dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MałgorzataER

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    1

    Question Dwie połówki bliźniaka czy mogę wybudować?

    Dzień dobry,
    chcę zakupić działkę o powierzchni 7 ar, która ma MPZP 3MN,U. Chciałabym na tej działce wybudować bliźniaka tzn dwie połówki. I teraz nie rozumiem przepisu o zagospodarowaniu przestrzennym, który mówi że MN to zabudowa jednorodzinna m.in. bliźniacza tylko z tego wynika, że bliźniak to jest jedna połówka? Proszę może ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć czy mogę wybudować dwa domy w zabudowie bliźniaczej (dwie połówki), lub gdzie mogę takie informacje uzyskać?
    Dziękuję

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Dwie połówki to jeden bliźniak. Wypis z MPZP ( mapa + część opisowa) pod pachę i wizyta u architekta, on ci wszystko objaśni.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    blixniak - zasadniczo w świetle prawa nie ma takiego pojęcia.

    Zwykle pojęcie "bliźniak" oznacza dwa domy stojące na dwóch odrębnych działkach, które stykają się ścianami w jednej wspólnej granicy (ale kazdy dom ma swoją odrebną ścianę).

    Na jednej działce można wybudować co najwyżej dom dwulokalowy - taki zalicza się do jednorodzinnych, mimo, ze ma dwa mieszkania.

    Chyba, że wybudujesz jako jeden dom dwa domy stykające się ścianami i potem podzielisz działkę na dwie odrębne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony