dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Grunt rozpuszczalnikowy PU na anhydryt

    Dzień dobry,

    planujemy położyć w mieszkaniu deskę warstwową. Wykonawca samego remontu wylał samopoziomujący anhydryt. Została przeprowadzona próba rozprężania się posadzki i niestety nie spełnia ona normy (wynik około 0,4N/mm2, a powinno być co najmniej 1,2 dla stosowanego kleju). Specjalista zasugerował grunt rozpuszczalnikowy Deva Primer PU i taki grunt został zastosowany na całej powierzchni. Po wcześniejszej próbie na małym obszarze, rzeczywiście posadzka wzmocniła się do 1,5N/mm2 i więcej, także jest skuteczny.

    Moje pytanie jest następujące: po 24h od położenia gruntu nadal strasznie śmierdzi w mieszkaniu. Podłogi będą kładzione za 4 dni. Czy zapach rozpuszczalnika (lub może to zapach samej żywicy?) zdąży się wywietrzyć do tego czasu? Jeśli nie, czy można kleić na to deskę? Pytam, bo mamy w domu dwójkę małych dzieci i trochę martwi mnie to, że ten smród może się utrzymać. A co więcej, nie wiem czy to może być szkodliwe podczas przebywania w mieszkaniu. Oczywiście nas tam póki co nie ma i wszystkie okna są otwarte w celu wietrzenia mieszkania.

    Producenci podobnych gruntów mówią o możliwości użytkowania nawet po 24h, niekiedy 48h. Czy to oznacza, że emisyjność zawartych tam substancji jest już znikoma?

    Jakie są Wasze uwagi/doświadczenia z podobną sytuacją?

    Dzięki z góry i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez monter1922 ; 18-09-2020 o 20:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony