dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 159

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Tom jeśli ktoś (odpukać w niemalowane drewno) znajdzie się po covid`zie po tamtej stronie to będzie mu raczej obojętne.
    Zgadzam się z Tobą - za dużo tu o "zarazie".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem trzeba się zacząć martwić deklaracjami składanymi przez dostawców energii, zwłaszcza Tauron głośno mówi o zmianach w sposobach rozliczania i Chcą mniej korzystnych opustów i rozliczeń kwartalnych, a nie rocznych. Na południu Polski gdzie powstało najwięcej instalacji PV jest problem ze stabilizacją sieci. Tauron potrzebuje kilkanaście miliardów złotych na modernizacje sieci na inteligentną i na budowę magazynów energii. Niestety szybko tego nie zrobią więc koszty magazynów energii poniosą klienci, lub będą tracić prąd ze swoich instalacji ! Warto zerknąć, tu więcej o opłacalności fotowoltaiki https://www.youtube.com/watch?v=JkOiOFwBi6w

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak się klaruje sytuacja w nowym roku z opłacalnością ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jak się klaruje sytuacja w nowym roku z opłacalnością ?
    Skoro coraz częściej pojawiają się artykuły mówiące, że prosumenci "POTRZEBUJĄ" swoich magazynów energii...to może być różnie

    https://biznes.interia.pl/gospodarka...ii,nId,4298648

    Mój prąd mój magazyn czyli dodamy do magazynu 15k a ty dodasz drugie tyle...i sieci nie trzeba będzie remontować
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 23-02-2021 o 22:59
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Skoro coraz częściej pojawiają się artykuły mówiące, że prosumenci "POTRZEBUJĄ" swoich magazynów energii...to może być różnie
    A tymczasem niektórym pyknął kolejny rok ze złomem na dachu... Kurczę, brzmię jak naganiacz na krypto, kto nie kupił, ten przegrał życie
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  6. #6

    Domyślnie

    Na krypto mam wywalone. Co z tego że bit kosztuje no właśnie nie wiem bo nie sprawdzam 200000 zł (wybacz sprawdziłem spadł na 170000zł - w momencie A co mi z tego za zakupy w sklepie tym zapłacę? Czy przeleje jako rachunek za wode i śmieci.U mnie już 6 rok pyknął ze złomem i ten złom nadal daje radę pytanie jak te karty graficzne do kopania po 6 latach będą działały hehhee. Wsio będzie już dawno na śmietniku.
    Pokażę Ci mój portfel z miliardem ETH i co z tym zrobię? Na FB wystawię że mam wirtualne miliard ETH, laski na to lecą jak na traktor z klimą w cenie BMW?
    A może jak zrobię zdjęcie 1kg zioła to będzie wykazywało wartość "milicyjną" 50zł/gr. to będę miał 50000 zł? Czy nadal będę miał tylko zdjęcie?
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 23-02-2021 o 20:01
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Na krypto mam wywalone. Co z tego że bit kosztuje no właśnie nie wiem bo nie sprawdzam 200000 zł (wybacz sprawdziłem spadł na 170000zł - w momencie A co mi z tego za zakupy w sklepie tym zapłacę? Czy przeleje jako rachunek za wode i śmieci.
    Oczywiście, ze możesz tym zapłacić w sklepie. To tylko trochę bardziej skomplikowane niż normalnie.
    Zakładasz konto w serwisie X. Przechodzisz weryfikacje i zamawiasz kartę - tak samo jak zakładanie konta i karty w banku. Kartę masz połączoną z twoim kontem, na którym możesz mieć BTC,ETH i jeszcze kilka innych kryptowalut. Krypto zamieniasz na FIAT(USD,EUR), dodajesz do karty i kartą normalnie płacisz w sklepie za każde zakupy.
    Tak samo możesz wymienić w kantorze stacjonarnym lub internetowym z krypto na PLN. Oczywiście, za rok trzeba wypełnić PIT38.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    U mnie już 6 rok pyknął ze złomem i ten złom nadal daje radę pytanie jak te karty graficzne do kopania po 6 latach będą działały hehhee. Wsio będzie już dawno na śmietniku.
    Jak długo ci się spłacał ten twój "złom"?

    karty graficzne które kupiłem w sierpniu'20 spłaciły się gdzieś w okolicy stycznia, do tego dzisiaj są warte ponad 2 razy tyle, niż wtedy kiedy je kupowałem. Możesz to samo powiedzieć o swoim "złomie"?
    Karty sie dawno zwróciły i dalej świetnie zarabiają
    https://whattomine.com/coins/151-eth...mmit=Calculate
    przyjąłem koszt zestawu 10000zł - 5x5700XT+pozostałe graty (karty kupowałem po 1600zł nówki, pozostałe bebechy też wtedy jeszcze bardzo tanio) Jak nie wierzysz, to sprawdz ile teraz kosztują 5700XT - bez róznicy jaki model
    Co do śmietnika - wszystko zależy jak kto eksploatuje swój sprzęt. Jak po 2 latach wymienisz pastę i przesmarujesz wiatraki to będzie dalej działać bez problemu. Pod warunkiem, ze nie katujesz sprzętu w ekstremalnych warunkach.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #8

    Domyślnie

    Aha, zapomniałeś o drobnym detalu napisać - spadł w momencie z 200000 na 170000, ale jeszcze 2 miesiące temu był po ile?
    no własnie...taka drobnostka
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony