dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie Uszkodzona okleina od producenta/montażysty

    Hej
    Chciałbym szanowne grono prosić o komentarz co do jakości okien na załączonych zdjęciach poniżej.

    Okno tarasowe:


    lepszej jakości zdjęcie https://zapodaj.net/16cf4a0b50633.jpg.html

    na tym zdjeciu syfek pod okleina


    lepszej jakości zdjęcie https://zapodaj.net/64e875bf88d2f.jpg.html

    Na jednym oknie tarasowym potrójnym jest z 10 -15 tego typu uszczerbków


    Okno kuchenne:




    lepszej jakości zdjęcie https://zapodaj.net/0f60c5b08a3df.jpg.html

    lepszej jakości zdjęcie https://zapodaj.net/a068365e8d752.jpg.html

    tu jest troche mniej ale też z 5 rożnego rodzaju zadrapań okleiny.


    Okno łazienkowe z haczącym okuciem o rame i ościeżnicę:



    Sądze, że większość uszkodzeń powstała na produkcji ewentualanie wtrakcie transportu przy montażu znikoe prawdopodobieństo.

    Co myślicie o takich oknach ??

    pozdr

    jacentyy
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 14-09-2020 o 18:32

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Napiszę tak - w poszukiwaniu taniości wpadamy w pułapkę jakości.
    Zaufanie do montażu sprawia, że mamy to co widzimy.

    Przysłowia są mądrością narodu, powstały nie tak sobie, ale wynikły z wieloletnich doświadczeń i nasuwa się pytanie - gdzie byłeś jak montowali okna? Kto odebrał okna przed montażem? I zaraz po jego montażu? Nikt nie powie, że udało im się to zrobić w jeden dzień.
    Przecież dostawca zrobi wszystko aby uniknąć odpowiedzialności za tak tandetne okna. Szkoda pieniędzy na tak posklejane profile.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jestem ciekaw co to za producent okien. Te narożniki jakby poucinane wyglądają mi na jakieś potężne uderzenia w transporcie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Napiszę tak - w poszukiwaniu taniości wpadamy w pułapkę jakości.
    Zaufanie do montażu sprawia, że mamy to co widzimy.

    Przysłowia są mądrością narodu, powstały nie tak sobie, ale wynikły z wieloletnich doświadczeń i nasuwa się pytanie - gdzie byłeś jak montowali okna? Kto odebrał okna przed montażem? I zaraz po jego montażu? Nikt nie powie, że udało im się to zrobić w jeden dzień.
    Przecież dostawca zrobi wszystko aby uniknąć odpowiedzialności za tak tandetne okna. Szkoda pieniędzy na tak posklejane profile.

    Wcale nie były najtańsze, co do montażu to zdjecia są zrobione zaraz po montażu po ściagnieciu folii, ale to nie ma większego znaczenia w przypadku zapłaty za okna z góry , a nie znam żadnego sprzedawcy, który zamontuje okna bez zapłaty prawie 100% ceny za okna . Reklamacja drogą rekojmi została zgłoszona a i tak wydaje mi sie ze pozostanie nam sąd ... to nie nie pierwsze moje okna ,ale takie pierwsze

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jestem ciekaw co to za producent okien. Te narożniki jakby poucinane wyglądają mi na jakieś potężne uderzenia w transporcie.
    Niestety słaby jak sie to okazało, nazwe podam w pozniejszym terminie
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 14-09-2020 o 20:23

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jestem ciekaw co to za producent okien. Te narożniki jakby poucinane wyglądają mi na jakieś potężne uderzenia w transporcie.
    Część z tych uszkodzeń powstała przy szkleniu (narożniki listew przyszybyowych), inne musiały na etapie szklenia (np. rama skrzydła zaczepiona szybą) / składania w fabryce (np. przeciągnięcie rantem profila po krawędzi skrzyni transportowej do kształtowników.
    Inne - jak obcięcia narożników to zwyczajna cecha okna. Taka technologia.

    Wydaje się, że to można skutecznie ponaprawiać bez wymiany (nie wiem jak tylko te narożniki - słabo widać).

    W ostateczności można wymieniać skrzydła o ile producent uzna, że jego renoma warta jest takich nieuzasadnionych wydatków.

    Ps. Montaż i taki sposób podparcia na klinach nie jest wzorcowy. Pełno tu nieszczelności. To można wykonać lepiej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Obciecia narożników to rzeczywiście technologia , ale technologia jest taka, że tam po prostu jest brzydziej lub ładniej zgrzany kant -> w tym przypadku okleina zaczyna odchodzić i to nie jest zgodne z technologią. Niestety mam przeczucie, że okleinowanie odbyło sie na fabryce okien a nie taki profil przyszedł od porducenta profilli. A ta fabryka z samodzielnym okleinowaniem sobie nie radzi ....

    dokładnieszje zdjęcie:
    https://zapodaj.net/d369338943103.jpg.html
    https://zapodaj.net/4be93bd355f72.jpg.html


    co do gwarancji to włąsnie zeby nie zdać się na widzimisie producenta okien reklamacja została złożona na podsatwie rekojmii i tutaj moge sie nie zgodzić na "malowanie pisakiem" , mam prawo do produktu wolnego od wad fizycznych jakim jest uszkodzona dodatkowo płatna okleina


    a co sądzisz o oknie łazienkowy tylko uchylnym ta blacha ma prawo jeździć po profilu ramy i skrzydła?
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 15-09-2020 o 10:58

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wydaje się, że nie powinno. Przynajmniej w tych, które montuję tak nie jest, ale to nie znaczy, że jakiś producent nie stosuje właśnie takiego specyficznego okucia jak u Ciebie. Tak się może bronić firma w sądzie, bo wygląda że nie zamierzasz szybko i polubownie załatwić tej sprawy.

    Możesz prost znaleźć przyczynę sprawdzając czy rama nie jest wypchnięta na montaż: zmierz światło prześwitu po bokach i na środku i poznasz odpowiedź.

    Więcej się nie wypowiem. Nie lubię szantaży na forum.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Szantaży na forum ? Nie rozumiem ?

    aaa jeszcze jedna sprawa okno z kantem jeszcze nie jest do konca zamontowane bo brak było łącznika okna narożnego
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 15-09-2020 o 13:08

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony