dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 159
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    W sumie przy dużej auto konsumpcji na poziomie 40% te 3 miesiące rozliczeniowe nie będą takie złe, produkcję lipcową trzeba zużyć do końca października , sierpniową do końca listopada, a wrześniową do końca grudnia jak dla mnie pasuje i tak to zużyję, według mnie nie ma co histeryzować mam niecałe 4 kwp, i zużycie prognozowane podobne, więc jeżeli ktoś ma PC i 2x większe PV to będzie bardzo podobnie. W PGE od bieżącego zużycia odejmowane są uzyski z magazynu od najstarszych do najnowszych.

  2. #102

    Domyślnie

    A w marcu skąd weźmiesz prąd ze stycznia Co naleciało prawie nic
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    BTW PC zakłada się po to aby oszczędzać prąd a nie zwiększać jego zużycie.
    Nie zawsze. Czasami się zakłada, bo nie ma się ochoty grzać węglem/gazem.
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Poza tym duże instalacje mają dobry uzysk w zimie w ciągu dnia spokojnie dają 1 do 2 kw , wystarczy dobra taryfa g12 (w) i w nocy mamy tanio w dzień za darmo wystarczy podgrzać do 6 rano i potem od 9 do 15 , znowu przerwa do 22 i przy wodnych podłogówkach dom nie ochłodzi się przy aktualnych zimach.
    Eeeee... A co ma podłogówka do ochładzania? Jak masz dobre ocieplenie, to możesz możesz nawet grzać wyłącznie w taniej taryfie (z 2h okienkiem w ciągu dnia) i będzie komfort. Jak masz kiepskie ocieplenie, to i komfort siada i nie ma znaczenia, czy w podłodze masz kable, wodę czy na ścianach grzejniki.

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest tylko jedna kwestia na minus te instalacje się nie zwrócą, ale rachunki będą na dobrym poziomie w stosunku do innych wydatków oraz ogrzewania innymi dozwolonymi rodzajami źródeł ciepła.
    ??? Nie ogarniam. Jak można rozpatrywać kwestię instalacji grzewczej rozpatrywać w kategoriach zwrotu z inwestycji w nowym domu. WTF? Instalacja grzewcza ma grzać i zapewniać mi komfort, a nie zwracać się. Tak samo kostka przed domem ma mi pozwolić postawić samochód na twardym podłożu, a nie w błocie, a ogrodzenie ma zapobiegać obsrywaniu mojej działki przez psy. Jakbym robił flipa, czy budował dom na sprzedaż, to mogę to (żródło ogrzewania/kostkę/ogrodzenie) rozpatrywać w kategoriach inwestycji i sprawdzać jaki będzie miało wpływ na ROE/ROI, ale na litość boską nie w domu, w którym mieszkam...
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    W PGE od bieżącego zużycia odejmowane są uzyski z magazynu od najstarszych do najnowszych.
    No właśnie nie. Proporcjonalnie, a to zasadnicza różnica w sposobie rozliczania.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    No bez żartów. Rozżalony prezes w mediach to jeszcze nie zmiana prawa. To dopiero badanie nastrojów
    A jako księgowy powinieneś wiedzieć, że matematykę każdy ma swoją. I jakbym się miał przejmować każdym komentarzem, że inwestując w złoto/etfy/nieruchomości/obligacje/akcje/cokolwiek innego, jestem łosiem albo głupkiem, to już dawno powinienem być strzępkiem nerwów. Sąsiadowi, co kupił w zeszłym miesiącu samochód z salonu, podczas cotygodniowej posiadówie przy piwie znajomi powiedzieli, że chyba na łeb upadł. A obiektywnie patrząc na jego sytuację, to była bardzo dobra decyzja. Tylko do obiektywnego spojrzenia trzeba coś więcej, niż przekonanie, że samochód po wyjeździe z salonu traci 20% wartości.
    Jako emerytowany księgowy wiem co powinienem kiedyś teraz mam wolne, btw nienawidziłem matematyki dlatego wybrałem ten zawód.

    Co do kwestii niuogulniania to się zgadzam, nie nawiedzę stwierdzenie bo wszyscy się nie mylą, no własnie się mylą dlatego na świcie ludzi zamożnych jest bardzo mało a reszta jest niemądra i biedna, bo robią to samo co wszyscy i spodziewają się innych lepszych efektów a jest do definicja szaleństwa jak napisał Einstein.

    Co do obiektywizmu to niestety unosze się jak osoby głupie nie są w stanie w jednym zdaniu uzasadnić swojej decyzji, to świadczy o ich bezmyślności. Pytanie dlaczego jest podstawą człowieczeństwa inczej byśmy siedzieli na palmie i rzucali się bananami a nie na FM byli banowani przez moderatorów

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    No właśnie nie. Proporcjonalnie, a to zasadnicza różnica w sposobie rozliczania.
    Nie rozumiem tego nie

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Nie zawsze. Czasami się zakłada, bo nie ma się ochoty grzać węglem/gazem.

    Eeeee... A co ma podłogówka do ochładzania? Jak masz dobre ocieplenie, to możesz możesz nawet grzać wyłącznie w taniej taryfie (z 2h okienkiem w ciągu dnia) i będzie komfort. Jak masz kiepskie ocieplenie, to i komfort siada i nie ma znaczenia, czy w podłodze masz kable, wodę czy na ścianach grzejniki.


    ??? Nie ogarniam. Jak można rozpatrywać kwestię instalacji grzewczej rozpatrywać w kategoriach zwrotu z inwestycji w nowym domu. WTF? Instalacja grzewcza ma grzać i zapewniać mi komfort, a nie zwracać się. Tak samo kostka przed domem ma mi pozwolić postawić samochód na twardym podłożu, a nie w błocie, a ogrodzenie ma zapobiegać obsrywaniu mojej działki przez psy. Jakbym robił flipa, czy budował dom na sprzedaż, to mogę to (żródło ogrzewania/kostkę/ogrodzenie) rozpatrywać w kategoriach inwestycji i sprawdzać jaki będzie miało wpływ na ROE/ROI, ale na litość boską nie w domu, w którym mieszkam...
    Słowo zwrot może nie jest najfortunniejsze to masz rację, można to określić inaczej jako wybór korzystniejszego wariantu ogrzewania pod względem inwestycyjnym i eksploatacyjnym.

    Masz rację ja ogrzewałem przez 17 lat prądem teraz mam klimę i PC cwu i z mojego punktu widzenia PC oszczędzają prąd ale dla kogoś co miał kopciucha nie , choć mam też trochę racji bo węgiel nie jest za darmo i po prostu po montażu PC płacą za prąd zamiast za węgiel. Może i nawet mniej.

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Pomyśl trochę zanim coś napiszesz.
    Ludzie przechodzą z węgla na pompy ciepła nie po to żeby oszczędzać EE.
    Ty również pomyśl zanim zaczniesz na kogoś jechać nie mając argumentów. Zamiast wydawać kilka tysięcy za ekosyf do kopciuchów "ludzie" zużyją to samo lub raczej mniej na prąd, nie było by to problemem gdyby PC były w normalnych cenach.

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No rzeczywiście, Twoje argumenty powalają.
    Argumentów zabrakło odnośnie zużycia EE to się znalazł inny, cena.
    Może tobie, Podejście do zużycia prądu z PV to takie trochę , jak w powiedzeniu :"dopadnięcie jak małpa do kitu.." jak widać sytuacja jest dynamiczna i nieoszczędzanie prądu po zrezygnowaniu z węgla jest mało praktyczne w kontekście przewidywanych zmian sposobu rozliczania prądu odprowadzonego do sieci z PV.
    Reasumując jak jest za darmo to ok, ale trzeba mieć pole manewru jak nie będzie za darmo. I tutaj 10 kwp instalacje mogą się okazać stratą jeżeli te zmiany nastąpią szybko np w ciągu 2-3 lat. Dlatego dla mnie granicznym okresem zwrotu maksymalnym było 5 lat, o co koledzy forumowicze się mnie czepiali dlaczego nie 10 lat? a no właśnie dlatego.

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A w marcu skąd weźmiesz prąd ze stycznia Co naleciało prawie nic
    W marcu to nie problem z auto konsumpcji , jedynie styczeń i luty będzie bardzo słaby.

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Człeku, o czym Ty piszesz.
    Zareagowałem na Twoje stwierdzenie że:

    "BTW PC zakłada się po to aby oszczędzać prąd a nie zwiększać jego zużycie."

    Ktoś kto przeszedł z węgla na PC zwiększył swoje zużycie EE.

    Ale Ty widzisz tylko swój koniec nosa i reszty nie zauważasz.
    Przecież ci odpisałem w kolejnym wpisie zamiast hejtować przeczytaj ze zrozumieniem "Może tobie, Podejście do zużycia prądu z PV to takie trochę , jak w powiedzeniu :"dopadnięcie jak małpa do kitu.." jak widać sytuacja jest dynamiczna i nieoszczędzanie prądu po zrezygnowaniu z węgla jest mało praktyczne w kontekście przewidywanych zmian sposobu rozliczania prądu odprowadzonego do sieci z PV.
    Reasumując jak jest za darmo to ok, ale trzeba mieć pole manewru jak nie będzie za darmo. I tutaj 10 kwp instalacje mogą się okazać stratą jeżeli te zmiany nastąpią szybko np w ciągu 2-3 lat. Dlatego dla mnie granicznym okresem zwrotu maksymalnym było 5 lat, o co koledzy forumowicze się mnie czepiali dlaczego nie 10 lat? a no właśnie dlatego."

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pot...cYjztqz3g39o3w

    No jak skrócą okres magazynowania do 3 miesięcy to będzie koniec
    To co się stanie czas zwrotu się wydłuży i tyle . Jak ktoś grzałek nawalił i paneli a dotego durszlak to ma problem.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Wiesz że jest coś takiego jak umowa, i jak ktoś podpisał umowę z ZE na 15 lat, to gdzie widzisz problem z 10 letnim zwrotem?
    Tak bo warunki w umowie nie są stałe.

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jakie warunki nie są stałe?
    Określone w umowie.

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jakie?
    Przeczytaj sobie w swojej umowie nie wiem z kim masz zawartą. W żadnej umowie nie ma wszystkich warunków niezmiennych przez okres jej trwania zwłaszcza przez 15 lat. Przykładem są opłaty, tabele można zmienić w każdej chwili.

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Rozumiem że to Twoje stanowisko wynika z tego że przeczytałeś swoją umowę.
    Podaj te zapisy ze swojej umowy.

    Ja wiem co mam w swojej umowie i nie ma tam możliwości arbitralnej zmiany zapisów umowy przez ZE.
    Podaj swoją z ciekawością i pewno zazdrością się zapoznam.

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To co się stanie czas zwrotu się wydłuży i tyle . Jak ktoś grzałek nawalił i paneli a dotego durszlak to ma problem.
    No masz rację, jednak to dotyczy tych którzy zakupili 10 kwp instalacje lub podobnej mocy, płacąc za to od 30 do 50k po to żeby mieć oplaty za prąd 250 zł /rok, a teraz wychodzi na to że to się nie uda i trzeba będzie płacić i/lub oszczędzać.

    Sam miałem wyrzuty ze nie założyłem 1 kwp więcej choć kosztowałoby mnie to bardzo dużo bo mam miejsce tylko na 14 paneli, ale zakupiłem klimatyzator bo wyszło 3 razy taniej i jak widać bez względu na źródło prądu będę miał zdecydowanie niższe zużycie.

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    To Ty twierdzisz że coś w umowie jest. Więc to pokaż.
    Jak ja Ci mam pokazać coś czego niema w mojej umowie.
    Ty też twierdzisz że masz umowę o niezmiennych warunkach.

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    I co z tego?
    To Ty twierdzisz że w Twojej umowie są zapisy które pozwalają na zmianę umowy.
    Pokaż je i przestań kluczyć.
    Jak dzieci.
    Każdą umowę można zmienić, bez względu na to jakie są jej zapisy. A jak się nie zgadzasz na nowe warunki to ci ją wypowiedzą. Umowa na czas nieokreślony nie jest na zawsze. Można ją wypowiedzieć.

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    I co z tego?
    To Ty twierdzisz że w Twojej umowie są zapisy które pozwalają na zmianę umowy.
    Pokaż je i przestań kluczyć.
    Możesz sobie kazać ale nie mnie.

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony