dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 159

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A co ty mi ciekawego napisałeś że mam to jakoś specjalnie analizować...?
    Czepiłeś się tego Trabanta tylko że próbujesz porównać do niego innego "Trabanta" tyle że w innym kolorze...
    ( Oczywiście nawet nie stałeś koło tej przetwornicy ale polecasz...)
    Jak byś miał z tymi przetwornicami Volta jakąkolwiek styczność to brak "PRO" w niczym by ci nie przeszkadzał tak samo nie analizował literki "W" czy "S" na końcu ...
    No ale jak cała wiedza kończy się na tym co się wyczyta na internecie to takie są efekty...
    Odbijaj sobie piłeczkę dalej ja kończę bo to jak dyskusja ze ślepym o kolorach...
    Było EOT z mojej strony, ale niestety trzeba coś o tych trabantach wspomnieć.
    Trabant do trabanta tylko w innym kolorze.
    Jedne trabant
    Moc znamionowa 5000W
    Moc szczytowa 10000VA
    Zakres MPPT Napięcie robocze 150 ~ 450 VDC
    Drugi trabant
    Moc znamionowa 3500W
    Moc szczytowa 5000VA
    Regulator solarny: ~ 72V 48 - 90 V (tp ten S) .
    Itp itd.
    Co tu komentować.
    Oczywiście to skopiowane z netu. Żeby nie było. Co do modelu przetwornicy, to pewnie wiesz, że były dwie wersje. W przypadku pierwszej wersji to serwis nawet o nic nie pytał, tylko przysyłam nowe urządzenie. No, ale to też wyczytane w necie. No i oczywiście nie napisałeś jakie masz ładowarki. O to czy był w serwisie to nie pytam. Te swoje to trzymasz pewnie w jakimś bunkrze lub masz specjalnie wyciszone pomieszczenie. Takie dodatkowe szczegóły. To co ci podałem to masz np. tutaj i tutaj. Konkretne info.
    Reszty nie ma co komentować bo nie ma najmniejszego sensu.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Było EOT z mojej strony, ale niestety trzeba coś o tych trabantach wspomnieć.
    Trabant do trabanta tylko w innym kolorze.
    Jedne trabant
    Moc znamionowa 5000W
    Moc szczytowa 10000VA
    Zakres MPPT Napięcie robocze 150 ~ 450 VDC
    Drugi trabant
    Moc znamionowa 3500W
    Moc szczytowa 5000VA
    Regulator solarny: ~ 72V 48 - 90 V (tp ten S) .
    Itp itd.
    Co tu komentować.
    Oczywiście to skopiowane z netu. Żeby nie było. Co do modelu przetwornicy, to pewnie wiesz, że były dwie wersje. W przypadku pierwszej wersji to serwis nawet o nic nie pytał, tylko przysyłam nowe urządzenie. No, ale to też wyczytane w necie. No i oczywiście nie napisałeś jakie masz ładowarki. O to czy był w serwisie to nie pytam. Te swoje to trzymasz pewnie w jakimś bunkrze lub masz specjalnie wyciszone pomieszczenie. Takie dodatkowe szczegóły. To co ci podałem to masz np. tutaj i tutaj. Konkretne info.
    Reszty nie ma co komentować bo nie ma najmniejszego sensu.
    Jeżeli dla ciebie złomem jest jakieś urządzenie tylko dlatego że ma inne parametry wyjściowe ( i oczywiście inną cenę...) to naprawdę nie ma o czym dyskutować...
    Podłącz tą "swoją" super przetwornicę jako zasilanie podstawowe do normalnie funkcjonującego domu czy nawet posesji i będziemy poważnie rozmawiali...
    Będziesz wtedy wiedział dlaczego wolałem zamontować trzy nieco słabsze przetwornice ( w cenie jednej " twojej"...) i niezależne ładowarki ...
    Jest takie powiedzenie...
    "Co jest do wszystkiego to jest do niczego..."
    Dobra rada...
    Najpierw"pobaw się" trochę jakimś urządzeniem , następnie "pobaw się" innym urządzeniem o ZBLIŻONYCH parametrach i dopiero wtedy porównaj...
    Jakieś awarie miałem nawet dwie jak przetwornica niechcący dostała napięce sieciowe na swoje wyjście i mosfet-y zrobiły BUM...
    Wysłałem do serwisu i po kilku dniach miałem z powrotem naprawione w domu...
    Dlatego właśnie Volt a nie jakieś inne "Chińczyki" ...
    Cała moja "elektrownia" mieści się w garażu na podwórku i raczej bunkier nie będzie potrzebny, rozumiem że ta chińska hybryda to posiada bezszelestne wentylatory i polecasz zamontować na ścianie w salonie...
    A tego zasilana bez baterii to nawet szkoda komentować...
    Odbijaj dalej piłeczkę jak masz ochotę bo mi się znudziło...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jeżeli dla ciebie złomem jest jakieś urządzenie tylko dlatego że ma inne parametry wyjściowe ( i oczywiście inną cenę...) to naprawdę nie ma o czym dyskutować...
    Są też inne mniejsze. To był przykład o na aku 48V. To ty wpadłeś ze swoim do porównania. Oczywiście to nie tylko to chodzi.
    Kolejny przykład. Mam amorficzne (wysokonapięciowe) do off-grida. Takie były wtedy dostępne na moja kieszeń. Wiesz ile musiałem kabli "spuścić" z dachu, żeby się do tego sprzętu dostosować. Dlatego m. in. pytałem jaki to konkretnie model używasz.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Będziesz wtedy wiedział dlaczego wolałem zamontować trzy nieco słabsze przetwornice ( w cenie jednej " twojej"...) i niezależne ładowarki ...
    To ty wolałeś. Zresztą koszt dużo większy za te 3 szt i te ładowarki. Czasami nawet 1,5 szt. za to kupisz w zależności od modelu. Napiszesz jakie masz te ładowarki?
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Dobra rada...
    Najpierw"pobaw się" trochę jakimś urządzeniem
    Bawiłem się nim wystarczająco długo. Dlatego omijam ten sprzęt szerokim łukiem. To jest moja opinia.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jakieś awarie miałem nawet dwie jak przetwornica niechcący dostała napięce sieciowe na swoje wyjście i mosfet-y zrobiły BUM...
    Dostała niechcący napięcie sieciowe? Tzn jakie i jak? Tak konkretnie. Zresztą nieważne, bo to nic nowego.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Dlatego właśnie Volt a nie jakieś inne "Chińczyki" ...
    Sprawdź, gdzie podałem linka. To urządzenie kupujesz od firmy w Polsce. Kodeks cywilny - rękojmia. Chociaż zawsze jest jakieś ryzyko, że po sądach trzeba się będzie szlajać.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Cała moja "elektrownia" mieści się w garażu na podwórku i raczej bunkier nie będzie potrzebny, rozumiem że ta chińska hybryda to posiada bezszelestne wentylatory i polecasz zamontować na ścianie w salonie...
    Dzięki.
    Nie nie polecam montażu w salonie.
    Napisz na koniec tyko jakie masz te ładowarki.
    To wszystko.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Są też inne mniejsze. To był przykład o na aku 48V. To ty wpadłeś ze swoim do porównania. Oczywiście to nie tylko to chodzi.
    Kolejny przykład. Mam amorficzne (wysokonapięciowe) do off-grida. Takie były wtedy dostępne na moja kieszeń. Wiesz ile musiałem kabli "spuścić" z dachu, żeby się do tego sprzętu dostosować. Dlatego m. in. pytałem jaki to konkretnie model używasz.

    To ty wolałeś. Zresztą koszt dużo większy za te 3 szt i te ładowarki. Czasami nawet 1,5 szt. za to kupisz w zależności od modelu. Napiszesz jakie masz te ładowarki?

    Bawiłem się nim wystarczająco długo. Dlatego omijam ten sprzęt szerokim łukiem. To jest moja opinia.

    Dostała niechcący napięcie sieciowe? Tzn jakie i jak? Tak konkretnie. Zresztą nieważne, bo to nic nowego.

    Sprawdź, gdzie podałem linka. To urządzenie kupujesz od firmy w Polsce. Kodeks cywilny - rękojmia. Chociaż zawsze jest jakieś ryzyko, że po sądach trzeba się będzie szlajać.

    Dzięki.
    Nie nie polecam montażu w salonie.
    Napisz na koniec tyko jakie masz te ładowarki.
    To wszystko.
    Dla przypomnienia to ty napisałeś że Volt to złom...( Volt Polska to marka a nie model konkretnego urządzenia...)
    Ja nie wpadłem niczego porównywać...

    To że źle dobrałeś urządzenie i inne elementy układu to chyba nie jest wina danej marki...?

    Nie do końca wolałem ale taka jest bardziej konieczność przy trójfazowej instalacji...
    Jedna wielka przetwornica i znacze obciążenia zbiorowe na jednej fazie będą wywalały bezpieczniki przy pracy na sieci...
    Jedną przetwornicą 5kW niewiele zdziałasz w normalnie użytkowanym domu a taka 10kW to powodzenia na jednej fazie...

    Nie wiem co cie tak dziwi w tych awariach...?
    Czy to takie trudne podać fazę z sieci energetycznej na wyjście przetwornicy kiedy przerabiasz instalację domową tak aby część chodziła na sieci a część na przetwornicy...?

    Ładowarki nie wiem jakie...?
    Czerwone... 40A...
    Działają i mają zakres napięć jaki wymagają pakiety li - ion a także po trzy panele w stringu...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200922_191136.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	448380
    I tak naprawdę to nawet nie wiemy jaki to model "złomu" posiadałeś...?
    I co on zasilał...?
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 22-09-2020 o 18:45
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Dla przypomnienia to ty napisałeś że Volt to złom...( Volt Polska to marka a nie model konkretnego urządzenia...)
    Ja nie wpadłem niczego porównywać...
    Dla przypomnienia napisałem tak
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Podałes przykład największego złomu jaki jest. ....
    Wątek nie jest długi i możesz sobie wrócić i dokładnie przeczytać do czego to było. Nie będę pytał po co wpadłeś.

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    To że źle dobrałeś urządzenie i inne elementy układu to chyba nie jest wina danej marki...?
    Ty tak to czytasz co jest w postach?
    Jakie elementy układu? Akumulatory?
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Nie do końca wolałem ale taka jest bardziej konieczność przy trójfazowej instalacji...
    Jedna wielka przetwornica i znacze obciążenia zbiorowe na jednej fazie będą wywalały bezpieczniki przy pracy na sieci...
    Jedną przetwornicą 5kW niewiele zdziałasz w normalnie użytkowanym domu a taka 10kW to powodzenia na jednej fazie...
    Działa Ci to jako F3 z odpowiedni przesunięciem sinusa w każdej fazie?
    Serio wywala. Ja tak wolę. Przyłącze z ZE mam 16kW. Podasz taką off/grid na 10kW?
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Nie wiem co cie tak dziwi w tych awariach...?
    Czy to takie trudne podać fazę z sieci energetycznej na wyjście przetwornicy kiedy przerabiasz instalację domową tak aby część chodziła na sieci a część na przetwornicy...?
    No dziwi mnie. Tam jest wejście i pod wyjście podpinasz urządzenia.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ładowarki nie wiem jakie...?
    Czerwone... 40A...
    Działają i mają zakres napięć jaki wymagają pakiety li - ion a także po trzy panele w stringu...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200922_191136.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	448380
    Chińczyk?
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    I tak naprawdę to nawet nie wiemy jaki to model "złomu" posiadałeś...?
    I co on zasilał...?
    Sinus Pro 3000S 2100W/3000 VA. Ta z ładowarką solarną. Miał zasilać dwa urządzenia 160W i 900W. To co miał zasilać to jedne kwestia, a inna to jego działanie np. bypassu, piski urządzeń itp itd. Aha no i mam ups APC 2100W/3000VA takiego w wersji rack. Takie same parametry. Różnica? Hmm.
    Z mojej strony EOT. Dalej i tak nie ma sensu.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Dla przypomnienia napisałem tak

    Wątek nie jest długi i możesz sobie wrócić i dokładnie przeczytać do czego to było. Nie będę pytał po co wpadłeś.


    Ty tak to czytasz co jest w postach?
    Jakie elementy układu? Akumulatory?

    Działa Ci to jako F3 z odpowiedni przesunięciem sinusa w każdej fazie?
    Serio wywala. Ja tak wolę. Przyłącze z ZE mam 16kW. Podasz taką off/grid na 10kW?

    No dziwi mnie. Tam jest wejście i pod wyjście podpinasz urządzenia.

    Chińczyk?

    Sinus Pro 3000S 2100W/3000 VA. Ta z ładowarką solarną. Miał zasilać dwa urządzenia 160W i 900W. To co miał zasilać to jedne kwestia, a inna to jego działanie np. bypassu, piski urządzeń itp itd. Aha no i mam ups APC 2100W/3000VA takiego w wersji rack. Takie same parametry. Różnica? Hmm.
    Z mojej strony EOT. Dalej i tak nie ma sensu.
    .....
    Zrobiłeś instalację" nogami" i masz pretensję do całego świata...

    Interpretujesz wszystko tak jak ci wygodnie i tak aby zawsze" twoje" było na wierzchu więc tak jak piszesz dalsza dyskusja nie ma sensu bo to jak ze ślepym o kolorach...

    Tak swoją drogą mam sinus pro 3000s która obecnie służy mi jako tester do pakietów a przez ostatnie dwa lata służyła jako zasilacz części domu typu oświetlenie, telewizja, lodówka,wentylacja i ciężko było się do niej przyczepić...
    Mówisz że ładowarka do doopy...
    To trzeba było do niej podłączyć 3 kWp fotowoltaiki i akumulatory o takiej pojemności aby miała gdzie"pchać" tą energię...
    "Przerabiałem" swego czasu akumulatory kwasowe jako magazyn i dziękuję nie skorzystam więcej...
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-09-2020 o 12:47 Powód: Zbędny komentarz.
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    To trzeba było do niej podłączyć 3 kWp fotowoltaiki i akumulatory o takiej pojemności aby miała gdzie"pchać" tą energię...
    2,5kWp amorfy i 16 szt 92Ah PowerSafe.
    Pchać szczególnie w grudni.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-09-2020 o 12:48
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony