dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 118 z 118
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    jakis niski wjazd do tego garażu - 1800?
    jeśli jestes spawaczem to pewnie zrobisz sobie taka bramę

  2. #102
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcel0028

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Widziałem dziś oryginalną bramę Normstahl i faktycznie ciężko będzie ją wykonać ponieważ rolka mechanizmu podnoszenia jeździ po specjalnym profilu prawdopodobnie produkowanym przez Normstahl a u mnie wlaśnie ze względu na bardzo niski garaż wchodzi w grę tylko brama bez prowadnic sufitowych.
    Wiec nie zostaje mi nic innego jak serdecznie podziękować za pomoc zamknąć post i pójść zamówić bramę

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    U mnie przewidziane są dwie więc wybiorę tańszą ofertę
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  4. #104

    Domyślnie

    jestem użytkownikiem bramy uchylnej Normstahl G30 Line 2400x2125 brąz + siłownik Ultra S. Zapłaciłem w 2006r 3300zł brutto za całość. Całość działa bez zarzutu do chwili obecnej. Ostatniej zimy jednak (-30C) od strony wewnętrznej na bramie występował szron. Ale wydaje mi sie że przy takiej temperaturze, to wszystkie bramy tak miały. Brama pracuje w miare cicho. Pojawiają się po pewnym czasie różne szmery i zgrzyty, natomiast zgłaszam serwis raz na rok (200zł) celem przegladu i utrzymania gwaracji. Po oczyszczeniu i nasmarowaniu brama chodzi jak nowa (wiadomo, zanieczyszczenia, piach, itp) Ogólnie jestem zadowolony.
    DaroR
    Nasz "Dom w Bluszczu 2" na stonach Pracowni Projektowej ARCHON
    http://www.archon.pl/gallery/pictures/389

  5. #105

    Domyślnie

    Brama Wiśniowski, nigdy więcej, złom i brak serwisu.

    W Gorzowie Wlkp. przy 9 Maja mamy w bloku nową bramę garażową z firmy Wiśniowski Typ SM MakroPro podnoszoną elektrycznie. To, że jest trochę tańsza od Normstahl czy Hörmann, to nie ma znaczenia. Poprostu często się psuje, a przy ręcznym podnoszeniu można dostać muskuły Pudziana, no i oczywiście bąble na rękach. W styczniu br. była zepsuta przez trzy tygodnie, podczas tych dużych mrozów garaż był otwarty cały czas. W tej chwili podnosi się, ale sygnalizacja świetlna w ogóle nie działa. Jeżeli będziecie chcieli dostać instrukcję obsługi, to zapomnijcie. My czekamy na nią już prawie rok!!! Kontakt z osobami odpowiedzialnymi w firmie Wisniowski, tj Panami Jan Łosak czy Cezary Zdanowski zanim się zacznie, to się skończy, oni po prostu olewają klienta, który już kupił bramę.
    Reklamacji firma Wiśniowski prostu nie przyjmuje, a na pisma czy Emaile nie odpowiada.
    Lepiej kupić droższą bramę, ale taką, która działa no i serwis jest ok.
    [email protected]

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał schneider Zobacz post
    Jeżeli będziecie chcieli dostać instrukcję obsługi, to zapomnijcie. My czekamy na nią już prawie rok!!!
    instrukcję mogę wysłać Ci na priva - PDF

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał schneider Zobacz post
    Brama Wiśniowski, nigdy więcej, złom i brak serwisu.

    W Gorzowie Wlkp. przy 9 Maja mamy w bloku nową bramę garażową z firmy Wiśniowski Typ SM MakroPro podnoszoną elektrycznie. To, że jest trochę tańsza od Normstahl czy Hörmann, to nie ma znaczenia. Poprostu często się psuje, a przy ręcznym podnoszeniu można dostać muskuły Pudziana, no i oczywiście bąble na rękach. W styczniu br. była zepsuta przez trzy tygodnie, podczas tych dużych mrozów garaż był otwarty cały czas. W tej chwili podnosi się, ale sygnalizacja świetlna w ogóle nie działa. Jeżeli będziecie chcieli dostać instrukcję obsługi, to zapomnijcie. My czekamy na nią już prawie rok!!! Kontakt z osobami odpowiedzialnymi w firmie Wisniowski, tj Panami Jan Łosak czy Cezary Zdanowski zanim się zacznie, to się skończy, oni po prostu olewają klienta, który już kupił bramę.
    Reklamacji firma Wiśniowski prostu nie przyjmuje, a na pisma czy Emaile nie odpowiada.
    Lepiej kupić droższą bramę, ale taką, która działa no i serwis jest ok.
    [email protected]
    Szanowni Państwo,
    Jestem pracownikiem Działu Serwisu Firmy WIŚNIOWSKI i chciałbym ustosunkować się do treści postu zamieszczonego na forum przez schnaidera
    Brama segmentowa WIŚNIOWSKI funkcjonująca w Gorzowie Wlkp. przy ul. 9 Maja została zamontowana przez jednego z naszych lokalnych Sprzedawców w 2006r. W ramach obsługi gwarancyjnej w lutym 2008r. sprawdziliśmy funkcjonowanie bramy i dokonaliśmy bezpłatnej wymiany żarówek w sygnalizatorach. W lipcu 2009r. otrzymaliśmy zlecenie wymiany uszkodzonej w sposób mechaniczny jednej z prowadnic pionowych. Naprawa została wykonana w uzgodnionym terminie, a prawidłowe działanie bramy potwierdziła osoba odbierająca prace montażowe. W styczniu 2010r. ekipa serwisowa wykonała kompleksowy przegląd bramy, w wyniku czego wymieniono elementy o dużym stopniu zużycia, co spotkało się z aprobatą osób zarządzających budynkiem pod wymienianym adresem w Gorzowie Wlkp.
    Podsumowując powyższe informacje stwierdzam, że:
    - firma WIŚNIOWSKI poza wymienionymi okolicznościami nie była informowana w jakikolwiek sposób o nieprawidłowej pracy bramy, a tym bardziej o jej „częstych awariach”;
    - brama jest wyposażona w układ awaryjnego otwierania, korzystanie z którego jest łatwe i nie wymaga użycia nadzwyczajnej siły;
    - Instrukcja Obsługi i Montażu nie jest dokumentem o charakterze poufnym, jest dołączana do każdego wyrobu, można ją otrzymać drogą pocztową lub elektroniczną; jednak takiego zapytania ze strony autora postu nie otrzymaliśmy.
    Wobec zarzutów o nie przyjmowaniu reklamacji bądź nie odpowiadaniu na e-maile pozwolę sobie stwierdzić, że nie przystają one do rzeczywistości. Przykre jest to, że osoba schowana za nickiem zdobywa się na forum na pomówienia, które w łatwy sposób dyskredytują wysiłki wielu osób pracujących na dobre imię firmy WIŚNIOWSKI. Nie są nam znane przyczyny, które kierują autorem postu do tego stopnia, że powielił swój wpis na wielu forach budowlanych. Rozumiem, że środowisko sieci www jest dobrym miejscem, w którym każdy ma prawo do wyrażenia swoich opinii i ocen. Szkoda tylko, że jest również miejscem podawania nieprawdziwych informacji…
    Ostatnio edytowane przez zawodowiec ; 27-04-2010 o 13:42

  8. #108

    Domyślnie

    Szanowny Panie, bardzo się cieszę z Pańskiej odpowiedzi, gdyż od ponad roku z firmy Wisniowski nie dostałem żadnej odpowiedzi, ani Emailem ani na forum.
    Niestety, ale wątpię, że jest Pan pracownikiem Serwisu Firmy Wiśniowski, gdyż wypisuje Pan nieprawdę, a poza tym występuje Pan anonimowo. Każdy Serwisant renomowanej firmy podpisałby się pod swoim Postem, chociażby ze względów reklamowych. Albo Pan tam nie pracuje, albo wstydzi się Pan wyrobów tej firmy.
    To co Pan pisze jest nieprawdą,
    - brama nie mogła być zainstalowana w 2006 roku, gdyż blok został zbudowany w 2007 roku,
    i w grudniu 2007 oddany do eksploatacji.
    - brama ma napęd po lewej stronie (patrząc od wewnątrz) i łańcuch koliduje z wjeżdżającym
    samochodem. Ja rozumię, że tak została zamówiona przez inwestora, ale tylu fachowców ją
    montowało i naprawiało, że ktoś powinien to zauważyć i przełożyć napęd lub go wymienić.
    (co wskazuje na to, że serwisanci byli nie fachowcami lub olewali klienta)
    - wielokrotnie pisałem Emaile do Firmy pod adresami [email protected] oraz
    [email protected] , od ponad roku nie mam na nie odpowiedzi, chociaż
    chciałem tylko otrzymać elektroniczną instrukcję obsługi tejże bramy. W tym miejscu nie
    rozumiem Pańskiego stwierdzenia o braku korespondencji z mojej strony Przecież
    wielokrotnie pisałem do ww osób, gdybym miał Pńskiego Emaila, to przesłał bym Pany
    kopie moich pism, ale skoro ukrywa Pan się pod Nickiem, jest to niemożliwe.
    - w Pańskiej wypowiedzi, sam Pan przyznał, że kilkukrotnie dokonaliście poważnych
    napraw tej bramy. Jakość jej jest na tym samym poziomie co i Pańska odpowiedź jak i
    dbałość firmy o klienta.
    - Kilka dni temu sąsiadowi przy wjeżdżaniu opadła ta sławetna brama na samochód i
    uszkodziła lakier. Dobrze by było, aby Pan ujawnił swój adres, na który mógłby on
    przesłać rachunek za naprawę tych uszkodzeń.
    - jeżeli przeglądał Pan inne fora budowlane, to musiał Pan czytać także inne sygnały ludzi
    rozczarowanych firmą Wiśniowski, których jest więcej. Dlatego też radzę wziąć się do
    roboty i poprawić jakość wyrobów jak i serwis.
    - byłoby lepiej dla firmy, gdybyście Państwo mniej energii poświęcali na pisanie postów, a
    więcej na jakość Waszych wyrobów i na obsługę klienta.
    - poza tym nie jestem schowany za Nickiem, (tak jak Pan) tylko podpisałem się imieniem i
    nazwiskiem, oraz podałem swój adres Emailowy. Radzę szybko pójść do okulisty, Panie
    „ZAWODOWIEC”
    Z poważaniem
    [email protected]

  9. #109

    Domyślnie

    Z ostatniej chwili; wczoraj otrzymałem od "Skrzynka Serwis" <[email protected]>" kompletną DTRkę 36 stron.
    Dzięki

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie



    mam wyceny 2 szt wym 2500x2125 kolor orzech przetłoczenia M, model trend

    Wiśniowski - 7400
    Normstahl - 7768 /z obsługą rygli w razie braku prądu/
    Hormann - 8050
    Krispol - 8161

    Chyba zdecydujemy się na Normstahl-a

    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    do Normstahla dolicz koszt serwisu ok. 200zł/ wizyta.
    ale i tak bym w Twoim przypadku wybral Normstahla

  12. #112

    Domyślnie

    a w pozostałych serwis gratis? pewnie wszystkie firmy uzależniaja gwarancję od corocznych firmowych przeglądów

  13. #113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    do Normstahla dolicz koszt serwisu ok. 200zł/ wizyta.
    ale i tak bym w Twoim przypadku wybral Normstahla
    I chyba tak właśnie bedzię
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Mam G 60 Normstahl 5x2,25m segmentowy, G 60 TREND złoty dąb +napęd (dwa piloty), z montażem=6350zł
    gwarancja:
    2 lata na napęd
    10 lat na bramę

    Kupiona w firmie z Sieradza.
    Działa od 8 miesięcy, były dwie drobne korekty-regulacje. Żadnego problemu ze sprzedawcą - odbierają telefony - przyjeżdżają.
    Bramy polskie były niewiele tańsze, a jak mam do wyboru Poloneza i Volkswagena w tej samej cenie, to się nie zastanawiam.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  15. #115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    pantograf,
    to trafiłes na jakąś super promocję, bo ja mam wycene z Normstahla na brame 4500x2125 z 1 pilotem i monażem za 8tys.
    ale to dobrze, ze udaje sie kupic komuś dobry produkt w dobrej cenie.

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    ja mam wycene z Normstahla na brame 4500x2125 z 1 pilotem i monażem za 8tys
    Na pewno chodzi o G 60? Może wycenili ci typ EURO z jakimiś dodatkowymi bajerami ?

    Sprawdź ceny u Hormana
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    ostatecznie zdecydowalem sie na Hormanna za 6,5 tys z montazem i tym ich lepszym napedem

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie

    czy do uchylnej bramy Normstahla (bez prowadnic sufitowych) można kupić napęd innej firmy (np. nice, faac itd.) jeśli tak to bardzo bym prosił o link do takiego napędu.

    dostałem ofertę na bramę uchylną Normstahla 2320mm x 2035mm - 1300zł ocieplona w podstawom kolorze, to chyba b. dobra cena?.
    Planuje założyć do bramy wjazdowej 2 skrzydłowej napęd nice lub faac, gdyż napędy Normstahla do takich bram są strasznie drogie, a że chciałbym mieć jeden pilot do bramy i garażu, stad chęć założenia napędu innej firmy do bramy garażowej Normstahla

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony