dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie oraz woda do mycia z podkowy

    Witam mam pytanie oraz prośbę o pomoc. Mianowicie chcę zrobić ciepłą wodę oraz podłączyć 2 grzejniki do podkowy czy taki schemat ma prawo działać? Jeśli nie to proszę o pomoc jestem w tym zielony a chciałbym przed zimą to zrobić. Trochę szczegółów od podkowy chciałbym polecieć ocynkiem a do wody i grzejników pexem. Czy Będzie potrzebna mi jakaś pompa albo jakieś zawory będę bardzo wdzięczny za pomoc.Przepraszam za takie zdjęcie ale nie potrafię go powiększyć. Pozdrawiam.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	448227
    Ostatnio edytowane przez Arturito ; 17-09-2020 o 13:03

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturito Zobacz post
    Witam mam pytanie oraz prośbę o pomoc. Mianowicie chcę zrobić ciepłą wodę oraz podłączyć 2 grzejniki do podkowy czy taki schemat ma prawo działać? Jeśli nie to proszę o pomoc jestem w tym zielony a chciałbym przed zimą to zrobić. Trochę szczegółów od podkowy chciałbym polecieć ocynkiem a do wody i grzejników pexem. Czy Będzie potrzebna mi jakaś pompa albo jakieś zawory będę bardzo wdzięczny za pomoc.Przepraszam za takie zdjęcie ale nie potrafię go powiększyć. Pozdrawiam.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	448227
    W schemacie brak naczynia wzbiorczego i instalacji zabezpieczającej przed wzrostem ciśnienia!
    Teoretycznie bez pompy się da, ale prawidłowe zrobienie obiegu grawitacyjnego to wyższa szkoła jazdy, mało który hydraulik się tego podejmie. No i wtedy tylko duże przekroje na rurach i łączeniach w instalacji podkowa-bufor. Pytanie czy masz możliwość umieścić bufor wyżej od podkowy i poprowadzić instalację bez zrobienia syfonów cieplnych?
    Pogugluj sobie troszeczkę o instalacjach CO/CWU z kotłem na paliwa stałe (w tym kominkiem z płaszczem wodnym) i buforem.
    Jeżeli jesteś naprawdę totalnie zielony, to sam tego nie rób, zwłaszcza na szybko, taka instalacja może być bardzo niebezpieczna jeżeli źle ją wykonać.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak mam możliwość umieścić bufor wyżej od podkowy tylko pewnie nie dam rady bez syfonu :/ A pompa i ewentualnie w którym miejscu oraz jakie zawory i gdzie? Naczynie wzbiorcze też bez problemu podłączę

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Bez pompy nie . Musiałbyś mieć dobrze zrobione spadki , Naczynko otwarte .
    Idealne schematy z zaworem trójdrożnym termostatycznym masz poniżej [ wystarczy wersja pierwsza = podstawowa ]

    https://www.romotop.pl/userfiles/fil...ia-romotop.pdf
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony