak najlepszej lambdzie.
    Hydroizolacja - pewnie, że da się położyć folię i "będzie Pan zadowolony". Ale żeby to było trwale szczelne to szanse są znikome nawet przy równej płaszczyźnie - a co dopiero przy schodkach.
    A jak to jest robione, w przypadku garazu jezeli jest nizej niz reszta posadzki (garaz w bryle budyknu) ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony