dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Uszczelnienie okapu wokół tarasu

    Mam problem z tarasem, może ktoś będzie potrafił mi pomóc, albo podpowie gdzie szukać - dekarz odsyła mnie do glazurnika a glazurnik spaprał pracę...

    Robiliśmy remont tarasu na którym zbierała się woda i odchodziły płytki - stare zostały skute, został zrobiony spadek, wylewka i doszły nowe płytki. Wygląda że jest dobrze, woda spływa i nigdzie nie stoi, ale problem jest na krawędzi tarasu. Mamy tam "daszek" wystający na jakieś 15 cm dookoła. Między beton a płytki glazurnik włożył paski blachy, przykręcił do betonu. Ostatnie płytki dookoła tarasu są w części przyklejone klejem do glazury, a częściowo do tej blachy klejem Mamut. krawędź dookoła, miejsce styku blachy i gresu zrobił silikonem dekarskim kauczukowym. Tyle że ten silikon nie trzyma się gresu. Trochę wody sobie tamtędy wpływa pod płytkę, potem po betonie spływa na ścianę (styropian + klej, przygotowane do położenia struktury). Dekarz mówi że błędem było to że blacha pod płytką jest prosta, nie została wygięta na końcu pod płytką w górę. A glazurnik umywa ręce i mówi że na wiosnę może ten silikon położyć jeszcze raz...

    Skucie rzędu płytek dookoła tarasu i poprawienie tego z nowym glazurnikiem to ostateczność, może jest jakiś silny środek uszczelniający między gresem a blachą? Szczelina jest od 1 do 10 mm - daszek jest prosty a płytki mają zrobiony spadek. To musi być szczelne i elastyczne, możecie coś doradzić?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Czekanie do wiosny to błąd bo będzie po zawodach. Mróz może odsadzić płytki. Woda nie może wchodzić pod płytki tak nie może być, to trzeba poprawić teraz nie czekać do wiosny. Daj zdjęcie jak to wygląda, może koledzy z forum coś podpowiedzą jak to poprawić.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcia:




    https://ibb.co/W2xnw04
    https://ibb.co/74krq5x
    https://ibb.co/9p6Q1kx
    https://ibb.co/k3hczmp

    Glazurnik zastosował TYTAN Uszczelaniacz dekarski kauczkowy, a widzę że w serii są też mocniejsze uszczelaniacze - specjalistyczny i x-treme. Dekarz zgadywał że może by tak Parabond ale nie gwarantuje czy się sprawdzi...
    Ostatnio edytowane przez bj_bartek ; 17-12-2020 o 10:23

  4. #4

    Domyślnie

    Nic nie rób.
    Musisz zrobić to od nowa w sposób poprawny.
    Zapewne droższy,
    Czym byś nie uszczelniał to zawsze płytki odpadną jak teraz woda podcieka od spodu

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Ja bym to poratował tak. Wywalił to czerwone, wysuszył, odtłuścił acetonem technicznym i silikon NEUTRANLY. Są przeźroczyste a może i kolor byś dobrał. Mnie jeszcze nigdy nie zawiódł. Trzeba pilnować i sprawdzać co roku czy gdzieś cię nie odwarstwia, ale sporadycznie się to u mnie zdarzało.
    Tylko czy to czasem dodatkowo gdzieś indziej nie przecieka? Przeciek pokrywa się z fugami.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Po pierwsze primo: hydroizolacja podpłytkowa jest?
    Po drugie primo: co jest pod tarasem? A co za tym idzie, czy jest wymagana paroizolacja? Czy płyta tarasu jest ocieplona? Może problemem byla nie tylko stojąca woda z deszczu, ale też kondensująca para wodna z wnętrza budynku?

    Jeśli te elementy są poprawnie wykonane + klej o właściwej elastyczności to płytki nie będą odpadać.

    Wątpliwość to klejenie płytek do blachy na Mamuta. Blacha ma dużą rozszerzalność termiczną, więc to musi pracować. To takie podstawy fizyki ze szkoły podstawowej.
    Oto inspiracja jak można prawidłowo montować obróbkę: https://youtu.be/cM1oYHbh44A
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Po pierwsze to nie glazurnik a paprok!
    Po drugie widać niestarannie zafugowane płytki.
    Po trzecie obróbka blacharska powinna być zamontowana poniżej płaszczyzny wylewki w wyfrezowanym betonie.
    Po czwarte cała wylewka wraz z blachą powinny zostać zaciągnięte folią w płynie.
    Po piąte powinna być zastosowana fuga epoksydowa (basenowa).
    Po szóste ostatni rząd płytek powinien być połączony z wylewką klejem a z blachą specjalistycznym klejem dekarskim np. Colozinc najlepiej bezbarwny.
    Po siódme tym samym uszczelniaczem powinna być uszczelniona szczelina pomiędzy płytką a blachą.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony