Witajcie,
potrzebuje pomocy odnosnie montazu rolek (z tworzywa) na lozyskach . Dla wszyskich co maja cos wspolnego z samodzielnym budowaniem to zapewne pestka, dla mnie zagadka

Dwa pytania:

Czy taka rolke montuje sie normalnie na sztywno? Zakladajac ze rolka ma piaste o srednicy 8mm, czy montuje sie ja wtedy na srubie 8mm i przykreca lozysko na scisk, tak, zeby je na 100% unieruchomic (bede je montowac na katowniku)? Czy mozna tez zabezpieczyc je podkladkami i zalozyc sruby dopiero za elementem podtrzymywujacym? W zalaczeniu przykladowe zdjecie rolki.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rolki-poliamidowe-z-lozyskiem-C52-5L-15.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	447479
I drugie pytanie. Omylkowo zakupilismy rolki o zbyt duzej srednicy piasty- 15mm. Sruby, jakie mialyby byc uzyte do montazu maja 8mm (maksymalnie mysle, ze mozna by bylo rozwiercic elementy mocowania do 10mm). Czy jest jakis element, ktory mozna zamontowac jako reduktor piasty, czy pozostaje mi zamowic nowe rolki, z piasta w odpowiedniej srednicy i nie kombinowac? Niestety tu gdzie mieszkam nie moge dostac takiego elementu, zamawiam z Polski, wiec jakis trik na wykorzystanie tych ktore juz mam bylby bardzo przydatny.

Z gory dziekuje za pomoc!