dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Exclamation Piekarnik pod zabudowę - brak wentylacji i gromadzenie się wody

    Mam w kuchni piekarnik pod zabudowę, a nad nim płytę indukcyjną. Wczoraj piekarnik był dosyć intensywnie użytkowany, a dziś rano zepsuła się płyta indukcyjna (wyświetla jakiś błąd zasilania). Jest na gwarancji więc chciałem ją podnieść żeby zczytać nr seryjny. Wyłączyłem prąd, podniosłem płytę i wyleciało z niej trochę wody : Zapewne zrobiło się zwarcie, tylko pytanie skąd wzięła się woda? Nigdzie nie rozlaliśmy wody, uszczelki pod płytą były nienaruszone, nie gotowaliśmy ostatnio nic na płycie, więc jedyne co przyszło mi do głowy to wina piekarnika. Piekarnik ma wylot powietrza z przodu ale dmucha dosyć słabo. Para wodna z piekarnika widocznie ucieka gdzieś z tyłu piekarnika i zapewne gromadzi się pod płytą indukcyjną - i w końcu zrobiło się zwarcie. Pytanie jak w takim razie to powinno wyglądać? Może brakuje tutaj jakiegoś odprowadzenia tej wilgoci, np do komina na podobnej zasadzie jak okap? A może w ogóle nie powinno się montować tego typu piekarników pod płytą?
    Ostatnio edytowane przez 5d684ccbd2 ; 07-09-2020 o 17:12

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam kolegę - nie spotkałem się z podobnym zjawiskiem, więc może być jakiś błąd , trzeba skorzystać z gwarancji. Z reguły piekarnik jest tak skonstruowany, że dmucha w tył, a płyta w dół i tył więc jeśli wszystko jest zamontowane zgodnie z instrukcją to jest na pewno dobrze i dostanie się wody/wilgoci do wnętrza płyty nie powinno mieć miejsca.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montaż płyty.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	447890
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Mam bardzo podobną sytuację. Piekarnik Siemens a nad nim z 5 cm wyżej Płyta indukcyjne w zabudowie. Użytkowane już z 15 lat i w ostatnich miesiącach zauważyłem że płyta indukcyjna się blokuje Okazało się, że po używaniu piekarnika dół płyty indukcyjnej jest bardzo zaparowany Sprawdziłem, wentylator na górze piekarnia działa, a powietrze nad drzwiczkami piekarnika tez wylatuje podczas użytkowania Skąd zatem nagle ta wilgoć nad piekarnikiem???
    Jezioro Śniardwy - najnowsza mapa batymetryczna
    Budowanie to szkoła kompromisów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony