Cytat Napisał adek233 Zobacz post
Cześć, wiem, że temat pojawiał się już nie raz, ale do mojej analogii trochę brakowało, więc może ktoś mi poradzi dokładnie do mojej sytuacji:

- ogrzewanie podłogowe
- posadzka cementowo-wapienna wylana jakość w czerwcu, po tynkach, tynki schły + dodatkowo było to urządzenie do pochłaniania wilgoci przed gładziami, gładzie skończone na początku (9) lipca
- nie mam jeszcze podłączonego ogrzewania, liczę, że w tym tygodniu zrobi do hydraulik, podłączy piecyk gazowy
- załatwienie formalności w PSG - czyli zbieram odpowiednie dokumenty, składam gotowość do napełnienia gazem (przyłącze jest od dawna)
- mogą zacząć wygrzewanie

I tu moje pytanie - czy po takim czasie i takiej pogodzie jaką mamy jest to konieczne, wskazane przed połączeniem paneli? Jeśli tak to ile dni?
https://www.krono-original.com/pl-pl...gi-laminowanej

Podczas układania podłogi na podłożu mineralnym, takim jak beton, wylewka cementowa, anhydrytowa lub płytki kamienne należy najpierw przeprowadzić pomiar wilgotności. Wylewka w żadnym wypadku nie powinna przekraczać poniższych wartości wilgotności resztkowej:
Wylewka cementowa: z ogrzewaniem podłogowym 1,8% CM; bez ogrzewania podłogowego 2% CM.
Wylewka anhydrytowa: z ogrzewaniem podłogowym 0,3% CM, bez ogrzewania podłogowego 0,5% CM.


Więc zmierz. U mnie po pół roku, z czego miesiąc wygrzewania, parkieciarz zmierzył miernikiem 3% wilgotności (czyli nadal było dużo za dużo) i zaordynował powtórne wygrzewanie. Procedurę sprawdź u producenta paneli - często wymagają protołu z wygrzewania dla ważności gwarancji.

Cytat Napisał adek233 Zobacz post
I kolejne pytanie, bo mam umowę najmu stancji do końca września, powoli bym chciał się przenosić czy można na posadzkę kłaść już swoje szpargały? Głównie kartony z książkami, jakieś rzeczy - nie meble. Czy to wygrzewanie wtedy nie będzie optymalne, bo na posadzce będą kartony?
Jak zapewnisz wentylację (np. pudła postawisz na paletach) to tylko zawartością pudeł się przejmuj. Bo będzie gorąco i bardzo wilgotno.