dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 153 z 153
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ano dramat jak sie nie zna tekstu normy a sie wypowiada na jej temat. Mowa była o koniecznosci produkcji monobloków, poniewaz norma ogranicza wykorzystanie splitów ze wzgledu na kubaturę i rodzaj czynnika, a ktore zaleznosci i sposoby liczenia sa podane w tej normie. Widzę ze trudno Tobie to zrozumiec, nie ma sensu wiecej tłumaczyc.
    Nie o tym była mowa. Jak zwykle mieszasz. Masz linki do postów to sobie poczytaj. Moze zrozumiesz.
    Ale wiesz co ok niech ci będzie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    To sie dowiedziałeś. Zreszta nie po to on tutaj jest. Tylko czy nie można streścić co by nie kopiować. No ale to jeszcze trzeba umieć.
    No to stresc, przeciez tylko Ty to potrafisz, norme znasz, to takie streszczenie to zaden problem. Klaudiusz pyta to mozesz mu pomóc. Wpypominac o braku pomocy potrafisz, spróbuj w koncu sam pomóc.

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No to stresc, przeciez tylko Ty to potrafisz, norme znasz, to takie streszczenie to zaden problem. Klaudiusz pyta to mozesz mu pomóc. Wpypominac o braku pomocy potrafisz, spróbuj w koncu pomóc.
    Juz ci pisałem ze ta norma nie jest mi do niczego potrzebna. Ty masz. Nie chcesz pomoc. Nic nowego. Zawsze tak było.
    Najlepszego.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Juz ci pisałem ze ta norma nie jest mi do niczego potrzebna. Ty masz. Nie chcesz pomoc. Nic nowego. Zawsze tak było.
    Najlepszego.
    Zawsze mozesz podac przyklady Twojej pomocy, szukam ich ale nie mogę znalezc. Pomozesz?? Oprócz kreciej roboty i wyswiadczania niedzwiedziej przysługi dla tego forum to w zasadzie nie wiem po co tu jestes.

  5. #145

    Domyślnie

    Piernikiem gość wybielony i pochwalony . Nie ma to jak dobra współpraca.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #146

    Domyślnie

    No niestety od pewnego czasu coraz mniej można się dowiedzieć na tym forum
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zawsze mozesz podac przyklady Twojej pomocy, szukam ich ale nie mogę znalezc. Pomozesz?? Oprócz kreciej roboty i wyswiadczania niedzwiedziej przysługi dla tego forum to w zasadzie nie wiem po co tu jestes.
    Oj nie raz było. Nawet twój naganiacz i czopek, który wrzucił wczoraj post, nie pomógł (oczywiście nie chodzi o Łukasza). Kto wtedy chciał to wyciągnął odpowiednie wnioski. Może szukałem pomocy np w sprawie DZ, od prawdziwych fachowców i ją dostałem. Zresztą ja to "pikuś jestem". Nie mam żadnej profesji. Nie taki guru jak ty. Razem z Adamem macie ich 11. Jeszcze Yoda zrobi mi pompę ciepła taką co do 80C nawet 100C grzeje. No i żeby nie było, to nie mam nic do firmy, w której pracuje. Wręcz przeciwnie. Uważam, że robią tam świetną robotę i ich szanuję. Jak najwięcej takich inicjatyw. Sam gdyby kilka lat temu były warunki takie jak teraz brał bym w ciemno taką pompę. Jest ogromna różnica między nimi a tobą. Łapiesz?
    No a, że Yoda przesadził to inna kwestia.
    To tyle w tym temacie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No niestety od pewnego czasu coraz mniej można się dowiedzieć na tym forum
    Ja się dowiedziałem, że można zrobić pompę ciepła, która grzeje nawet 100C. Może i można, nie jestem "fachurą" od chłodnictwa, tylko niech jak ktoś to pokaże?
    No i się dowiedziałem, że inna taryfa jest lepsza niż to którą mam czyli G12W. "Guru" ma to tak musi być.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Oj nie raz było. .
    Podaj konkretne przyklady, zeby nie było ze nie rozumiesz, chodzi o konkretne przykłady Twojej pomocy dla innych uzytkowników forum. Nie interesuje mnie pomoc ktorą otrzymałes od innych uzytkowników. To czy jestes czy nie jestes fachurą nie ma nic do rzeczy. Moje posty wyszukujesz błyskawicznie, swoje wyszukasz jeszcze szybciej.
    czekam
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 15-09-2020 o 11:19

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Podaj konkretne przyklady, zeby nie było ze nie rozumiesz, chodzi o konkretne przykłady Twojej pomocy dla innych uzytkowników forum. Nie interesuje mnie pomoc ktorą otrzymałes od innych uzytkowników. To czy jestes czy nie jestes fachurą nie ma nic do rzeczy. Moje posty wyszukujesz błyskawicznie, swoje wyszukasz jeszcze szybciej.
    czekam

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Fajnie z tym kominkiem. Tutaj są prawie sami anty-kominkowcy. Taka moda na FM. Do tego dużo frustratów i leczą kompleksy.

    Jak nie masz 100% pokrycia z PV to bierz G12W. Zawsze wyjdzie taniej.
    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    W takim razie zacytuj to co trzeba.
    Napisz w jaki sposób wpłynie to na prosumenckie mikroinstalacje PV, a właściwie na kieszenie ich właścicieli.
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    W ustawie nie ma nic o prosumentach, więc w mojej opinii sprawa jest prosta. Zresztą niby dlaczego prosumenci mają być jakoś specjalnie traktowani.
    .Stawki opłaty mocowej dla odbiorców końcowych, októrych mowa wart.70ust.1pkt1, Prezes URE kalkuluje odrębnie w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię elektryczną w gospodarstwie domowym, zużywających rocznie:1)poniżej 500kWh energii elektrycznej;2)od 500kWh do 1200kWh energii elektrycznej;3)powyżej 1200kWh do 2800kWh energii elektrycznej;4)powyżej 2800kWh energii elektrycznej.
    Sprawo nie jest taka prosta. W ustawie jest wszystko opisane, są wzory i jak to przeczytasz i zrozumiesz, to będziesz wiedział dlaczego tak jest. Dodatkowa aukcje skończyły się dużo większymi kwotami niż to wcześniej przewidywano. Jedno jest prawie pewne, będzie drożej niż miło być.
    Wybacz, ale więcej mi się nie chce. Oczywiście pomija posty, w który prostowałem bzdury które pisałeś.
    Dziękuję.
    PS. No i jeszcze ta taryfa chyba sprzed dwóch dni.
    PS2. Część z twoich bzdur mam w ulubionych. Szkoda, że nie wszystkie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Wybacz, ale więcej mi się nie chce. Oczywiście pomija posty, w który prostowałem bzdury które pisałeś.
    Dziękuję.
    PS. No i jeszcze ta taryfa chyba sprzed dwóch dni.
    PS2. Część z twoich bzdur mam w ulubionych. Szkoda, że nie wszystkie.
    Bzdury to tylko twój wymysł. Ciekawe ze jak niby pomagasz to odsyłasz do ustawy aby ktos sam przeczytał. Gdy ja odsyłam do normy aby ją przeczytac aby zrozmiec, to twierdzsz ze nie chce pomóc. Filozofia i logika Kalego sie klania, juz nieraz to pisałem.

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Bzdury to tylko twój wymysł. Ciekawe ze jak niby pomagasz to odsyłasz do ustawy aby ktos sam przeczytał. Gdy ja odsyłam do normy aby ją przeczytac aby zrozmiec, to twierdzsz ze nie chce pomóc. Filozofia i logika Kalego sie klania, juz nieraz to pisałem.
    Człowieku litość. Odpisałem jaki ma wpływ dla prosumentów. Cytat z ustawy. Taki to ma wpływ. Dalsza wypowiedź dotyczyła konkretnych wzorów z opisem, chyba ze dwie strony , które są w ustawie. Sprawa jest skomplikowana i nie można tego policzyć na ten moment z wielu powodów. "Expercie".
    Wróć do jednego z postów na poprzedniej stronie i przeglądnij fragmenty twoich wypowiedzi. Dalej zobacz co odpisałeś Klaudiuszowy.
    Różnica jest ogromna. Jak nie rozumiesz to nic na to nie poradzę. Nie poprzebija się już bardzie, bo bardziej nie da rady.
    EOT. (na razie)
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #153

    Domyślnie

    Nie zaniżajcie prowokacjami tego (i innych forum).
    Piszecie "chyba" nie na temat o pompie do dwóch domów i nic to autorowi nie wniesie.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony